Σχεδιαστές » C » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες

Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 7 Το είχα : 1 Το θέλω: 3

Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Βίντεο Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Miss Dior (new) Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Miss Dior (new) από Christian Dior είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Miss Dior (new) κυκλοφόρησε το έτος 2012. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Francois Demachy. Η νότα κορυφής είναι μανταρίνι Ιταλίας; οι μεσαίες νότες είναι Αιγυπτιακό γιασεμί και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί και Μόσχος.

μανταρίνι Ιταλίας

Αιγυπτιακό γιασεμί τριαντάφυλλο

πατσουλί Μόσχος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Miss Dior (new) by Christian Dior.

Miss Dior (new) Σχόλια Αρωμάτων

rosseta
rosseta

Μου χαρισαν ενα δειγμα του.. Και εγω θα το χαρισω στην γιαγια μου.. Χαχα! Απ ολη την σειρα μονο το blooming boucket με κερδισε

Oct
roulaki
roulaki

Αυτό είναι από τα αρώματα που δεν με κουράζουν και μπορώ να το φοράω όλες τις ώρες και μέρες του χρόνου. Το φοράει χρόνια μια φίλη μου και μου είχε τραβήξει την προσοχή. Πάνω της μύριζε αρκετά σαν την Coco Mademoiselle και ενώ η Coco μου αρέσει δεν είναι ένα άρωμα που θα φορούσα συστηματικά παρά μόνο μία στις τόσες. Έτσι δίσταζα να δοκιμάσω την Miss Dior γιατί φοβόμουν έτσι θα μυρίζει και πάνω μου και τελικά πήρα την απόφαση και μου το δειγμάτισαν. Καμία σχέση η μυρωδιά της Miss Dior με της Coco πάνω μου και υπερισχύει από όλη την σύνθεση η μυρωδιά του τριαντάφυλλου, ενώ στο τελείωμα του μυρίζει το πατσουλί με ελαφρώς την μυρωδιά καραμέλας, όπως ακριβώς μυρίζει πάνω μου και η Miss Dior EdT, αλλά το EdP αρκετά πιο έντονα. Είμαι πολύ χαρούμενη που βγαίνει η γλυκιά πλευρά του αρώματος πάνω μου, γιατί σε όσες κοπέλες το έχω μυρίσει πραγματικά μυρίζει αλλιώς και όντως θυμίζει την Coco. Η διάρκειά του είναι πολύ καλή, περίπου 12 ώρες στο δέρμα και στα ρούχα για μέρες. :D

Oct
roula77
roula77

Eιναι ενα ευκολοφορετο αρωμα,για ολες τις ηλικιες κατα τη γνωμη μου,αλλα του λειπει αυτο το "κατι" και ωρες ωρες το βαριεμαι!

Apr
fotini_ath
fotini_ath

Με εξαίρεση το "j'adore", δε τα πάω καλά με τα αρώματα Dior. Είναι πολύ κλασσικά για μένα και κάπως γιαγιαδίστικα.
Ειπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο Miss Dior σημερα και το δειχμάτισα πάνω μου. Το άρωμα έχει αέρα μιας άλλης πιο ρομαντικής εποχής (εξαιτίας του έντονου πατσουλί) αλλά είναι αρκετα πικρό για τα γουστα μου.
Παρόλο που η καμπάνια του αρώματος απευθύνεται σε νεαρές κοπέλες, θα το πρότεινα σε ηλικίες 40+ ή σε συντηριτικές κοπέλες 30+

Dec
2014

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Miss Dior (new) fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Miss Dior (new), μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Miss Dior (new) by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Miss Dior (new) by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Chloe Love Chanel Chance Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum Lancome La Nuit Tresor Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior J`Adore L`Or Christian Dior Miss Dior Cherie Hermes Elixir des Merveilles Gres Cabaret Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Organza Kenzo Kenzo Flower by Kenzo L`Elixir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Coco Mademoiselle Chloe Love Eau Intense Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Versace Crystal Noir Narciso Rodriguez Narciso