Σχεδιαστές » B » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Balenciaga L'Eau Rose Balenciaga για γυναίκες

Balenciaga L'Eau Rose Balenciaga για γυναίκες

Balenciaga L'Eau Rose Balenciaga για γυναίκες Εικόνες Balenciaga L'Eau Rose Balenciaga για γυναίκες Εικόνες

Balenciaga L'Eau Rose από Balenciaga είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Balenciaga L'Eau Rose κυκλοφόρησε το έτος 2013. Η νότα κορυφής είναι Βατόμουρο; οι μεσαίες νότες είναι Βιολέτα, τριαντάφυλλο και πατσουλί; οι νότες της βάσης είναι Κυπαρίσσι, Κέδρος και Μόσχος.

Βατόμουρο

Βιολέτα τριαντάφυλλο πατσουλί

Κυπαρίσσι Κέδρος Μόσχος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Balenciaga L'Eau Rose by Balenciaga.

Balenciaga L'Eau Rose Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Μου αρέσει πολύ ...
Μοντέρνο συπρέ, λουλουδάτο , αθώο και τολμηρό ταυτόχρονα...
Ξεκινάει λίγο φρουτώδες με το άρωμα των μούρων ,το τριαντάφυλλο ενώνεται με την απαλή βιολέτα για να δείξει την ευαίσθητη πλευρα τοϋ αλλά όταν στο παιχνίδι μπαίνει , το κυπαρίσσι και το ξύλο κέδρου απογειώνεται .Παίρνει δύναμη, συναρπάζει , γίνεται τολμηρό , ξυλώδες χωρίς όμως να χάνει την φλόραλ ουσία του...
Διαφορετικό τριαντάφυλλο από το Parisienne YSL , εκεί τα μούρα και ο φρουτώδης χαρακτήρας παίζει τον πρώτο ρόλο στο άρωμα ...εδώ η αθώα σύνδεση ρόδου-βιολέτας δυναμιτίζεται από την πράσινη-ξυλώδη βάση του αρώματος .Το κυπαρίσσι είναι πραγματικά ξεχωριστό και ιδιαίτερο στην διαμόρφωση ολόκληρου του χαρακτήρα του αρώματος ..πραγματικά πολύ καλή η συνοχή και η διαμόρφωση της σύνθεσης .Πολύ καλήδουλειά ,όπως πάντα άλλωστε από τον οίκο Balenciaga !

Aug
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Balenciaga Balenciaga L'Eau Rose fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Balenciaga Balenciaga L'Eau Rose, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Balenciaga L'Eau Rose by Balenciaga. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Balenciaga L'Eau Rose by Balenciaga αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Συπρε Λουλουδενιο
Robert Piguet Bandit Sisley Soir de Lune Lolita Lempicka The Heart-Catcher Lancetti Etre Special Edition II Carthusia Fiori di Capri Sonoma Scent Studio Jour Ensoleille M∙A∙C Dejarose Demeter Fragrance Vintage Naturals 2009 Geranium Luciano Soprani Strass Corine de Farme Camelia Avon Emprise O Boticario Sensuelle Essence