Σχεδιαστές » C » Ξυλωδη Ανατολιτικο « Ομάδες

Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες

Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες

Το έχω: 5 Το είχα : 1

Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες Βίντεο
Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες Εικόνες Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες Εικόνες Fahrenheit 32 Christian Dior για άνδρες Εικόνες

Fahrenheit 32 από Christian Dior είναι ένα Ξυλωδη Ανατολιτικο άρωμα για άνδρες. Fahrenheit 32 κυκλοφόρησε το έτος 2007. Fahrenheit 32 έχει δημιουργηθεί από Francois Demachy και Louise Turner. Η νότα κορυφής είναι άνθη πορτοκαλιάς; η μεσαία νότα είναι Βέτιβερ; η νότα της βάσης είναι Βανίλια.

άνθη πορτοκαλιάς

Βέτιβερ

Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Fahrenheit 32 by Christian Dior.

Fahrenheit 32 Σχόλια Αρωμάτων

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

You give me ice, my heart will burn.
You give me fire, my heart will shatter.

Το χάδι σου είναι παγερό; Φωτιά παίρνει η καρδιά μου.
Το χάδι σου είναι φλογερό; Την σπάζει σε κομμάτια.

Αυτό το δίστιχο το είχα γράψει αρχικά για το Horizon τού Guy Laroche, όμως κατά την διάρκεια μιας καρπό με καρπό σύγκρισης ανάμεσα στο Fahrenheit και το Fahrenheit 32 μού αποκαλύφθηκε μία εντελώς καινούρια ερμηνεία γι'αυτό. Για μερικές στιγμές έμεινα ν'αναρωτιέμαι ποιο θα ήταν τελικά το μικρότερο κακό για μια καρδιά. Να καεί ή να γίνει κομμάτια; Όμως αφού το να καεί μπορεί να σημαίνει κι ότι κάηκε από πάθος, τότε επιλέγω την φωτιά. Μετά απ'αυτό συνειδητοποίησα με κάποια έκπληξη ότι το δίστιχο θα μπορούσε κάλλιστα να αποτελεί τον εθνικό ύμνο τής Φλανκερλανδίας, καθώς είναι απ'την ίδια του την φύση μία αντίστροφη επιθετική δημηγορία που καυτηριάζει την ανοησία που ανθεί στο έδαφος αυτής τής όχι και τόσο μυθικής χώρας. Γιατί εδώ που τα λέμε το Fahrenheit 32 δεν είναι παρά ένα ακόμη flanker τού Fahrenheit. Όμως τι άλλη σχέση θα μπορούσε να έχει με το μεγαθήριο των '80s, εκτός απ'αυτήν που δηλώνει το ίδιο του το όνομα αν το μετατρέψουμε σε βαθμούς Κελσίου; Για όσες και όσους δεν τα πηγαίνουν καλά με τις διαφορετικές κλίμακες μέτρησης, οι 32°F ισούνται με 0°C. Οπότε με άλλα λόγια καμμία. Καθώς όμως μιλάμε για μηδέν και παράλληλα έχουμε να κάνουμε τρόπον τινά με μία ανταλλαγή εκατέρωθεν χτυπημάτων εξ'αποστάσεως, όπως στο tennis, θα θυμίσω ότι στην αγγλική ορολογία οι μηδέν πόντοι στο συγκεκριμένο άθλημα λέγονται love. Και η πρωταρχική σημασία αυτής τής λέξης είναι ακριβώς αυτό που νιώθω για το Fahrenheit 32. Κι αν το δίστιχο τής αρχής ακούγεται αντιφατικό, αντικαταστήστε τον πάγο με το Fahrenheit 32 και την φωτιά με το Fahrenheit.

Τώρα, αν υπάρχει κάποιος υποσυνείδητος συσχετισμός τής λέξης "λευκός" με κάποια έννοια, πιστεύω ότι για τις μισές και τους μισούς από εμάς αυτήν η έννοια θα ήταν η αγνότητα και για τις υπόλοιπες και τους υπόλοιπους το ψύχος. Ανήκω στους υπόλοιπους. Θα μπορούσα όμως επίσης να ανήκω στους ελάχιστους που συσχετίζουν το λευκό με την τρέλλα, κι αν και το ψύχος ταιριάζει σαφώς καλύτερα στην τρέλλα απ'όσο η αγνότητα, θα προσπεράσω αυτόν τον συσχετισμό για τώρα.

Το Fahrenheit 32 λοιπόν, είναι εκείνος ο νεότερος αδερφός που η καρδιά του πάγωσε από τρόμο όταν είδε τι είχε κάνει στον κόσμο ο μεγαλύτερος και πρωτότοκος. Έτσι αναζήτησε το πιο απομακρυσμένο και αραιοκατοικημένο μέρος που θα μπορούσε να υπάρχει, ώστε να αποφύγει ολοκληρωτικά κάθε πιθανή μελλοντική επαφή με το ηφαιστειακό ταμπεραμέντο τού μεγάλου του αδελφού. Και για να διακόψει κάθε σχέση, ακόμη και συνειρμική, μαζί του, άλλαξε και μερικά γράμματα στο επίθετο του μετατρέποντας το από "θειώδες" σε "θεϊκό". Γιατί οι θεοί και η πίστη σ'αυτούς είναι το τέλειο καταφύγιο και το απόλυτο νηπενθές, και ο κόσμος είχε στην πλάτη του πολλές άσχημες ιστορίες απ'τις οποίες έπρεπε να ξεφεύγει έστω και για λίγο μετά το 1988. Έτσι το Fahrenheit 32 αποφάσισε ότι η απεραντοσύνη των αιώνιων πάγων θα ήταν το ιδανικό μέρος για να βρει την λήθη και χαθεί στην θελκτική της αγκαλιά και μετακόμισε στην Ανταρκτική, όπου εξασφάλισε την πολυπόθητη αορατότητα, λευκό μέσα στην ατέλειωτη λευκότητα τού τοπίου.

Είμαι άραγε ο μοναδικός εδώ μέσα που πάντοτε υποβάλλει τον εαυτό του στο να μυρίζει βανίλλια όποτε βλέπει αχανείς χιονοσκεπείς εκτάσεις;
Είμαι άραγε ο μοναδικός που πιστεύει ότι κάθε φορά που ανοίγω το μπουκάλι τού Fahrenheit 32 αυτό που ξεπηδά από μέσα του είναι μαινόμενοι παγωμένοι άνεμοι;
Είμαι ο μοναδικός που διατηρεί το μπουκάλι του στο ψυγείο κατά την διάρκεια τού καλοκαιριού επειδή φοβάται ότι θα λιώσει αν δεν το κάνει;
Θα μπορούσε να είναι το μοναδικό άρωμα που ζει πιο κάτω ακόμη κι απ'το απόλυτο μηδέν;
Θα μπορούσε να είναι το γαμήλιο άρωμα τής Βασίλισσας τού Χιονιού;

Πάντοτε πίστευα ότι είναι σχεδόν αδύνατο να αποδείξεις αν ο πάγος υπερισχύει τής φωτιάς ή το αντίθετο, και η ίδια η ύπαρξη τού σύμπαντος (αλλά και τής Ισλανδίας) διατηρούν την ερώτηση αναπάντητη. Σε αρωματικούς όρους ωστόσο εδώ έχουμε μία απ'τις ελάχιστες φορές που η ερώτηση βρίσκει απάντηση, καθώς σύμφωνα με την μύτη μου και τις ομολογουμένως μικρές αναλυτικές της ικανότητες το Fahrenheit 32 κερδίζει το Fahrenheit θριαμβευτικά. Κι επίσης πιστεύω πως πρόκειται για μία απ'τις σπανιότατες περιπτώσεις όπου ένα flanker επισκιάζει τον γεννήτορά του, παρά το γεγονός ότι σε σύγκριση μαζί του έχει το ίδιο ειδικό βάρος που έχει και μια λεοπάρδαλη τού χιονιού μπροστά σε μια βασιλική τίγρη. Μπορεί η δεύτερη να είναι πανίσχυρη, αλλά η πρώτη είναι πανέμορφη. Οπότε είναι θέμα προτεραιοτήτων. Μπορεί μεν να υποκλίνομαι μπροστά στο πανίσχυρο Fahrenheit, αλλά αυτή η υπόκλιση οφείλεται περισσότερο σε φόβο παρά σε σεβασμό. Και μόλις σηκωθώ πηδάω στη ράχη των ανέμων μαζί με το Fahrenheit 32 και πηγαίνω να εκστασιαστώ απ'το Νότιο Σέλας που χρωματίζει την πάλλευκη μοναξιά καθώς το φάσμα του σελαγίζει στον νυχτερινό ουρανό πάνω απ'το παγωμένο ορίζοντα. Ελάτε μαζί μας. Κάτι μου λέει πως δεν θα το μετανιώσετε...

Feb
2017

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Fahrenheit 32 fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Fahrenheit 32, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Fahrenheit 32 by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Fahrenheit 32 by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Jacomo Jacomo de Jacomo Caron Yatagan Givenchy Organza Indecence Jil Sander Background Cacharel LouLou Davidoff Davidoff Gres Homme de Gres Enrico Coveri Enrico Coveri Pour Homme Molinard Molinard de Molinard Guy Laroche Clandestine Dolce&Gabbana D&G Masculine Arrogance Arrogance Uomo Leonard Leonard Pour Homme Geo. F. Trumper Eucris Rochas Macassar Farina Russisch Leder Brut Parfums Prestige Babe Vive Maria Forbidden Fragrance Mis(s) Behave Azzaro Acteur Escada Escada Acte 2