Σχεδιαστές » C » Λουλουδενιο « Ομάδες

Anais Anais Cacharel για γυναίκες

Anais Anais Cacharel για γυναίκες

Το έχω: 6 Το είχα : 30 Το θέλω: 2

Anais Anais Cacharel για γυναίκες Βίντεο
Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες Anais Anais Cacharel για γυναίκες Εικόνες

Anais Anais από Cacharel είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Anais Anais κυκλοφόρησε το έτος 1978. Anais Anais έχει δημιουργηθεί από Roger Pellegrino, Robert Gonnon, Paul Leger και Raymond Chaillan. Οι νότες κορυφής είναι άνθη πορτοκαλιάς, Λεβάντα, γάλβανο, αγιόκλημα, υάκυνθος, λεμόνι, Περγαμόντο, Φραγκοστάφυλλο και λευκός κρίνος; οι μεσαίες νότες είναι Μαροκινό γιασεμί, αγιόκλημα, Γαρύφαλλο, τουμπερόζα, ίριδα, κρίνος, , ρίζωμα ίρις, Υλάνγκ Υλάνγκ, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι δέρμα, σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, βρύα δριός, Βέτιβερ, θυμίαμα και Κέδρος.

άνθη πορτοκαλιάς Λεβάντα γάλβανο αγιόκλημα υάκυνθος λεμόνι Περγαμόντο Φραγκοστάφυλλο λευκός κρίνος

Μαροκινό γιασεμί αγιόκλημα Γαρύφαλλο τουμπερόζα ίριδα κρίνος ρίζωμα ίρις Υλάνγκ Υλάνγκ κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

δέρμα σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος βρύα δριός Βέτιβερ θυμίαμα Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Anais Anais by Cacharel.

Anais Anais Σχόλια Αρωμάτων

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Υπάρχει μια κοπέλλα.
Είναι λίγο μετά τα είκοσι.
Ντύνεται με λευκά φορέματα και λουλουδάτες πασμίνες και χαμηλώνει συνεσταλμένη τα μάτια όποτε τής απευθύνεσαι.
Μοιάζει τόσο αθώα κι εύθραυστη που το μόνο που θέλεις να κάνεις είναι να τής φερθείς όπως σε μια θεά και να την τοποθετήσεις σ'ένα βάθρο, μακριά από κάθε τι κακό και χυδαίο.
Εντάξει και να κάνεις έρωτα μαζί της κάποια στιγμή, όμως με τον πιο ρομαντικό τρόπο που υπάρχει.
Έτσι την φλερτάρεις επίμονα, και ξετρελλαίνεσαι με τις χαριτωμένες και ντροπαλές αντιδράσεις της και το αξιολάτρευτο κοκκίνισμά της.
Όταν όμως καταφέρνεις τελικά να την οδηγήσεις στο κρεββάτι, προετοιμασμένος να γίνεις ο πιο ποιητικός εραστής τού κόσμου, σε περιμένει μια τεράστια έκπληξη.
Γιατί αυτό το όμορφο, και μέχρι πρότινος αθώο, πλάσμα μπορεί μεν να μην έχει συνευρεθεί ποτέ του με άνδρα, έχει όμως φροντίσει να διαβάσει στα κρυφά κάθε "βρώμικο" βιβλίο που μπορείς να φανταστείς.
Ξανά...και ξανά...και ξανά...
Κι έχει μάλιστα αποστηθίσει όλες τις σόκιν και εξαιρετικά λεπτομερείς περιγραφές που διάβασε.
Και δεν βλέπει την ώρα να δοκιμάσει κάθε μία απ'αυτές στην πράξη.
Κι εσύ έμελλε να είσαι ο "τυχερός" που βρέθηκε στον δρόμο της.
Για πειραματόζωο έψαχνε.
Κι αυτό ακριβώς θα γίνεις.
Ξανά...και ξανά...και ξανά...
Το ξημέρωμα, αν δεν σε βρει λιπόθυμο, θα σε βρει να εκλιπαρείς για έλεος.
Δεν θα το έχεις.
Τα πειραματόζωα είναι αναλώσιμα.
Δεν πρόκειται ποτέ να ξαναδείς την αθωότητα με τα ίδια μάτια, αν φυσικά υποθέσουμε ότι θα βγεις από εκεί μέσα ζωντανός...

Να προσέχετε το Anaïs Anaïs...
Να προσέχετε ακόμη περισσότερο τις κοπέλλες που το φορούν...
Πολλές είναι τίγρεις σε εύθραυστα κλουβιά.
Μπορεί να είστε το επόμενο γεύμα τους...

Oct
caramel
caramel

ομορφο ρομαντικο ρετρο αρωμα με νοτες λουλουδιων... δυστυχως ομως σε μενα επισκιαζονται απο ασφυκτικα εντονη μυρωδια δερματινου! :(

May
dior_addict
dior_addict

Το έχει η μητέρα μου στο παλιό πορσελάνινο μπουκαλάκι κ το φυλάω σα θησαυρό. Έχω διαβάσει ότι είναι το άρωμα με τις περισσότερες πωλήσεις όλων των εποχών. Είναι άρωμα άλλης κλάσης...άλλης εποχής. Ξεχωρίζει.

Apr
white petals
white petals

σήμερα ξαναδοκίμασα το αναις ....το τεμπερι δεν μπορώ να το ξεχωρίζω καθόλου, ίσως λίγο στην αρχή αλλά μετά στο δέρμα μου καθόλου...είναι τόσο έντονα οι άλλες λουλουδένιες νότες ανακατεμένα με γαλβανο,ιρις μόσχο θυμίαμα ...αυτά μου βγάζει κυρίως στο δέρμα μου με το αποτέλεσμα πολύ φρέσκο πιπεράτο σαπουνάδας ...Έχω την αίσθηση ότι μόλις έπλενα ρούχα στο χέρι με ζεστό νερό που έμενα μου αρέσει αυτή η αίσθηση καθαριότητας ανακατεμένο με ένα μπουκέτο λουλουδιών...
μου αρέσει σαν άρωμα, την βάζω στην κατηγορία αρωμάτων που μυρίζουν φρεσκάδα παρόλο ότι είναι έντονα λουλουδένιο δεν σε κουράζει και δεν σε πιάνει ποτέ πονοκέφαλο όπως με μερικά άλλα έντονα λουλουδάτα ....

Anais

Δεν ξέρω για τον "χορο των λουλουδιων " ή την καλή νεράϊδα των παραμυθιών αλλά τα λουλουδια εχουν την τιμητικη τους μεσα του και πιο καλό και υπέροχο το αγιοκλημα που μοιαζει με το αρωμα του γιασεμιου αλλά ειναι πιο λεπτό και αιθεριο.

talamantra
talamantra

Ο ''χορος των λουλουδιων'' για την Καλη Νεραιδα της Ανοιξης και οπως η Νεραιδα δεν εχει ηλικια ετσι και αυτο - θελω να πιστευω - ταιριαζει δε ολες τις ηλικιες Κατα την γνωμη μου εξακολουθει να ειναι το καλυτερο αρωμα της Cacharel Γλυκο αιθεριο διαφανο φωτεινο ρομαντικο πολυτιμο
Για την γυναικα που εξακολουθει να ονειρευεται οτι το αυριο θα ειναι πιο φωτεινο απο το σημερα Κυριαρχες νοτες τα λευκα ανθη και ο κρινος και στο ''αερα πλανιεται '' το γαρυφαλο το ροδο και το θυμιαμα Οντως αρωμα σταθμος-αναφορα . Τωρα για μενα η διαρκεια του ''παιζει'' αναλογα με την εποχη

Anais

Το απόλυτο άρωμα για μενα.
Παραμενω μια πιστή οπαδός του ΄.
Αυτό είναι το άρωμα υπογραφής μου.

ntina
ntina

to foraga arketa xronia,mou aresi kai mena.alla avto pou ipes gia ilikia ,mou aresi pio polli! prepi na simpliroso tin silogi mou!

Jul
2012
*sophi*
*sophi*

Ένα από τα πολυφορεμένα κλασσικά λουλουδένια γυναικεία αρώματα.
Απλό,ρομαντικό και θηλυκό.Μία ποικιλία από άνθη αρωματικών λουλουδιών και γνήσιων σημειώσεων.
Η γυναίκα που το φοράει δεν έχει ηλικία.Είναι απλή και σταθερή στις παραδοσιακές αξίες.θέλει να νιώθει άνετα και είναι ευγενική με τους άλλους.
Το Αναϊς είναι και θα είναι ένα απλό και γνήσιο γυναικείο άρωμα.

Jul
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Cacharel Anais Anais fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Cacharel Anais Anais, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Anais Anais by Cacharel. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Anais Anais by Cacharel αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Nina Ricci L'Air du Temps Yves Saint Laurent Opium Clinique Aromatics Elixir Thierry Mugler Womanity Hermes Eau des Merveilles Cacharel LouLou Lancome Poeme La Prairie Silver Rain Christian Dior Poison Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Givenchy Dahlia Noir Chloe Love Prada Infusion d'Iris Burberry London Chanel Chanel N°5 Hermes Elixir des Merveilles Lancome Magie Noire Paloma Picasso Paloma Picasso Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Paris