Σχεδιαστές » C » Λουλούδενιο Αλδεϋδης « Ομάδες

Chanel N°5 Chanel για γυναίκες

Chanel N°5 Chanel για γυναίκες

Το έχω: 15 Το είχα : 7 Το θέλω: 3

αλδεϋδικό
Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Βίντεο
Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες Chanel N°5 Chanel για γυναίκες Εικόνες

Chanel N°5 από Chanel είναι ένα Λουλούδενιο Αλδεϋδης άρωμα για γυναίκες. Chanel N°5 κυκλοφόρησε το έτος 1921. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Ernest Beaux. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, νερόλι, Υλάνγκ Υλάνγκ, Περγαμόντο και λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι Κεχριμπάρι, σανδαλόξυλο, πατσουλί, Μόσχος, μοσχογαλή, Βανίλια, βρύα δριός και Βέτιβερ.

Αλδεϋδες νερόλι Υλάνγκ Υλάνγκ Περγαμόντο λεμόνι

ίριδα ρίζωμα ίρις γιασεμί κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

Κεχριμπάρι σανδαλόξυλο πατσουλί Μόσχος μοσχογαλή Βανίλια βρύα δριός Βέτιβερ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Chanel N°5 by Chanel.

Chanel N°5 Σχόλια Αρωμάτων

daughterof_forest88
daughterof_forest88

πολύ βαρύ

Jul
2016
roulaki
roulaki

Ό,τι πιο κλασικό, κομψό, σικάτο, αισθησιακό έχω μυρίσει. Με λίγα λόγια ό,τι πιο θηλυκό! Αυτά τα χαρακτηριστικά του ταιριάζουν. Το μόνο που έχω να πω είναι πως όταν το μυρίζω νιώθω χαρά, δυναμισμό, σιγουριά. Αποπνέει αυστηρότητα, αλλά μαζί και γοητεία, όταν το φοράω νιώθω σέξι χωρίς να χρειάζονται υπερβολές, ακόμη και με ένα τζινάκι και ένα t-shirt, αν φοράω αυτό το άρωμα, νιώθω όλα τα παραπάνω χωρίς προσπάθεια, είναι από μόνο του τα ΠΑΝΤΑ που θα ήθελε να αποπνέει μία γυναίκα. Με αυτήν την μυρωδιά της πούδρας και τον αέρα μιας άλλη εποχής που το χαρακτηρίζουν, δεν θα μπορούσα να επιλέξω άλλο άρωμα παρά μόνο αυτό,για την αντιπροσώπευση του πιο αγνού και δυνατού συναισθήματος, την αγάπη.

Jan
2016
mariamarouli91
mariamarouli91

Αυτό το άρωμα βγάζει στο δέρμα μου άρωμα πράσινου σαπουνιού τόσο έντονο που μου σπάζει τη μύτη(ο συνδυασμός αλδεύδων και ίριδας μάλλον ευθύνεται). Το θετικό με αυτό το άρωμα είναι πως συνδυάζει κομψότητα και θηλυκότητα μαζί με μία αίσθηση καθαριότητας. Το κλασικό των κλασικών. Δε νομίζω πως αποτελεί επιλογή νεαρών κοριτσιών αλλά αναμφισβήτητα είναι ένα άρωμα σταθμός.

2015
pleasure
pleasure

Απλά ..... Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΗΣ ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑΣ!!! Πώς να περιγράψει κανείς την τελειότητα; Δεν το διαλέγεις, σε διαλέγει εκείνο!!!

Jan
2015
DONNA
DONNA

ΤΟ Ν1 για μενα. Ποτε δεν το βαριεμαι.
Αρχοντικο και πολύ διάσημο.
Δεν ειναι τυχαίο που κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια.
Δεν αξίζει ή μονοφθαλμία στο Chanel 5 .
Tο άρωμα εξακολουθεί να ειναι πρώτο και ανήκει στο ΠANΘEON της ιστοριας.
Ηταν και θα ειναι παραδοσιακα το πιο αναγνωρισμενο χωρις περιττά σχόλια .

Apr
2013
*sophi*

Σχετικά το άρθρο For the first Time(Για πρώτη Φορά) που υπάρχει στην κεντρική σελίδα των Νέων...
Το βίντεο κυκλοφόρησε πρόσφατα η CHANEL...είναι αρκετά διαφωτιστικό όσον αφορά την μεγάλη ιστορία που φέρει το όνομα CHanel 5 μέχρι σήμερα ...για πρώτη φορά ...
(το φιλμ λέει ότι την μεγαλύτερη φήμη του αρώματος την μετέδωσαν οι εθελοντες Αμερικανοί στρατιώτες όταν γυρίζοντας πίσω από τον Β'Παγκόσμιο Πόλεμο έφερναν στις αρραβωνιαστικές και τις γυναίκες τους ένα μπουκάλι του αρώματος ,ότι πιο πολύτιμο δώρο μπορούσαν να προσφέρουν .....)
Επίσης , το "για πρώτη φορά ", ακούγεται συνέχεια μέσα στο βίντεο γιατί απαριθμεί όλες τις καινοτομίες που έφερε στην αρωματοποιϊα αυτό το μαγικό μπουκαλάκι αρώματος!
Το άρωμα υπογραφής μου δεν είναι το Σανελ 5 ,ούτε και το πιο αγαπημένο μου από τον οίκο Σανέλ...αλλά σέβομαι την ιστορία του αρώματος και το Σανέλ 5 αποτελεί το σημαντικότερο κομμάτι της σύγχρονης ιστορίας του Αρώματος...

Bebe70

Η αληθεια ειναι οτι αυτο το αρωμα χρωσταει εν πολλοις τη φημη του στη Μαιριλιν Μονροε οταν εκεινη ειπε τη γνωστη ατακα που προαναφεραμε και το εκανε διασημο.
Υστερα απο αυτο της προταθηκε να το διαφημισει (φανταζομαι οτι επι τη ευκαιρια θα το μυρισε κιολας) καθως και σε πολλες αλλες σταρ, συν τω χρονω.
Πολυ κακο για το τιποτα, που λεει και ο Shakespeare.

*sophi*

Για να αποκαταστησω την ιστορια και για τυχον παρανοησεις ,η Μονροε ειχε επισημως διαφημισει το Σανελ 5 (ως πρόσωπο του Σανελ 5 με φωτογραφήσεις και σποτ ) ,οπως και η Κατριν Ντενεβ, η Ωντρευ Τοτου, η Νικολ Κιντμαν.Τελευταια καινοτομια της Σανελ , το διαφημιστικο με τον Μπρατ Πιτ , οπου πρωτη φορα Αντρας διαφημιζει γυναικειο αρωμα,
Aξεπέραστο; Έτσι δείχνει η ιστορία του...
Σημείωση¨:Για πρώτη φορά, ο δημιουργός -αρωματοποιός Ερνεστ Μπο το 1921,,χρησιμοποίησε τις αλδεϋδες στην αρωματοποιϊα μεσα στην σύνθεση του Σανελ 5 ...έτσι εγκαινιάστηκε η κατηγορία των αρωμάτων με αλδεϋδες!
Αυτό, από μόνο του είναι ένα ιστορικό γεγονος αδιαμφισβήτητο!

Bebe70

Ενταξει, πεταξε μια κοτσανα η Μονροε που ουτως η αλλως δε φημιζοταν για την εξυπναδα της και ειπε οτι στον υπνο της φοραγε Chanel N° 5. Aναθεματην κι αν το ειχε μυρισει ποτε....Καπου μαλλον ακουσε το ονομα του και ειπε το πρωτο αρωμα που της ηρθε στο κεφαλι.
Προσωπικα, δε μου αρεσει καθολου γιατι εχει τον βαρυ και τον ασηκωτο για τα γουστα μου.
Φυσικα, σεβομαι την αντιθετη γνωμη παρα πολλων αλλων γυναικων που το λατρευουν γιατι αυτα τα πραγματα ειναι θεμα προτιμησης.
Υπερεκτιμημενο, κατ' εμε.

*sophi*

Το πιο θηλυκό άρωμα που γεννήθηκε ποτέ.
Το 5 είναι το τυχερό μου νούμερο (γεννήθηκα 5 του μηνός)...ίσως να είναι τυχαίο που η Μις Κοκό το διάλεξε στις 5 του μηνός του 5ου μήνα του έτους και το 5 πήρε το όνομα του γιατί εκείνη διάλεξε το 5ο δείγμα που της προσφέρθηκε να δοκιμάσει ;
To πρώτο άρωμα με χρήση αλδεϋδων ,εγκαινίασε μια νέα εποχή στο κόσμο των αρωμάτων!
Η μεγαλύτερη εμπορική επιτυχία αρώματος όλων των εποχών!

2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Chanel Chanel N°5 fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Chanel Chanel N°5, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Chanel N°5 by Chanel. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Chanel N°5 by Chanel αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Lalique Encre Noire Pour Elle Christian Dior Pure Poison Chanel Coco Noir Donna Karan Cashmere Mist Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Narciso Rodriguez Narciso Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chloe Love Cartier Must de Cartier Yves Saint Laurent Cinema Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Chanel Egoiste Platinum Prada Infusion d'Iris Chanel Coco Mademoiselle Estée Lauder White Linen Clinique Aromatics Elixir La Prairie Midnight Rain Chanel Allure eau de parfum Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue