Σχεδιαστές » C » Ξυλωδη Ανατολιτικο « Ομάδες

Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες

Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 21 Το είχα : 23 Το θέλω: 6 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

κανέλα
Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Dolce Vita Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Dolce Vita από Christian Dior είναι ένα Ξυλωδη Ανατολιτικο άρωμα για γυναίκες. Dolce Vita κυκλοφόρησε το έτος 1994. Dolce Vita έχει δημιουργηθεί από Pierre Bourdon και Maurice Roger. Οι νότες κορυφής είναι κρίνος, ροδάκινο , γκρειπ φρουτ, Περγαμόντο, τριαντάφυλλο και Κάρδαμο; οι μεσαίες νότες είναι Βερίκοκο, μανόλια, κρίνος, Κανέλα, ηλιοτρόπιο και Ροδόξυλο Βραζιλίας; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Καρύδα, Βανίλια και Κέδρος.

κρίνος ροδάκινο γκρειπ φρουτ Περγαμόντο τριαντάφυλλο Κάρδαμο

Βερίκοκο μανόλια κρίνος Κανέλα ηλιοτρόπιο Ροδόξυλο Βραζιλίας

σανδαλόξυλο Καρύδα Βανίλια Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Dolce Vita by Christian Dior.

Dolce Vita Σχόλια Αρωμάτων

Genny
Genny

Kαταρχήν να πω πως το άρωμα έχει αλλάξει από το 1994 που ξεκίνησε μέχρι σήμερα γιατί έχει τύχει να το μυρίσω από παλιά. Παλιά ήταν με περισσότρα μπαχαρικά και ξύλα.
Αυτό που υπάρχει σήμερα στα ράφια είναι μία ανάμνηση όπως ήταν. Πολύ νερωμένο και γλυκό αν και έχει περισσότρο τονισμένο το grapefruit στην αρχή . Τα ξύλα και η κανέλλα δεν βρίσκονται μέσα , μόνο αχνά κάπως και πολύ αποδυναμωμένα.
Είναι προσεγμένο βέβαια γιατί υπάρχει η ποιότητα του Dior. Δεν είναι κακό και έχει κλάση.

Oct
rosseta
rosseta

καπου διαβασα για αυτο το αρωμα οτι εχει μια εντονη γλυκια και γαργαληστικη μυρωδια που τραβαει τους αλλους κοντα σου οταν το φορας. το δοκιμασα και μπα.. μαλλον το αντιθετο.. σε μενα ηταν απλα ενα αδιαφορο αρωμα.. θα του ξανα δωσω ομως και αλλη ευκαιρια..

Oct
mary ko
mary ko

Ονειρεμένο, θηλυκό, πολυτελές άρωμα.

Apr
roula77
roula77

Ποσο το αγαπω!Ειναι ενα πολυ θηλυκο αρωμα,καθολου συνηθισμενο η' πολυφορεμενο...μου αρεσει πολυ η κανελα που περιεχει.

Apr
babaefro
babaefro

Το πρώτο επώνυμο άρωμα που απέκτησα! Πολύ γλυκιά και ευχάριστη βανίλια. Ιδιαίτερα χαρακτηριστικό άρωμα, με πολύ καλή διακύμανση και μεγάλη διάρκεια. Μου φέρνει πάντα στο μυαλό γλυκές αναμνήσεις από τα σχολικά μου χρόνια.

Βαθμολογία: 9/10

Aug
2014
ats.
ats.

πραγματικα ενα αρωμα υψηλων προδιαγραφων.νιωθεις τη ζεστη βανιλια να ακτινοβολει πανω στο δερμα.
η κανελλα ειναι που το κανει τοσο ξεχωριστο για μενα,αφου δεν ειναι τοσο συνηθισμενο συστατικο.του δινει μια πικαντικη νοτα.
μια σταθερη αξια απο τον οικο dior κι ενα απο τα κλασσικα αρωματα για μενα.

Dec
2012
Melina
Melina

Πολυ καλό άρωμα.Το κλασικό είναι λουλουδάτο και ξυλωδη.Εχει σανδαλόξυλο που μου αρέσει πολύ.
Πολύ όμορφο και πολύ θηλυκό.Δεν το φανταζομαι καθημερινό γιατι ειναι ποιοτικό.
Το φοράω σε πιο επίσημες εμφανίσεις .
Τονίζει την θηλυκότητα και την κομψότητα.
Είναι άρωμα πέντε αστέρων.

Sep
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Dolce Vita fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Dolce Vita, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Dolce Vita by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Dolce Vita by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Versace Crystal Noir Dolce&Gabbana Sicily Donna Karan Cashmere Mist Estée Lauder Sensuous Thierry Mugler Angel Christian Dior Pure Poison Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Hermes Eau des Merveilles Givenchy Organza Chloe Love Gucci Gucci Rush Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Lancome Poeme Moschino Cheap & Chic Tom Ford Black Orchid Issey Miyake L'eau d'Issey Clinique Aromatics Elixir Bvlgari Bvlgari Pour Femme Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Manifesto