Σχεδιαστές » C » Πρασινο Λουλουδενιο « Ομάδες

Chanel N°19 Chanel για γυναίκες

Chanel N°19 Chanel για γυναίκες

Το έχω: 5 Το είχα : 1 Το θέλω: 1

Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Βίντεο
Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°19 Chanel για γυναίκες Εικόνες

Chanel N°19 από Chanel είναι ένα Πρασινο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Chanel N°19 κυκλοφόρησε το έτος 1970. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Henri Robert. Οι νότες κορυφής είναι γάλβανο, υάκυνθος, νερόλι και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, Υλάνγκ Υλάνγκ, κρίνο της κοιλάδας, τριαντάφυλλο και νάρκισσος; οι νότες της βάσης είναι δέρμα, σανδαλόξυλο, Μόσχος, βρύα δριός, Βέτιβερ και Κέδρος.

γάλβανο υάκυνθος νερόλι Περγαμόντο

ίριδα ρίζωμα ίρις γιασεμί Υλάνγκ Υλάνγκ κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο νάρκισσος

δέρμα σανδαλόξυλο Μόσχος βρύα δριός Βέτιβερ Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Chanel N°19 by Chanel.

Chanel N°19 Σχόλια Αρωμάτων

akats

Μπορεί και όχι...Βλέπεις εσυ μυρίζεις τα βιντάζ κι εγώ τις μοντέρνες εκδοχές. Και μόνο αυτο αρκεί. Εξάλλου όλοι ξέρουμε ότι ένα και μόνο άρωμα είναι σχεδόν αγνωριστο (μερικες φορές..) απο δεκαετία σε δεκαετία. Ποσο μάλλον να συγκρίνεις και διαφορετικά αρώματα.

*sophi*

Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι η αντίληψη των αρωμάτων μερικές φορές εξαρτάται από την προσωπική οπτική που το βλέπει κανείς το θέμα...
Τόσο διαφορετικές αντιλήψεις όμως τελικά ?Ή πάλι όχι?

akats

Dioresence έχω, αλλα όχι πάλι βινταζ. Η νεα του εκδοση δεν μου θυμίζει Σανελ. Μου φαίνεται πιο πικάντικο (γαρύφαλο και γεράνι) με περισσότερα μπαχαρικά . Το παλιο δεν το γνωρίζω δυστυχώς. Οσο για το Silences, (που και αυτο δεν το εχω βιντάζ) δεν θα πήγαινε το μυαλό μου με τίποτε στο Private collections. Αλήθεια πόσο διαφορετικά αντιλαμβανόμαστε μερικες φορές τις μυρωδιές.... Συμφωνώ πάντως απολυτα στο οτι τα δυο Σανέλ 19 edt και edp διαφέρουν πολύ. Αν μύριζα βέβαια και τις παλιες εκδόσεις (dioresence, silences, Chanel) θα έκανα καλλιτερη σύγκριση μεταξύ τους.

*sophi*

Mόνο αν μυρίσεις το βιντάζ Dioressence μπορείς να κάνεις την σύγκριση του ω ντε παρφαμ με αυτό!
Το Silences Jacomo(όχι βιντάζ) εμένα μου θυμίζει έντονα το Private Collection της Εστέ Λώντερ...
Το γάλβανο δεν μου ξεχωρίζει στο edt ...όσο αφορά στις διαφορές μεταξύ των δυό, edt kai edp ,είναι παραπάνω από αισθητές-για αυτό και έγραψα ξεχωριστά για τα δυο αρώματα!Αυτό δεν αφορά μόνο το δικό μου σχόλιο ,αλλά την διαφορετικότητά τους την έχουν τονίσει πολλοί σπουδαίοι κριτικοί!Όσο για το βιντάζ edp ,το βρήκα στην Αμερική μέσω κάποιας ειδήμων συλλέκτριας.

akats

Εχω κι εγω τοσο το Edt όσο και το Edp αλλά όχι βιντάζ. Να προσθέσω οτι σε εμένα οι διαφορές είναι εξής. Το Edt είναι πιο όξινη μυρωδια με πιο δυνατο το γαλβανο και λίγο πιο πικρή, πιο πράσινη (περισσότερος υακινθος και ίσως ίρις), ενώ το Edp έχει εντονότερο το αρωμα τριαντάφυλλου, το οποιο κάνει αισθητή την παρουσία του, αν συγκεντρωθεί κάποιος για λίγη ώρα σε αυτο που μυρίζει και κατεβάζει τον τόνο του γάλβανου. Αν τα μυρίσεις ταυτόχρονα δίπλα διπλα, οι διαφορές είναι αισθητές. Δεν ξέρω πάντως πιο προτιμώ περισσότερο...Μου αρέσουν και τα δυο το ιδιο. Αξίζουν το ίδιο και είναι απαραίτητα σε λάτρεις πράσινων αρωμάτων.

Συγκριση θα έκανα με το Silences Jacomo. Εχουν νομιζω αρκετες ομοιότητες στο αρωματικο αποτελεσμα και οι δύο εκδοχες του Σανέλ.

*sophi*

To edt :Πράσινο φλοράλ με το αίσθημα της δροσιάς ένός φρεσκοκομμένου μπουκέτου λουλουδιών ...
Δροσοστάλακτες νότες λουλουδιών και πράσινου κατακλύζουν την σύνθεση του αρώματος!
Φοβερή δημιουργία ενός εξαίρετου οίκου σαν της Σανέλ.
Θηλυκό, κομψό ,απαράμιλλης και διαχρονικής ομορφιάς.

Το edp : Βαθιά καταπράσινη σύνθεση με δυνατή υποστήριξη βρύων και της σημείωσης δέρματος...
Περισσότερο unisex με τρομερή διάρκεια και δυναμικότητα!
Η διαφορά του με το edt βρίσκεται στο γεγονός ότι το παρφαμ είναι περισσότερο αρωματικό φουγκέρ/ κλασσικό συπρέ άρωμα παρά ένα πράσινο φλοράλ!Μια σύνθεση που μπορεί να συγκριθεί είναι αυτή του βιντάζ Dioressence του οίκου Dior ...
Κλασσικό συπρέ μιας άλλης νοσταλγικής εποχής!
*Και τα δυο βινταζ αρώματα ανήκουν στην συλλογή μου!!!

2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Chanel Chanel N°19 fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Chanel Chanel N°19, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Chanel N°19 by Chanel. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Chanel N°19 by Chanel αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Serge Lutens Douce Amere Tom Ford Violet Blonde Chanel Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon Versace Blonde Viktor&Rolf Flowerbomb Cartier Declaration Hermes Eau de Gentiane Blanche Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Agent Provocateur Petale Noir Yves Saint Laurent Nu Hermes Un Jardin Sur Le Nil Chanel Les Exclusifs de Chanel 28 La Pausa Paloma Picasso Paloma Picasso Yves Saint Laurent Opium DSQUARED² She Wood Nina Ricci Coeur Joie Guerlain Parure L`Artisan Parfumeur Skin on Skin Rihanna Reb'l Fleur Yves Rocher Rose Ispahan