Σχεδιαστές » C » Βανιλια Ανατολης « Ομάδες

Casmir Chopard για γυναίκες

Casmir Chopard για γυναίκες

Το έχω: 7 Το είχα : 1 Το θέλω: 4

Casmir Chopard για γυναίκες Εικόνες

Casmir από Chopard είναι ένα Βανιλια Ανατολης άρωμα για γυναίκες. Casmir κυκλοφόρησε το έτος 1992. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Michel Almairac. Οι νότες κορυφής είναι ροδάκινο , Βερίκοκο, Φραγκοστάφυλλο, βατόμουρο, Μάνγκο, Καρύδα και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι Μανταριν ορανζ, Γαρύφαλλο, Κανέλα, γιασεμί, Γεράνι και κρίνο της κοιλάδας; οι νότες της βάσης είναι Βανίλια, Βενζόη , σπόρος Τόνκα, οποπονάξ, Κεχριμπάρι, Μόσχος, πατσουλί και σανδαλόξυλο.

ροδάκινο Βερίκοκο Φραγκοστάφυλλο βατόμουρο Μάνγκο Καρύδα Περγαμόντο

Μανταριν ορανζ Γαρύφαλλο Κανέλα γιασεμί Γεράνι κρίνο της κοιλάδας

Βανίλια Βενζόη σπόρος Τόνκα οποπονάξ Κεχριμπάρι Μόσχος πατσουλί σανδαλόξυλο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Casmir by Chopard.

Casmir Σχόλια Αρωμάτων

Elenaks
Elenaks

Μου θυμίζει ξυλάκι από παγωτο με γευση βανιλια. Νόστιμo είναι, απλο και ήσυχο. Μπορώ να το φοράω κάθε μέρα.

Dec
olivia
olivia

λιβάνι λιβάνι και πάλι λιβάνι δε ξέρω γιατί αλλα δεν το περίμενα έτσι και δυστυχώς ήταν μια τυφλή αγορά ευτυχώς 30ml δεν πρόκειται να το φορέσω μου θυμίζει εκκλησια λογικά δε ταιριάζει στο δέρμα μου

Dec
betty_boop
betty_boop

ΑΝΑΤΟΛΗ
Βανίλια Φρούτα και Κανέλα.
Μυστικιστικό οριεντάλ με γλυκιές δόσεις από φρούτα .

Oct
*sophi*
*sophi*

To άρωμα το φόρεσα για πρώτη φορά πριν από μια δεκαπενταετία περίπου ... από τότε έχω αγοράσει και χαρίσει αρκετά μπουκάλια του αρώματος .Σήμερα έχω μια μινιατούρα του μόνο.
Είναι πολύ γλυκό με έντονο άρωμα βανίλιας , τόνκα και κανελας .
Το είδος αυτό του αρώματος το αναγνώρισα μετά και σε άλλα κατοπινά αρώματα , ένα παράδειγμα το L de Lolita ,το οποίο μου το θυμίζει πολύ ...πικάντικη βανίλια με γλυκό μανταρίνι και άρωμα κανέλας .
Είναι ενα από τα πολύ γνήσια οριενταλ αρώματα βανίλιας και γλυκών μπαχαρικών.

Jun
2013
Amber
Amber

Me εχει μαγεψει.
Από τότε που το μυρισα είναι πάντα στην σκέψη μου και θέλω πολύ ενα μπουκαλι.
Εχει υπερβολική μεγαλη διαρκεια αφού διατηρειται ολη μέρα σε μενα και δεν ειναι ενα αρωμα που το προσπερνας ευκολα.
Εχει αρωμα ανατολης με βανιλια, φρουτα, κανελα και μυριζω άμπερ.

Jun
2013

Casmir by Chopard 3.88 out of 5 based on 8 ratings and 5 user reviews

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Chopard Casmir fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Chopard Casmir, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Casmir by Chopard. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Casmir by Chopard αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Guerlain Shalimar Cacharel Eden Hermes Rouge Hermes Eau Delicate Hermes 24 Faubourg Eau Delicate John Galliano John Galliano Lolita Lempicka Coral Flower Guerlain Mahora Dolce&Gabbana Sicily Kenzo Kenzo Chopard Mira-Bai Tom Ford Violet Blonde Lalique Encre Noire Hermes 24 Faubourg Chopard Wish Thierry Mugler Angel Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Michel Germain Sexual Fleur Borghese Il Bacio Tesori d`Oriente Papavero del Tibet Avon Expressions by Reese Witherspoon: Love to the Fullest