Σχεδιαστές » C » Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο « Ομάδες

Coco Noir Chanel για γυναίκες

Coco Noir Chanel για γυναίκες

Το έχω: 12 Το είχα : 3 Το θέλω: 17 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

Coco Noir Chanel για γυναίκες Βίντεο
Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες Coco Noir Chanel για γυναίκες Εικόνες

Coco Noir από Chanel είναι ένα Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Coco Noir κυκλοφόρησε το έτος 2012. Coco Noir έχει δημιουργηθεί από Jacques Polge και Christopher Sheldrake. Οι νότες κορυφής είναι γκρειπ φρουτ, Περγαμόντο και πορτοκάλι; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, τριαντάφυλλο, νάρκισσος, Γεράνι και ροδάκινο; οι νότες της βάσης είναι σπόρος Τόνκα, πατσουλί, σανδαλόξυλο, Βανιλια, λευκός μόσχος, Ολίβανο, Βενζόη και γαρίφαλο.

γκρειπ φρουτ Περγαμόντο πορτοκάλι

γιασεμί τριαντάφυλλο νάρκισσος Γεράνι ροδάκινο

σπόρος Τόνκα πατσουλί σανδαλόξυλο Βανιλια λευκός μόσχος Ολίβανο Βενζόη γαρίφαλο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Coco Noir by Chanel.

Coco Noir Σχόλια Αρωμάτων

sicily
sicily

Δεν μου άρεσε καθόλου. Ίσως να ταιριάζει σε μεγαλύτερες ηλικίες. Το πατσουλί ξεχώριζε σαν μυρωδιά,ήταν πολύ έντονο και βαρύ. Ίσως να μην ταίριαζε στο δέρμα μου,αλλά δεν το βρήκα καθόλου κομψό και θηλυκό όπως το περίμενα να είναι.

Aug
2016
Daisy
Daisy

To μύρισα σήμερα! Πολύ ωραίο, διαφορετικό από τα αρώματα που συνήθως φοράω (γλυκά και πουδρέ), φινετσάτο πολύ όπως αρμόζει στην Chanel και με μεγάλη διάρκεια...Μου θύμισε το mademoiselle αλλά στο πιο βαθύ του. Θα το αγόραζα και θα το φορούσα στην δουλειά σίγουρα..Άρωμα που επιβάλλεται και είναι ταυτόχρονα θηλυκό!..

Feb
2016
Lacrimosa
Lacrimosa

Έχει την φινέτσα των Chanel αρωμάτων χωρίς να είναι βαρύ από το πατσουλί. Θα το πρότεινα ακόμα και σε νεαρές κοπέλες που θέλουν να έχουν ένα διακριτικό "άρωμα αριστοκρατίας"! Μου αρέσει πολύ!

Sep
2014
Melina
Melina

Οταν αποφασιζουν δυο καταξιωμένοι αρωματοποιοί να ενωσουν τις δυνάμεις τους και τις γνωσεις τους να αποδωσουν το άρωμα για μια προσωπικότητα -θρυλο σαν την Κοκό Σανελ πραγματικά αξίζει να έχεις αυτό το αποτελεσμα και να το φοράς.
Ειπα πως περιμενα το αρωμα να βγει για να το αγοράσω.
Αυτό που δεν εγραψα πριν από καιρό αφού το πήρα ήταν πως το αρωμα αξιζει τα λεφτα και με το παραπάνω.Το εχω και το βαζω για να αγγιξω το ονειρο.
Μοιαζει με το Μαντμαζελ αλλά έχει την δική του προσωπικότητα .Αυτό το twist που το κανει διαφορετικό.
Φυσικά και είναι παρα πολύ καλό ,φυσικά και αξίζει να λέγεται Κοκό.

Mar
2013
akats
akats

Πράγματι, δημιουργεί εθισμό και το καταλαβαίνει κανείς όταν το φορέσει συχνά. Προσωπικά, 3 μέρες τώρα δεν έχω βάλει κάτι άλλο! Οταν πρωτοβγήκε στην αγορά, είχα αρκετή στενοκεφαλιά, ώστε να το συγκρίνω με το κλασικό κοκο που είναι το αγαπημένο μου, και μετά με το μαντεμουαζέλ. Λάθος μεγάλο! Το κοκο νουάρ είναι ένα άρωμα που δεν προσπαθεί να συνεχίσει/αναπαράγει την επιτυχία κάποιου άλλου. Είναι ΑΛΛΟ απο μόνο του.

Για τους λάτρεις του πατσουλί και του σανδανόξυλου, εδώ είναι οσφρητικός παράδεισος. Τα ξυνά φρουτα όμως στην αρχή, κατευνάζουν τους τόνους και αφαιρουν τη στεγνή ξηρή χροιά των ανατολίτικων υλικών. Το γκρέιπ φρουτ άν και στεγνό και αυτό, "χτυπά" ευχάριστα στη μύτη δίνοντας στην εισαγωγή, φινέτσα και αεράτο χαρακτήρα! Η συνέχεια είναι ακόμη πιο ενδιαφέρουσα. Με το πατσουλί και το σανδανόξυλο πάντα παρόντα, η οσμή γίνεται πιο θαμπή και πλούσια, πολύπλοκη και λουλουδάτη, παίρνοντας χροιά απο το πιπεράτο γεράνι, το γλυκό τριαντάφυλλο και τον μυστηριώδη νάρκισσο που δίνει τελικά μια "noir" μεθυστική νότα. Το ξεθύμασμα πιο γλυκό, πιο αισθησιακό λόγω του μόσχου και της βανίλιας.
Απίστευτη διάρκεια και μεγάλη ένταση. Απο τις 9 το πρωί, έως τις 6 το απόγευμα, με 3 ψεκάσματα. Επιπροσθέτως, θετικά αξιοπρόσεχτο απο γυναίκες, άντρες......και παιδιά! Τί άλλο να ζητήσει κανείς απο ένα άρωμα?

Mar
2013
talamantra
talamantra

Παρολο που απο ιστοσελιδες του εξωτερικου ( σχετικες με αρωματα οι κριτικες ηταν απογοητευτικες το δοκιμασα πριν δυο μερες θεωρω οτι ειναι ενα πολυ καλο αρωμα με διαρκεια πιο ελαφρυ απο το Coco EDP Δεν εχει την '' αυθαδεια '' - δηλαδη το αρωμα που σε εξαναγκαζει να γυρισεις να κοιταξεις το ατομο που το φορα ( ανεξαρτητως εαν σ' αρεσεις 'η δεν σ' αρεσει η οσμη του ) Ομως θεωρω οτι σου δημιουργει εναν ευχαριστο '' εθισμο ''

Oct
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Chanel Coco Noir fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Chanel Coco Noir, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Coco Noir by Chanel. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Coco Noir by Chanel αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Narciso Rodriguez Narciso Lalique Encre Noire Pour Elle Hermes Eau des Merveilles Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dior Addict Chanel Allure eau de parfum Hermes Elixir des Merveilles Chloe Love Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Pure Poison Versace Crystal Noir Givenchy Organza Yves Saint Laurent Manifesto Chanel Chanel N°5 Moschino Cheap & Chic Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Christian Dior Midnight Poison Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Paco Rabanne Black XS for Her