Σχεδιαστές » A » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Petale Noir Agent Provocateur για γυναίκες

Το έχω: 3 Το θέλω: 2

aquatic
Petale Noir Agent Provocateur για γυναίκες Εικόνες

Petale Noir από Agent Provocateur είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Petale Noir κυκλοφόρησε το έτος 2012. Οι νότες κορυφής είναι Λωτός, μανόλια, φύλλο βιολέτας, υάκυνθος, Μανταριν ορανζ και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι τριαντάφυλλο, Υλάνγκ Υλάνγκ, νερόλι, ηλιοτρόπιο, Oσμανθός, ρίζωμα ίρις, κρίνο της κοιλάδας και; οι νότες της βάσης είναι δέρμα, τζίντζερ, Κεχριμπάρι, φύλλο ταμπάκο, πατσουλί, βρύα δριός, Βέτιβερ, σανδαλόξυλο, Κέδρος, λάβδανο, Μόσχος και Βενζόη.

Λωτός μανόλια φύλλο βιολέτας υάκυνθος Μανταριν ορανζ Περγαμόντο

τριαντάφυλλο Υλάνγκ Υλάνγκ νερόλι ηλιοτρόπιο Oσμανθός ρίζωμα ίρις κρίνο της κοιλάδας

δέρμα τζίντζερ Κεχριμπάρι φύλλο ταμπάκο πατσουλί βρύα δριός Βέτιβερ σανδαλόξυλο Κέδρος λάβδανο Μόσχος Βενζόη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Petale Noir by Agent Provocateur.

Petale Noir Σχόλια Αρωμάτων

Anais
Anais

Eίναι από τα καλύτερα φλόραλ απαλά ανατολίτικα αρώματα με πολλά λουλουδια που αναδύουν φυσική μυρωδιά .
Η βάση γίνεται πιο μυστήρια με πλούσιο χαρακτήρα από τα αρώματα των ξύλων και των βρύων καθώς και ένα άγγιγμα καπνού και του δέρματος που έρχονται να ενωθούν στη σύνθεση.
Είναι ξεχωριστό και συμφωνώ ότι δεν το βαριέσαι όσο και να το φοράς.

Apr
2015
akats
akats

Απαλό, αριστοκρατικό, ξεχωριστό και ανοιξιάτικο. Ο υάκινθος, η μανόλια και ο λωτός δημιουργούν μια καθαρή, σχεδόν στεγνή μυρωδιά που διανθίζεται και απο ελαφρές γλυκόξυνες νότες λόγω των φρούτων και των άλλων λουλουδιών που αχνοφαίνονται. Το διαφορετικό και πρωτότυπο εδώ, είναι ότι άν και ελαφρύ, αεράτο άρωμα, δένει μέσα του αντιφατικές νότες, δυνατες! (που χρησιμοποιούνται σε ξυλώδης, συπρέ, ανατολίτικες συνθέσεις) και που αντί να παίρνουν τα ηνία και να κάνουν μια σύνθεση βόμβα, υποστηρίζουν με έξυπνο μετριοπαθή τρόπο, την αέρινη σύνθεση. Η ελαφριά πιπεράτη χροιά του τζίντζερ, ανεπαίσθητο ταμπάκο και απαλό δέρμα, δένουν για να κάνουν ένα ιδιαίτερο λουλουδάτο αποτέλεσμα που δεν βαριέσαι ποτέ να φοράς. Πολύ καλή η διάρκεια του (γύρω στις 7 ώρες πάνω μου). Για τη διακύμανση δεν έχω ακόμη άποψη, αλλά υποψιάζομαι ότι θα είναι εξίσου καλή.

Mar
2013
*sophi*
*sophi*

Μπορεί να λέγεται Μαύρα Πέταλα αλλά για μένα είναι υπέροχα Λευκά Πέταλα...
Φρέσκο,λουλουδάτο υπέροχο άρωμα...ανοίγει με υάκυνθο ,που οποίο μυρίζει καταπληκτικά σε όλη την διάρκεια του αρώματος, μανόλια , άνθος λωτού...φυσικά λευκά άνθη !
Η χροιά του δέρματος είναι έντονη στην αρχή αλλά στην συνέχεια αρχίζει και μαλακώνει αρκετά ώσπου στο στέγνωμα φαίνεται μόνο μια μικρή ιδέα από αυτή την νότα.
Από όλα τα αρώματα της σειράς αυτό μοιάζει περισσότερο στο maitresse , αυτό είναι το πιο κοντινό ...
Αν είστε οπαδός του maitresse αξίζει να το δοκιμάσετε και να το αποκτήσετε αφού είναι ειδική έκδοση!

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Agent Provocateur Petale Noir fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Agent Provocateur Petale Noir, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Petale Noir by Agent Provocateur. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Petale Noir by Agent Provocateur αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Tom Ford Violet Blonde Cacharel Gloria Cartier La Panthere Chanel Chanel N°19 Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Jean Paul Gaultier Classique Bien Roulee Yves Rocher Rose Ispahan Thierry Mugler Mirror Mirror Collection -  Miroir des Envies Lolita Lempicka Eau de Minuit - Midnight Fragrance Hermes Eau Claire des Merveilles Van Cleef & Arpels Van Cleef Hermes 24 Faubourg Eau Delicate Elizabeth Arden Red Door Versace Versus Donna Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Chloe Chloe Narcisse Christian Dior Hypnotic Poison Eau Secrete Guerlain Mahora Givenchy Organza