Σχεδιαστές » B » Αρωματικο Φουγκερ « Ομάδες

Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες

Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες

Το έχω: 3 Το είχα : 2

Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες Brut Brut Parfums Prestige για άνδρες Εικόνες

Brut από Brut Parfums Prestige είναι ένα Αρωματικο Φουγκερ άρωμα για άνδρες. Brut κυκλοφόρησε το έτος 1964. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Karl Mann. Οι νότες κορυφής είναι Περγαμόντο, λεμόνι, Γλυκάνισο, Βασιλικός, Λεβάντα και άνθη πορτοκαλιάς; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, Γεράνι και Υλάνγκ Υλάνγκ; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Βέτιβερ, πατσουλί, βρύα δριός, σπόρος Τόνκα, Βανίλια, Μόσχος και κουμαρίνη.

Περγαμόντο λεμόνι Γλυκάνισο Βασιλικός Λεβάντα άνθη πορτοκαλιάς

γιασεμί Γεράνι Υλάνγκ Υλάνγκ

σανδαλόξυλο Βέτιβερ πατσουλί βρύα δριός σπόρος Τόνκα Βανίλια Μόσχος κουμαρίνη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Brut by Brut Parfums Prestige.

Brut Σχόλια Αρωμάτων

mary ko
mary ko

Πέραν του γεγονότος ότι το άρωμα αυτό το φορούσε ο πρώτος μου εφηβικός δεσμός,οπότε καταλαβαίνετε την ένταση των ενστίκτων με τα οποία είναι άρρηκτα συνυφασμένο κάθε φορά που ερχόμασταν κοντά,θεωρώ ότι όποτε ανιχνεύται από το κέντρο όσφρησης (μου) αυτό το άρωμα,η προσωποποίηση της κας Τεστοστερόνης ξεχύνεται στο κατώφλι σαν καλή οικοδέσποινα για να προϋπαντήσει και να αποπλανήσει τις θηλυκές ορμόνες στο ξέφρενο πάρτυ που πρόκειται να ακολουθήσει.Η επιτομή της grotesque βαρβατίλας,που ναι,κόβει την ανάσα.Τελεία και παύλα,brut είσαι...

Nov
2016
Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Τελικά είναι το Brut ένα απ'τα καλύτερα φτηνά αρώματα που φτιάχτηκαν ποτέ; Και ναι και όχι. Κι αν αυτό ακούγεται αντιφατικό θα το ξεκαθαρίσω λέγοντας ότι το Brut είναι ένα απ΄τα καλύτερα αρώματα που φτιάχτηκαν ποτέ γενικώς. Φτηνά ή μη.
Όταν ήμουν νέος κι άμυαλος απέφευγα το Brut και κάθε άλλο άρωμα τής ίδιας κατηγορίας τιμών όπως ο Διάβολος το λιβάνι, καθώς ντρεπόμουν να παραδεχτώ ότι φορούσα κάτι φτηνό. Αναζητούσα πάντοτε το κύρος τού να μυρίζω "ακριβά", και στο ματαιόδοξο μυαλό μου η τιμή ενός αρώματος ήταν πολύ πιο σημαντική απ'την πραγματική του αξία.
Τώρα που έχω μεγαλώσει και θεωρώ εαυτόν ως έναν μπαρουτοκαπνισμένο βετεράνο των "Niche Πολέμων", δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να παραδεχτώ το πόσο λάθος έκανα. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να παραδεχτώ ότι το Brut είναι ένα εξαιρετικό δείγμα υψηλής αρωματοποιίας που έχει κερδίσει πανάξια μια θέση στο πάνθεον των αρωματικών θρύλων μαζί με τα Old Spice, Pino Silvestre και Tabac Original, αν και νομίζω πως είναι πρώτο μεταξύ ίσων λόγω του εμβληματικού, μοναδικού και υπέρκομψου σμαραγδένιου μπουκαλιού του.
Και τώρα που σάς εξομολογήθηκα τα παρελθοντικά άδικα και κοντόφθαλμα κριτήριά μου, ελπίζω ότι όλα αυτά τα μεσήλικα παληκάρια θα μ'έχουν συγχωρήσει για το ότι υπήρξα ένα σνομπ κακομαθημένο που περιφρονούσε ό,τι δεν ταίριαζε στην ξιπασμένη και πομπώδη ατζέντα του. Και μπορώ πια να πω με απόλυτη σιγουριά πως διασκεδάζω αφάνταστα το γεγονός ότι έχει έρθει πλέον το πλήρωμα τού χρόνου, όπου εκτιμώ απεριόριστα το τρομακτικό τους ειδικό βάρος και απολαμβάνω την χωρίς φιοριτούρες αρρενωπή αμεσότητά τους δίχως καμμιά απολύτως αναστολή.

Nov
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Brut Parfums Prestige Brut fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Brut Parfums Prestige Brut, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Brut by Brut Parfums Prestige. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Brut by Brut Parfums Prestige αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Hermes Terre d'Hermes Krizia Krizia Uomo Gianfranco Ferre Ferre by Ferre Jean Paul Gaultier Fragile Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Joop! Joop! Homme Nina Ricci L'Air du Temps Lancome Magie Noire Kenzo Kenzo Chanel Egoiste Platinum Yves Saint Laurent Opium Chanel Allure Christian Dior Poison Cacharel Anais Anais Creed Royal Scottish Lavender Davidoff Davidoff Givenchy Insense Cacharel LouLou Guy Laroche Fidji Dolce&Gabbana D&G