Σχεδιαστές » B » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

Jaipur Boucheron για γυναίκες

Jaipur Boucheron για γυναίκες

Το έχω: 3 Το είχα : 1 Το θέλω: 1

Jaipur Boucheron για γυναίκες Εικόνες Jaipur Boucheron για γυναίκες Εικόνες Jaipur Boucheron για γυναίκες Εικόνες

Jaipur από Boucheron είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. Jaipur κυκλοφόρησε το έτος 1994. Jaipur έχει δημιουργηθεί από Sophia Grojsman και Jean-Pierre Mary. Οι νότες κορυφής είναι δαμάσκηνο, ροδάκινο , Βερίκοκο, ανανάς και φρέζια; οι μεσαίες νότες είναι παιώνια, Γαρύφαλλο, μαύρη ακακία, ορχιδέα, τριαντάφυλλο, ρίζωμα ίρις, γιασεμί και κρίνο της κοιλάδας; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βενζόη , Βανίλια, ηλιοτρόπιο, Κέδρος της Βιρτζίνιας και στίραξ.

δαμάσκηνο ροδάκινο Βερίκοκο ανανάς φρέζια

παιώνια Γαρύφαλλο μαύρη ακακία ορχιδέα τριαντάφυλλο ρίζωμα ίρις γιασεμί κρίνο της κοιλάδας

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Μόσχος Βενζόη Βανίλια ηλιοτρόπιο Κέδρος της Βιρτζίνιας στίραξ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Jaipur by Boucheron.

Jaipur Σχόλια Αρωμάτων

talamantra
talamantra

Συμφωνω απολυτα με την Akats στην κριτικη του Jaipur και μενα κατι δεν μου παει καλα και δεν ειναι μονο στην αρχη Στο δευτερο που γραφει η Akats οτι μπορει να φταιει εντοπιζω και'γω το προβλημα (φυσικα για να μην παραξηγηθω γραφω βαση της δικη μου εμπειριας απο το αρωμα προσφατη μαλιστα , το οποιο ομως δεν παυει να ειναι ενα απο τα πιο αντικειμενικα αξιολογα-διαχρονικα- αρωματα)

Mar
2013
akats
akats

Αυτο το άρωμα πέρασε δύο φορές απο τα χέρια μου κι έφυγε....Δεν κατάφερα να το αγαπήσω. Η πρώτη φορά ήταν το 1995 νομίζω όταν είχε πρωτοβγεί και το δοκίμασα στα γρήγορα και είπα Ουάου! εντυπωσιακό. Μετά όμως όταν το φορουσα, κάτι με ενοχλούσε. Είχε στο δέρμα μου μια τραχιά μεταλλική νότα, κρύα και παράξενη. Να έφταιγε η ακακία? Το συνοθύλευμα των στυφων φρουτων με τα πουδρέ υπόλοιπα υλικά? Δεν ξέρω αλήθεια. Τότε το αντάλλαξα, καθώς η αύρα μου έκανε φοβερή εντύπωση σε μια συνάδελφο μου. Μετά απο χρόνια πολλά, το ξαναβρήκα και είπα να το πάρω πάλι καθώς η τιμή του ήταν δελεαστική. Αλλά, ένοιωσα άβολα όπως κάποτε. Εφυγε λοιπόν πάλι.
Είναι πολύ εντυπωσιακό άρωμα και ωραίο άν βρεί το κατάλληλο δέρμα. Εχει πρωτότυπη μυρωδιά που δεν περνά απαρατήρητη ποτέ και μεγάλη διακύμανση (εξάλλου απο αυτήν τη διακύμανση πέτυχα κάποτε την ανταλλαγή του)
Αν ταιριάξει με τον τύπο μιας γυναίκας, τότε μπορεί να γίνει ένα ωραίο άρωμα υπογραφή.

Mar
2013

Jaipur by Boucheron 5.00 out of 5 based on 2 ratings and 2 user reviews

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Boucheron Jaipur fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Boucheron Jaipur, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Jaipur by Boucheron. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Jaipur by Boucheron αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Mexx Mexx Ice Touch Woman Mariella Burani Eau Rosee Gianfranco Ferre Ferre Rose Diamond Limited Edition Diesel Diesel Fuel for Life Unlimited Hollister Socal Anna Sui Night of Fancy Acqua di Genova Acqua di Genova - Silver Andy Warhol Marilyn Rouge Chipie Chipie Ulric de Varens Varens essentiel Muguet Secret Victoria`s Secret Pear Glace Lacoste Joy of Pink

Διάβασε για το άρωμα σε άλλες γλώσσες :
English
Deutsch