Σχεδιαστές » B » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Boucheron Boucheron για γυναίκες

Boucheron Boucheron για γυναίκες

Το έχω: 4 Το είχα : 2 Το θέλω: 1 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

κίτρινο φλόραλ
Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες Boucheron Boucheron για γυναίκες Εικόνες

Boucheron από Boucheron είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Boucheron κυκλοφόρησε το έτος 1988. Boucheron έχει δημιουργηθεί από Francis Deleamont και Jean-Pierre Bethouart. Οι νότες κορυφής είναι Βερίκοκο, Ταγκέτες, μανταρίνι, μηδικό σίλφιο, φύλλα φραγκοσταφυλλιάς, Βασιλικός, πορτοκάλι , Περγαμόντο, Νεράντζι και λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, τουμπερόζα, Υλάνγκ Υλάνγκ Μαδαγασκάρης, ρίζωμα ίρις, αμμόχορτο, κρίνο της κοιλάδας, Κέδρος, άνθη πορτοκαλιάς, Γεράνι και νάρκισσος; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, βανίλια Ινδίας, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βενζόη , μοσχογαλή, βρύα δριός και σπόρος Τόνκα.

Βερίκοκο Ταγκέτες μανταρίνι μηδικό σίλφιο φύλλα φραγκοσταφυλλιάς Βασιλικός πορτοκάλι Περγαμόντο Νεράντζι λεμόνι

γιασεμί τουμπερόζα Υλάνγκ Υλάνγκ Μαδαγασκάρης ρίζωμα ίρις αμμόχορτο κρίνο της κοιλάδας Κέδρος άνθη πορτοκαλιάς Γεράνι νάρκισσος

σανδαλόξυλο βανίλια Ινδίας Κεχριμπάρι Μόσχος Βενζόη μοσχογαλή βρύα δριός σπόρος Τόνκα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Boucheron by Boucheron.

Boucheron Σχόλια Αρωμάτων

akats
akats

Δήλωση 1. Το άρωμα αυτό είναι η αιτία που πριν καιρό άρχισα να αγαπάω πολύ το τεμπέρι.
Δήλωση 2. Είναι το μόνο άρωμα το οποίο έχω συλλέξει με απληστία, καθώς έχω 3 μπουκάλια edp.
Τελευταία δήλωση και βαρύγδουπη.... είναι το μόνο το οποίο θα αντικαθιστουσε στην καρδιά μου το Krazy Krizia.
Το κλασικό Μπουσερόν είναι ένα ζεστό λουλουδάτο ανατολίτικο άρωμα με τα φρούτα και τα λουλουδια στην πιο εξέχουσα θέση, να στολίζονται απο τη γλυκειά βανίλια και το κεχριμπάρι. Οι εναλλαγές του πολλές κατά τη διάρκεια μερικών ωρών. Απο λαμπερό φρουτώδες (με ξινές αναζωογονητικές νότες στην εισαγωγή του) και ελαφριά πικρίλα απο τον κατιφέ και το σπινθιροβόλημα του βασιλικου, σε.... κρεμώδες λουλουδάτο με ανιμαλιστική χροιά λίγο αργότερα! (καταπληκτικό τεμπέρι μαζί με γιασεμί και υλάνγκ υλάνγκ). Η βάση του γεμάτη απο βανίλια και κεχριμπάρι, όπως και μόσχο, σε μεθά γλυκά για ώρες....
Το άρωμα αυτό πάλλεται στο δέρμα και είναι σαν να αναπνέει μαζί σου. Ακολουθεί το σφυγμό της καρδιάς. Ωρες ώρες έχω την αίσθηση ότι με κάθε χτύπο στη φλέβα του καρπου μου, μου στέλνει και άλλη μια νότα του, μου δείχνει μια πλευρά του που ως τώρα δεν μου είχε φανερωθεί. Το άρωμα αυτό κάνει επίσης κύκλους στο δικό μου δέρμα τουλάχιστον (μερικές φορές), ανάλογα τη διάθεση ή την εποχή! Άπό τα γλυκά εσπεριοδοειδή, με σέρνει στα μεθυστικά ασπρολουλουδα, μετά στη βανίλια του και ξανά απο την αρχή!!! Εθιστικό άρωμα κατά προτίμηση για τους κρύους μήνες του χρόνου.

Mar

43.99 USD
Boucheron by Boucheron EDT Spray 3.4 oz for Women
Boucheron by Boucheron EDT Spray 3.4 oz for Women
43.99 USD
Boucheron by Boucheron Eau de Parfum Spray 3.3 oz 2013 25Th Anniversary Packaging for Women
49.99 USD
Boucheron Pour Femme Eau de Toilette Natural Spray, 3.3 oz
136.00 USD
Boucheron Pour Femme Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Boucheron Pour Femme Eau de Parfum Spray, 3.4 oz

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Boucheron Boucheron fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Boucheron Boucheron, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Boucheron by Boucheron. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Boucheron by Boucheron αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Diorella Sisley Soir de Lune Sisley Eau du Soir Hermes Kelly Caleche Guerlain Mahora Guerlain Shalimar Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Hermes Eau de Narcisse Bleu Stendhal Elixir Blanc Courreges Empreinte Krizia Krazy Krizia Yves Rocher Venice Shaik Opulent Shaik Classic No 33 Sahlini Parfums La Femme Christian Lacroix Tumulte Houbigant Iris des Champs Guerlain Shalimar Parfum Initial Jean Patou Sublime