Σχεδιαστές » C » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Dior Addict Christian Dior για γυναίκες

Dior Addict Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 23 Το είχα : 25 Το θέλω: 10 Το άρωμα υπογραφής μου: 3

Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dior Addict Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Dior Addict από Christian Dior είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Dior Addict κυκλοφόρησε το έτος 2002. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Thierry Wasser. Οι νότες κορυφής είναι Βατόμουρο και φύλλα μανταρινιάς; οι μεσαίες νότες είναι άνθη πορτοκαλιάς, νυχτολούλουδο, γιασεμί και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, σπόρος Τόνκα και Βανίλια.

Βατόμουρο φύλλα μανταρινιάς

άνθη πορτοκαλιάς νυχτολούλουδο γιασεμί τριαντάφυλλο

σανδαλόξυλο σπόρος Τόνκα Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Dior Addict by Christian Dior.

Dior Addict Σχόλια Αρωμάτων

MK
MK

ΤΟ ΑΡΩΜΑ!!!!! Το φοράω 10 χρονια και δεν πρόκειται να το αλλάξω..εχει τρομερή διάρκεια.ενδεικνυται μονο για χειμερινούς μήνες.το νυχτολούλουδο ειναι μεθυστικό.μοναδικο άρωμα που δεν μοιάζει με κανένα άλλο.μαγνητιζει όλους τους άνδρες!!!

Oct
sicily
sicily

Ενδιαφέρον άρωμα,γλυκό και με διάρκεια. Μου άρεσε γιατί είναι γλυκό, αλλά όχι πολύ γλυκατζούρικο. Θα το χαρακτήριζα σίγουρα θηλυκό και κομψό.

Aug
Mac Evelyn
Mac Evelyn

από τα αγαπημενα μου. κάθε φορα που το μυριζω με ταξιδευει !

Μιλένα
Μιλένα

Ανατολίτικο, χειμωνιάτικο άρωμα με κυρίαρχη τη νότα της βανίλιας και του tonka bean.Γλυκό αλλά οχι gourmand με μεγάλη διάρκεια και φινέτσα.

Feb
Kat_99
Kat_99

Ειναι ενα ανατολίτικο /λουλουδένιο αρωμα ...Τραγανό, γλυκό, κρεμώδες, θερμό και δελεαστικό. Το αρωμα αυτο το επιλέγω κυρίως χειμερινούς μήνες ( το βραδυ προτιμότερο ) αλλα και την περίοδο των χριστουγεννιάτικων.. Ειναι ιδανικο για ρομαντικά ραντεβού . Ειναι το αρωμα που το φοράς , και όταν περνάς δίπλα απο τους περαστικούς , αφήνεις την "υπογραφή "(το αρωμα ) σου ..!!!!!

Jan
Genny
Genny

Το addict είναι ένα πολύ γλυκό ανατολίτικο άρωμα με έντονες νότες λουλουδιών και βανίλια. Η ένταση του είναι δυνατή αρκετά και είναι από τα αρώματα που δεν περνούν απαρατήρητα. Μερικές φορές μου είχε φανεί υπερβολικό και δυνατό και άλλες κανονικότατο. Σ αυτό παίζει μεγάλο ρόλο η εποχή που το εβαζα. Πιο πολύ ταιριάζει με το κρύο.

Dec
mariamarouli91
mariamarouli91

Θηλυκό,ζεστό,μεθυστικό και έντονο. Ένα υπέροχο χειμωνιάτικο και βραδινό κατά προτίμηση άρωμα που μυρίζει κυρίως νυχτολούλουδο και βανίλια. Αν και έπερνα όρκο ότι και μυρίζω κανέλα-γαρίφαλο επίσης..

Dec
pleasure
pleasure

Ο οίκος Dior συνεχίζοντας την παράδοση του Poison των 80s και Dune των 90s, που έβαλαν τη σφραγίδα Dior στην κατηγορία των μοντέρνων ανατολίτικων αρωμάτων, δημιουργεί ένα ακόμη άρωμα-σταθμό, το Addict. Πρόκειται για ένα ακόμη 'διαμάντι' που ήρθε για να μείνει....
Μεθυστικό αλλά φινετσάτο, με έντονα θηλυκό χαρακτήρα και απίστευτη διάρκεια. Όποιες κι αν είναι οι προσωπικές σας προτιμήσεις, δύσκολα θα του αντισταθείτε....

white petals
white petals

Το άρωμα!!!! Ότι το λατρεύω...είναι λίγο!!!! Την ήμερα που το μύριζα για πρώτη φόρα έπαθα σοκ!!!! Δεν έτυχε να το είχα μυρίζει ποτέ πριν γνωρίζω αυτό το φόρουμ!!!! Θυμάμαι σε Καπίο σχόλιο σε ένα θέμα ρώτησα την Σόφη ; τι είναι αυτό που έχει μέσα και με ξετρέλανε???? Βεβαία το νυχτολούλουδο.....!!!! Μέχρι να το αγοράσω ...δεν αισθανόμουνα κάλα χαχαχαχ αλήθεια λέω ...( οπός έχω πάθει τώρα με το L'eau D'Issey Absolue-Issey Miyake που δεν είναι τυχαία που έχει νυχτολούλουδο!!!!) . Βεβαία το είχα μυρίζει άπο μια φίλη μου που είχε το παλιό...έτσι όταν αγόρασα το καινούριο βερσιόν που είναι εξίσου υπέροχο, δεν είχα καταλάβει ότι έχει αλλάξει!!!! ( το καινουριο εχει χρυσό δακτυλίδι )Μετά που τσεκάρισμα εδώ...αποφάσισα να ψάχνω και απέκτησα ένα ντε καντ από το παλιό!!!! Μπήκε μερικές φορές σαν άρωμα υπογραφής μου και ξανά βγήκε επειδή δεν μπορώ να το φορέσω όλες τις εποχές ...μονό για αυτό το λόγο!!!!!

2013
marily
marily

Τι να πω γι'αυτο το αρωμα....... βανιλια βανιλια βανιλια!!!!!! ειναι μεθυστικο,σε αλλους ισως να τους ειναι βαρυ και ζαλιστικο......μεγαλης διαρκειας καθως στο περασμα σου ειναι σιγουρο οτι θα αφησεις την μυρωδια σου......καταπληκτικο αρωμα που ουτε αυτο πρεπει να λειπει απο την συλλογη σας!!!!

2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Dior Addict fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Dior Addict, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Dior Addict by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Dior Addict by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Christian Dior Pure Poison Tom Ford Black Orchid Givenchy Organza Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Calvin Klein Euphoria Hermes Elixir des Merveilles Yves Saint Laurent Cinema Chloe Love Thierry Mugler Angel Chanel Coco Noir Versace Crystal Noir Gucci Gucci Rush Dolce&Gabbana Sicily Moschino Cheap & Chic Bvlgari Jasmin Noir Lancome La Vie Est Belle Chanel Coco Mademoiselle Chanel Allure eau de parfum Lancome Hypnose Narciso Rodriguez Narciso