Σχεδιαστές » B » « Ομάδες

μέλι
καπνιστό
M/Mink Byredo για γυναίκες και άνδρες Εικόνες

θυμίαμα φύλλο πατσουλί Κεχριμπάρι μέλι Αλδεϋδες θαλασσινές νότες Νότες Ανθών

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about M/Mink by Byredo.

M/Mink Σχόλια Αρωμάτων

MoMa.z
MoMa.z

Συνήθως δεν διαβάζω κριτικές ούτε τις νότες των αρωμάτων για να δω μήπως καταφέρω και γυμνάσω την μύτη μου.
Στην συκεκριμένη όμως περίπτωση το ρητό "δεν ήξερες, δεν ρώταγες" ταιριάζει γάντι.

Το πρώτο πράγμα που σηκώθηκε να χορέψει στην πίστα ήταν καραμέλα Mentos (γεύση μέντας στο άσπρο μπλε κουτί) αλλά οι κινήσεις της ήταν περίεργες και κάπως εξεβιασμένες. Δεν είχε την ομαλή γλυκιά κίνηση μέντας του Roadster- Carrtier
αλλά ήταν περίεργη και πικρή.

Μετά από κανά 15λεπτο σηκώθηκε άλλη μια νότα να χορέψει μαζί της. Για να πω την αλήθεια πρώτη φορά έβλεπα τέτοια νότα. Είναι αυτό που λένε μεταλλική μυρωδιά ίσως(?). Πάντως ως ντουέτο πάνω στην πίστα φαίνονται περίεργο, άτσαλο και άσκοπο.

Γενικά όταν μυριστώ ή ακούσω ή γευτώ ή δω κάτι που περιστρέφεται γύρο από την άποψη "η τέχνη για την τέχνη" απλά ξενερώνω και απομακρίνομαι.
Θες κύριε να κάνεις σπουδή πάνω στην μυρωδιά? Κανένα πρόβλημα, απλά μην μαρκετάρεις το τερατούργημα στο ευρύτερο κοινό. Πήγαινε στην εκπομπή που σε προκαλούνε να φας κατσαρίδες για λίγα λεφτά και τηλεθέαση και εμπλούτησε το μένου με το δημιουργημά σου. Χαίρομαι που είμαι από τους αμόρφωτους που δεν πιάνουν το νόημα τέτοιου είδους προσπαθειών.

Διάρκεια: Βετεράνος μαραθωνοδρόμος. (Μετά το τρίωρο παρακαλώ πολύ (!) δεν άντεξα και πήγα να την βγάλω από πάνω μου με νερό, σαπούνι, οινόπνευμα και πολλά ml υπομονής)

βαθμολογία: Πλάκα κάνεις?

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Byredo M/Mink fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Byredo M/Mink, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει M/Mink by Byredo. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για M/Mink by Byredo αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα
Joop! Joop! Jump Hot Summer 2008 Hugo Boss Boss Element Yves Rocher Vanille Bourbon Yves Rocher So Elixir Paolo Gigli Acqua Philosophy Inner Grace Burberry Society Love & Toast Persimmon Plum Laurence Dumont Charmes Secrets: Passion Absolue IKKS IKKS Little Woman Black Phoenix Alchemy Lab Det. Patric Gleason Ajmal Lure for Him