Σχεδιαστές » C » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες

Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 13 Το είχα : 7 Το θέλω: 3 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Hypnotic Poison Eau Sensuelle Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Hypnotic Poison Eau Sensuelle από Christian Dior είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Hypnotic Poison Eau Sensuelle κυκλοφόρησε το έτος 2010. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Francois Demachy. Οι νότες κορυφής είναι Υλάνγκ Υλάνγκ, άνθη πορτοκαλιάς και τριαντάφυλλο; οι μεσαίες νότες είναι ορχιδέα, τουμπερόζα και νότες πρασίνου; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Βανίλια, Μόσχος και νότες ξύλων.

Υλάνγκ Υλάνγκ άνθη πορτοκαλιάς τριαντάφυλλο

ορχιδέα τουμπερόζα νότες πρασίνου

σανδαλόξυλο Βανίλια Μόσχος νότες  ξύλων

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Hypnotic Poison Eau Sensuelle by Christian Dior.

Hypnotic Poison Eau Sensuelle Σχόλια Αρωμάτων

dior_addict
dior_addict

Το άρωμά μου για 3 συνεχόμενους χειμώνες...Κρίμα που καταργήθηκε. Πιο λουλουδάτο από το αρχικό HP

Apr
2016
Davy
Davy

Πολυ εντονο και "βαρύ" για τα γουστα μου. Αρεσει σε πολλες γυναικες, αλλα εμενα προσωπικα μου ειναι δυσαρεστο και να το μυριζω... :/

Mar
2015
babaefro
babaefro

Δυνατό και με μεγάλη διάρκεια άρωμα και παράλληλα ιδιαίτερα ευχάριστο. Το βρίοκω πολύ καλύτερο και γλυκό από το πρώτο Hypnotic Poison, καθώς δεν έχει το αρωμα του αμύγδαλου. Ένα πολύ θυληκό βραδινό άρωμα.

Βαθμολογία: 7,5/10

Aug
2014
Cristalle
Cristalle

ΜΥΡΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΩΡΕΣ.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Jun
2014
louloudenia
louloudenia

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩΤΗΝ ΜΥΡΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΠΛΕΟΝ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ SENSUELLE ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

Oct
2013
MYRTO
MYRTO

Ένα άρωμα μυστικών και απρόσμενων σημειώσεων, αναπτύσσεται αργά μα τολμηρά στην επιδερμίδα και αποκαλύπτει τη διαφορετικότητά του. Χαρακτηρίζεται από μια ελαφριά νότα εσπεριδοειδών, που μετριάζει το αποτέλεσμα, χωρίς να αποκαλύπτει την αισθησιακή και εκρηκτική ατμόσφαιρα της κεντρικής νότας βανίλιας που έπεται. Ακολουθούν βασικές νότες με ισχυρές και εξωτικές συγχορδίες.

Jun
2013
dark_rose
dark_rose

μ'αρεσει πολυ αυτη η κολονια ειναι πιο ελαφρια απο την αρχικη και πιστευω πως ειναι απο τις λιγες που μου ταιριαζουν.

Aug
*sophi*
*sophi*

Το άρωμα αυτό σαν όλες τις εκδόσεις του αρχικού poison
εκτός απο τα ελιξίρια είναι edt ...
Μοιάζει πάρα πολύ στο Hypnotic στην σύνθεση αλλά δεν είναι τόσο δυνατό. Το αρχικό είναι οριεντάλ βανίλια αλλά το σενσουελ είναι φλοριένταλ ,περισσότερο ενισχυμένο στην λουλουδένια καρδιά του...
Φυσικά είναι πολύ ωραία και ανάλαφρη σύνθεση κατάλληλη για να φορεθεί και τα καλοκαιρινά /φθινοπωρινά βράδυα σε αντίθεση με το αρχικό που είναι πιο βαρύ λόγω της βανίλιας που το κάνει να δείχνει περισσότερο γκουρμέ.Επίσης η σημείωση του αμύγδαλου που είναι αρκετά δυνατή στο αρχικό - μυρίζει σαν εσάνς πικραμυδάλου (αμαρέτο)- δεν είναι αξιοσημείωτη στο σένσουέλ.
Αν σας αρέσουν τα φλοριένταλ αρώματα ,πρέπει οπωσδήποτε να το δοκιμάσετε...

peny
peny

μου αρεσει παρα πολυ!! εχω ακουσει κοπλιμέντα από άντρες γι αυτο το αρωμα ... οι φιλες μου το βρισκουν βαρυ αλλα εγω απο φθινόπωρο θα το ξαναγοράω για το φοράω τους χειμερινούς μήνες!!

ntina
ntina

einai gia na sou pigeni...ego feoro oti einai polli gliko.alla otan mirizo ston allon ,mouaresi.

greek_goddes
greek_goddes

Tο Hypnotic Poison Eau Sensuelle είναι πιο γλυκό και λουλουδάτο, λιγότερο spicy, και διαρκεί περισσότερη ώρα, σε σχέση με το αρxικό HP, ακόμα και μετά το μπάνιο! Εντυπωσιακό!
Το βρίσκω πιο θηλυκό από το αρχικό γιατί είναι πιο "ήσυχο" άρωμα.

2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Hypnotic Poison Eau Sensuelle by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Hypnotic Poison Eau Sensuelle by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Lancome La Vie Est Belle Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Hypnotic Poison Eau Secrete Givenchy Play For Her Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Ange ou Demon Giorgio Armani Armani Code for Women Escada Escada Magnetism Tom Ford Velvet Orchid Lancome Tresor Midnight Rose Estée Lauder Sensuous Prada Infusion d'Iris Dolce&Gabbana D&G Anthology La Roue de La Fortune 10 Versace Crystal Noir Escada Pacific Paradise Trussardi Donna Trussardi 2011 Moschino Cheap & Chic I Love Love Gucci Gucci Eau de Parfum II Dolce&Gabbana D&G Light Blue