Σχεδιαστές » C » Λουλουδενιο « Ομάδες

Diorissimo Christian Dior για γυναίκες

Diorissimo Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 7 Το είχα : 6 Το θέλω: 2 Το άρωμα υπογραφής μου: 2

σαπουνώδες
Diorissimo Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Diorissimo Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Diorissimo Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Diorissimo από Christian Dior είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Diorissimo κυκλοφόρησε το έτος 1956. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Edmond Roudnitska. Οι νότες κορυφής είναι πράσινα φύλλα και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι δεντρολίβανο, κρίνος, πασχαλιά, γιασεμί, Μπορόνια, Αμαρυλις, Υλάνγκ Υλάνγκ και κρίνο της κοιλάδας; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο και μοσχογαλή.

πράσινα φύλλα Περγαμόντο

δεντρολίβανο κρίνος πασχαλιά γιασεμί Μπορόνια Αμαρυλις Υλάνγκ Υλάνγκ κρίνο της κοιλάδας

σανδαλόξυλο μοσχογαλή

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Diorissimo by Christian Dior.

Diorissimo Σχόλια Αρωμάτων

EugeniaRoidou
EugeniaRoidou

Αν και το πρώτο επώνυμο άρωμα που φόρεσα ήταν το Miss Dior, από το 1978, που πέρασα στο Πανεπιστήμιο, μέχρι σήμερα δεν αποχωρίστηκα το Diorissimo. Λατρεύω την φρεσκάδα και την ανοιξιάτικη λουλουδένια αίσθηση που μου δίνει όλο το χρόνο!

Dec
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Diorissimo fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Diorissimo, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Diorissimo by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Diorissimo by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Organza Lancome Poeme Guerlain Samsara Eau de Parfum Nina Ricci L'Air du Temps Christian Dior Pure Poison Guerlain Mahora Christian Dior Diorella Shiseido Feminite du Bois Guerlain Idylle Eau Sublime Issey Miyake L`Eau d`Issey Florale Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Lolita Lempicka Lolita Lempicka Hermes Kelly Caleche Narciso Rodriguez Essence Elie Saab Le Parfum Estée Lauder Sensuous Lancome Tresor Midnight Rose