Σχεδιαστές » C » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Miss Dior Christian Dior για γυναίκες

Miss Dior Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 5 Το είχα : 5 Το θέλω: 2

Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Miss Dior από Christian Dior είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Miss Dior κυκλοφόρησε το έτος 1947. Miss Dior έχει δημιουργηθεί από Jean Carles και Paul Vacher. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, γαρδένια, γάλβανο, φασκόμηλο και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι Γαρύφαλλο, ίριδα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, νερόλι, κρίνο της κοιλάδας, τριαντάφυλλο και νάρκισσος; οι νότες της βάσης είναι λάβδανο, δέρμα, σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, βρύα δριός και Βέτιβερ.

Αλδεϋδες γαρδένια γάλβανο φασκόμηλο Περγαμόντο

Γαρύφαλλο ίριδα ρίζωμα ίρις γιασεμί νερόλι κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο νάρκισσος

λάβδανο δέρμα σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί βρύα δριός Βέτιβερ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Miss Dior by Christian Dior.

Miss Dior Σχόλια Αρωμάτων

elena vosnaki
elena vosnaki

Το κλασσικό Miss Dior του 1947 ήταν ένα ιδιαίτερα έντονο άρωμα συπρ με καρδιά από γαρδένια και έντονη την μυρωδιά της μοσχογαλής (του σιβέτ) και του λειχήνα βελανιδιάς στην βάση του, όπως ήταν άλλωστε η τάση τότε. Eίναι αξιοσημείωτο πως λανσαρίστηκε για τις τότε ντεμπυτάντ (ήταν άλλωστε αφιερωμένο στην νεαρή αδερφή του διάσημου μοδίστρου), όμως αυτό μας διδάσκει ίσως πόσο έχει αλλάξει η άποψή μας για το ιδανικό της νεότητας. Τότε οι άνθρωποι ανυπομονούσαν να γίνουν κυρίες και κύριοι και να απολαμβάνουν τα προνόμια της ωριμότητας, τώρα φαίνεται αρκετοί επιθυμούν να μπεμπεκίσουν (;) και θεωρούν παρόμοιες αντιλήψεις...ξενέρωτες. Ο tempora, o mores!

Όπως και να έχει, ακόμα και για τότε ήταν ένα δυνατό άρωμα, που μάλιστα είχε γίνει αντικείμενο συζήτησης αν θα έπρεπε να λανσαριστεί στην μορφή εκείνη. Η τεράστια επιτυχία του τελικού προϊόντος απέδειξε ότι η τελική απόφαση για την αρχική φόρμουλα ήταν η σωστή.

Σήμερα η ιδιαίτερη, βαθιά, αισθησιακή μυρωδιά του, που φέρνει στο νου σεξουαλική αφύπνιση, κυκλοφορεί ως L'Original και διατίθεται από το επίσημο site του Dior. Αξίζει να το δοκιμάσουν όλοι και όλες.

Mar
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Miss Dior fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Miss Dior, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Miss Dior by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Miss Dior by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Estée Lauder Private Collection Chanel Chanel N°5 Nina Ricci L'Air du Temps Clinique Aromatics Elixir Gres Cabotine Christian Dior Poison Leonard Balahe Versace Gianni Versace Sisley Eau du Soir Lanvin Arpege Lancome Magie Noire Sisley Soir de Lune Guerlain Shalimar Alessandro Dell` Acqua Alessandro Dell` Acqua Cacharel LouLou Lancome Climat Molinard Habanita Chanel Coco Mademoiselle Parfum Germaine Monteil Royal Secret Rochas Byzance