Σχεδιαστές » B » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

Burberry Women Burberry για γυναίκες

Burberry Women Burberry για γυναίκες

Το έχω: 8 Το είχα : 12 Το θέλω: 4

Burberry Women Burberry για γυναίκες Εικόνες Burberry Women Burberry για γυναίκες Εικόνες Burberry Women Burberry για γυναίκες Εικόνες Burberry Women Burberry για γυναίκες Εικόνες Burberry Women Burberry για γυναίκες Εικόνες

Burberry Women από Burberry είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. Burberry Women κυκλοφόρησε το έτος 1995. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Michel Almairac. Οι νότες κορυφής είναι Φραγκοστάφυλλο, ροδάκινο , Βερίκοκο, αχλάδι και Πράσινο Μήλο; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, σανδαλόξυλο και βρύα; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος, Βανίλια και Κέδρος.

Φραγκοστάφυλλο ροδάκινο Βερίκοκο αχλάδι Πράσινο Μήλο

γιασεμί σανδαλόξυλο βρύα

Μόσχος Βανίλια Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Burberry Women by Burberry.

Burberry Women Σχόλια Αρωμάτων

ats.
ats.

αν μου ζητουσαν να χαρακτηρισω αυτο το αρωμα με δυο λεξεις αυτες θα ηταν καλοκαιρινη βανιλια...

καταλαβαινω οτι καποιοι ισως το βρισκουν εντονο αλλα για μενα εχει την ζεστη της βανιλιας που παραπεμπει σε καλοκαιρι σε αρμονια με την δροσια των φρουτων.

μου αρεσει αρκετα αν κι εχω πολυ καιρο να το φορεσω.
ισως πρεπει να το βαλω στην λιστα με τις επομενες αγορες μου.

Feb
2013
akats
akats

Ηταν δώρο. Οταν το πρωτομύρισα, μου άρεσε πολύ η ζεστη μυρωδιά του ροδάκινου. Μετά απο λίγη ώρα όμως μου φαινόταν ότι έχει εξαφανιστεί τελείως. Κρίμα σκέφτηκα... Πήγα μια ημέρα στη δουλειά μου φορώντας το και νομίζοντας ότι έχει εξαφανιστεί, η έκπληξή μου ήταν μεγάλη όταν με ρωτούσαν πολλοί τί άρωμα φοράω ακόμα και μετά απο ώρες!!! Τώρα πια έχω εξοικειωθεί μαζί του, και το νοιώθω πάνω μου περισσότερο χρόνο. Ταιριάζει στο Φθινόπωρο, όπου θέλεις ξαφνικά μια μυρωδιά ζεστη αλλά όχι πικάντικη. Κάτι που να σε καλμάρει και να σε τυλίγει σαν μια κασμιρένια πασμίνα. Αν το κασμίρι είχε μυρωδιά, αυτή φαντάζομαι να ήταν... Τελικά, έχω αποφασίσει ότι θα το αγόραζα ξανά και ξανά. Η μυρωδιά του είναι τόσο λεπτή, απαλή, ζεστή, φρουτώδης, που δεν σε "μπουχτίζει" ποτέ.

Aug
2012
greek_goddes
greek_goddes

Μόλις το δοκίμασα και πρέπει να πω πως μου θύμισε αμέσως δεκαετία 90! Θυμάμαι τις μαμάδες των συμμαθητριών μου να το φοράνε όλες, πολύ διαδεδομένο εκείνη την εποχή.
Μου άρεσε γιατί είναι μεν φρουτώδες (ροδάκινο) αλλά με ιδιαίτερο χαρακτήρα. Ένα άρωμα που σου μένει την μνήμη.

Jul
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Burberry Burberry Women fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Burberry Burberry Women, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Burberry Women by Burberry. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Burberry Women by Burberry αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Nina Ricci Nina Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Eau de Toilette Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Imperatrice 3 Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir Christian Dior Miss Dior Cherie Thierry Mugler Angel Yves Saint Laurent Black Opium Juicy Couture Viva la Juicy Gold Couture Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dune Sun Roger & Gallet Bois d'Orange Eau Sublime Moschino Cheap & Chic Lancome Tresor Chloe Chloe Eau de Parfum Hugo Boss Deep Red Cacharel Amor Amor L`Artisan Parfumeur Noir Exquis Thierry Mugler Alien Eau Extraordinaire Gold Shimmer