Σχεδιαστές » C » Ανατολικο Πικαντικο « Ομάδες

ρούμι
aquatic
απαλό πικάντικο
Fahrenheit Le Parfum Christian Dior για άνδρες Βίντεο
Fahrenheit Le Parfum Christian Dior για άνδρες Εικόνες Fahrenheit Le Parfum Christian Dior για άνδρες Εικόνες

Fahrenheit Le Parfum από Christian Dior είναι ένα Ανατολικο Πικαντικο άρωμα για άνδρες. Αυτό είναι ένα νέο άρωμα. Fahrenheit Le Parfum κυκλοφόρησε το έτος 2014. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Francois Demachy. Οι νότες κορυφής είναι γλυκόρριζα, μανταρίνι Σικελίας και καστόρι ,σουέτ; οι μεσαίες νότες είναι φύλλο βιολέτας, ρούμι, κόλιανδρος και κύμινο; η νότα της βάσης είναι Βανίλια Μπέρμπον.

γλυκόρριζα μανταρίνι Σικελίας καστόρι ,σουέτ

φύλλο βιολέτας ρούμι κόλιανδρος κύμινο

Βανίλια Μπέρμπον

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Fahrenheit Le Parfum by Christian Dior.

Fahrenheit Le Parfum Σχόλια Αρωμάτων

nickr

Συμφωνώ απόλυτα με την τόσο εμπεριστατωμένη ανάλυσή σου φίλε μου.
Κι εγώ περίμενα κάτι πιο ενδιαφέρον,αλλά δυστυχώς!...
Αυτή η έντονη βανίλια δεν μου αρέσει καθολου στα αρώματα και κυρίως στα αντρικά.
Όσον αφορά στην Άμπσουλουτ,παρόλο που τρέφω μια ιδιαίτερη αδυναμία στο μύρο και το λιβάνι ,δεν μου άρεσε καθόλου ,αν και τη δοκίμασα αρκετές φορές μήπως και βρω κάτι και αλλάξω γνώμη!

Dorian Belmont
Dorian Belmont

Παραλλαγή της κλασικής Fahrenheit που όπως και όλες οι άλλες ώς τώρα, δέν καταφέρνει να αγγίξει τα επίπεδα του πρωτότυπου αρώματος.

Θα έλεγα οτι πρόκειται για μία μίξη μεταξύ της κλασικής Fahrenheit και της Absolute, αλλά με μία γερή δόση βανίλιας.

Η Absolute (η οποία μάλιστα καταργήθηκε), άν και δέν ήταν για όλους εξαιτίας των μοναστηριακών συστατικών της (λιβάνι και μύρο), ήταν τουλάχιστον αρκετά ενδιαφέρουσα ώς ένα βαθμό (ειδικά σε όσους αρέσκονται σε ρετρό καταστάσεις).

Η Le Parfum δέν είναι τόσο πολυεπίπεδη, αντιθέτως πέρα απο την γνώριμη βάση των "αδελφών" της, κυριαρχείται απο μία επίπεδη, ενιαία γλυκιά μυρωδιά βανίλιας.

Δέν είναι τόσο αμφιλεγόμενη περίπτωση όσο η Fahrenheit 32, αλλά θα περίμενε κανείς κάτι πιό ιδιαίτερο και ενδιαφέρον απο πλευράς του οίκου Dior.

Αναμενόμενα έχει τρομερά μεγάλη διάρκεια, ενώ θα έλεγα ότι ίσως διαθέτει και μία unisex διάσταση.

nickr

Το δοκίμασα προχθές ...καλό είναι.Πάντως, το πρώτο ,εμενα τουλάχιστον, είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο και αυτό έχω μόνο αγοράσει . Η πωλήτρια μου είπε ότι το αμπσουλουτ θα το καταργήσουν ,οπότε αν αρέσει σε κανέναν...ας το προμηθευτεί.

2014

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Fahrenheit Le Parfum fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Fahrenheit Le Parfum, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Fahrenheit Le Parfum by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Fahrenheit Le Parfum by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Ανατολικο Πικαντικο
Giorgio Armani Mania Aftelier Parfum de Maroc Krizia My Africa Elizabeth Arden Spiced Green Tea Diptyque L'Autre Boucheron Boucheron Homme Eau de Toilette Fraicheur 2008 Etat Libre d`Orange Nombril Immense Korres Pepper Jasmine Gaiac Wood Passion Fruit Jacomo Art Collection by Jacomo #08 M. Micallef Spicy for Him Antonio Banderas The Secret D.S. & Durga East Mid East