Σχεδιαστές » C » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

J`adore Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 30 Το είχα : 25 Το θέλω: 4 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

aquatic
J`adore Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

J`adore από Christian Dior είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. J`adore κυκλοφόρησε το έτος 1999. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Calice Becker. Οι νότες κορυφής είναι μανόλια, πεπόνι, ροδάκινο , αχλάδι, Περγαμόντο και Μανταριν ορανζ; οι μεσαίες νότες είναι τουμπερόζα, δαμάσκηνο, Βιολέτα, ορχιδέα, φρέζια, γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος, Βανίλια, Κέδρος και Βατόμουρο. Αυτό είναι το νικητήριο άρωμα της κατηγορίας FiFi Award Best National Advertising Campaign / TV 2007.

μανόλια πεπόνι ροδάκινο αχλάδι Περγαμόντο Μανταριν ορανζ

τουμπερόζα δαμάσκηνο Βιολέτα ορχιδέα φρέζια γιασεμί κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

Μόσχος Βανίλια Κέδρος Βατόμουρο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about J`adore by Christian Dior.

J`adore Σχόλια Αρωμάτων

sonia17
sonia17

Γιασεμί,μανόλια και φρούτα κυρίως πεπόνι.
Φωτεινό και λαμπερό που θυμίζει το χρυσό χρώμα.
Φανταχτερό και κλασικό μαζί. Η λάμψη του χρυσού.
Περισσότερο ταιριάζει για επίσημο ντύσιμο και εμφανίση.

2016
Maritrianta
Maritrianta

αθτο το αρωμα μου θυμιζει πρασινα λιβαδια με λουλουδια που ειναι λεβαντες και βανιλιες καταπλικτικο επισης εγω θα το φοραγα την ανοιξη το βραδυ

2016
rosseta
rosseta

εκτος του οτι πανω μου μυριζει σαν αυγο ειναι απο τα αρωματα που με κουραζουν και μου προκαλουν πονοκεφαλο.. εχει ομως τρομερη διαρκεια.

Sep
pennny
pennny

Ειναι ενα αρωμα υπογραφης για πολλες γυναικες..Πιστευω αυτο ειναι το μονο του μειονεκτημα οτι το αναγνωριζουν ευκολα και χανει το μυστηριωδες αισθημα..Παρ΄ολ'αυτα ειναι ενα φινετσατο ,κομψο τελειο για επισημες περιστασεις...ενα αρωμα πολλων καρατιων το ειχα 3 φορες ποτε δε με απογοητευσε...

mary ko
mary ko

Δεν με ενθουσίασε ποτέ όσες φορές και αν το έβαλα...το χάρισα σε μία φίλη που τρελαίνεται

Apr
2015

Ενα φανταστικο!!! άρωμα! !!! που σου ξυπνάει έντονες στιγμές. ..

I.Love.You
I.Love.You

ειναι πολυ ωραιο, μπορει να φορεθει πρωι και βραδυ και δειχνει μια γυναικα με αυτοπεποιθηση. ειναι πολυ chic αλλα εγω προτιμω τα πιο γλυκα αρωματα.

2014
nefeli
nefeli

Μάλλον θα ανήκω στο σύνολο των γυναικών που τους αρέσει αυτό το άρωμα. Εμένα δεν μ'αρέσει... Το αγαπώ τρελά! Μαζί με άλλα 4 είναι το αγαπημένο μου άρωμα... Με μαγεύει απλά!...

Jan
2014
louloudenia
louloudenia

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΡΩΜΑ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΦΟΡΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

Oct
white petals
white petals

Μου φαίνεται οτι είμαι εξαίρεση...πάντα ήθελα να μου αρέσει αυτό το άρωμα αλλα...Πάντα άκουγα φίλες μου να μιλάνε με ενθουσιασμό για αυτό το άρωμα άλλα κάθε φόρα που πήγαινα να το δοκιμάσω δεν μου έκανε το μεγάλο κλικ.... δεν ξέρω ...δεν ταίριαζε ποτέ σε μένα??? Ίσος..!!!!.παντός πάντα ήταν στα τοπ προτιμήσεις γυναικών ...έχω ακούσει το καλύτερα για αυτό!!!! Πριν λίγες εβδομάδες αποφάσισα να το πάρω ένα μικρό μπουκαλάκι...άλλα διαπίστωσα ότι μετά απο τόσο καιρό δεν έχω αλλάξει γνώμη Όχι ότι θεν θα το φόραγα αλλα δεν μου κάνει το μεγάλο κλικ ...άπλα...!!!!! Τελικά είμαστε τόσο διαφορετικοί εμείς οι ανθρώποι στις προτιμήσεις μας!!! :-)

eveline_eveline
eveline_eveline

Το signature άρωμά μου!!!!! Ένα μεθυστικό άρωμα που πραγματικά το λατρεύεις όπως είναι κ το όνομα του!!!! Υπέροχο άρωμα και πανέμορφο μπουκάλι,σαν να σχηματίζει τις καμπύλες της γυναίκας...διαχρονικό άρωμα και που είναι πάντα στις πρώτες προτιμήσεις των γυναικών!!!!! Αγοράστε το,θα το λατρέψετε!!!!

ats.
ats.

το j'adore αποτελει μια απο τις πρωτες αγορες μου.

μια λεξη μου ερχεται στο μυαλο οταν το σκεφτομαι "λαμπερο".

το θεωρω σχετικα ευκολο καθως ταιριαζει σχεδον σε καθε περισταση κι οποτε δεν μπορω να αποφασισω τι θα φορεσω το προτιμω.

εχω δεχθει πολλα κοπλιμεντα γι'αυτο το αρωμα, αν και ειναι πολυ διαδεδομενο παντα καποιος θα με ρωτησει τι φοραω.

να σημειωσω οτι λατρευω και τις διαφορες παραλλαγες του κυριως το l'absolue που ειναι πιο λουλουδατο.

Feb
*sophi*
*sophi*

Μοντέρνο κλασσικό άρωμα.
¨Εντονες σημειώσεις λουλουδιών δεμένες σε μια μοσχομυριστή βάση.Υπάρχει και μια δόση φρουτένιας χροιάς σ΄αυτό ,αλλά δεν ξεπερνάει τον λουλουδένιο χαρακτήρα του.
Πολυτελές,κομψό και λαμπερό δημιουργήθηκε με καλαισθησία.
Μια ωδή στην σύγχρονη γυναίκα.Αν και κυκλοφορεί εδώ και δύο δεκαετίες ,δεν παύει να είναι ένα από τα κομψά γυναικεία αρώματα της σύγχρονης εποχής...
Είναι το πρώτο σε πωλήσεις στην πρωτεύουσα των αρωμάτων ,το Παρίσι.
Έχει μεγαλη απήχηση στον γυναικείο πληθυσμό ,όλων των ηλικιών.
Έχω μία κομψή χρυσή θήκη με το άρωμα στην τσάντα μου ,όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού και με συντροφεύει στις πολύωρες εξόδους από το σπίτι...
Όπως λέει και η Σαρλίζ Θερόν στην διαφήμηση του αρώματος :Το αγαπώ.

Aug
2012
dark_rose
dark_rose

μμμ, τι "κλασσικο" πλεον αρωμα. το εχω μυρισει σε αλλους πανω απο 100 φορες. εμενα μ'αρεσει αλλα το θεωρω καπως βαρυ για τη δικη μου μυτη. δεν μπορω να το φοραω πανω μου, το νιωθω πολυ βαρυ(αν και γενικα μου αρεσουν τα βαρια αρωματα αλλα αυτο οχι και τοσο). μ'αρεσουν πολυ περισσοτερο οι αλλες εκδοσεις του οι πιο καλοκαιρινες ή ελαφριες εκδοσεις του...

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior J`adore fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior J`adore, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει J`adore by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για J`adore by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Christian Dior Hypnotic Poison Burberry London Thierry Mugler Alien Lancome La Nuit Tresor Lancome La Vie Est Belle Paco Rabanne Black XS for Her Nina Ricci Nina Clinique Aromatics Elixir Givenchy Very Irresistible Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Pure Poison Christian Dior Dolce Vita Yves Saint Laurent Manifesto Avon Incandessence Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Prada Prada Candy Lolita Lempicka Lolita Lempicka Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Black Opium Britney Spears Fantasy