Σχεδιαστές » C » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Poison Christian Dior για γυναίκες

Poison Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 7 Το είχα : 10 Το θέλω: 1

Poison Christian Dior για γυναίκες Βίντεο Poison Christian Dior για γυναίκες Βίντεο Poison Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Poison από Christian Dior είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Poison κυκλοφόρησε το έτος 1985. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Edouard Flechier. Οι νότες κορυφής είναι κόλιανδρος, , δαμάσκηνο, άγρια μούρα, Γλυκάνισο και Ροδόξυλο Βραζιλίας; οι μεσαίες νότες είναι Γαρύφαλλο, γιασεμί, άνθος πορτοκαλιού Αφρικής, τουμπερόζα, οποπονάξ, Κανέλα, θυμίαμα, τριαντάφυλλο και λευκόμελο; οι νότες της βάσης είναι Βέτιβερ, Μόσχος, σανδαλόξυλο, Κέδρος της Βιρτζίνιας, Κεχριμπάρι, Βανιλια και ηλιοτρόπιο.

κόλιανδρος δαμάσκηνο άγρια μούρα Γλυκάνισο Ροδόξυλο Βραζιλίας

Γαρύφαλλο γιασεμί άνθος πορτοκαλιού Αφρικής τουμπερόζα οποπονάξ Κανέλα θυμίαμα τριαντάφυλλο λευκόμελο

Βέτιβερ Μόσχος σανδαλόξυλο Κέδρος της Βιρτζίνιας Κεχριμπάρι Βανιλια ηλιοτρόπιο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Poison by Christian Dior.

Poison Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*

Πραγματικά, πολλοί είναι εκείνοι που θεωρούν ότι to Poison είναι ένα άρωμα τόσο αισθησιακό και ηδονικό όσο το LouLou. Έχουν πολλές νότες κοινές άλλωστε και έχουν μία κοντινή αίσθηση όντας οριεντάλ και δημιουργημένα περίπου την ίδια χρονική περίοδο.

veta
veta

Μόνο για εκείνες που προτιμούν τα ανατολίτικα.
Πολλοί το παρομοιάζουν με το Loulou.
Εκείνοι ξέρουν.

nickr
nickr

Εώ πάλι το βρισκω πολύ αισθησιακό και ηδονικό θα έλεγα ! Ειναι πολύ ωραίο μια γυναίκα να αναδίδει μια ΤΕΤΟΙΑ μυρωδιά!!

mmaria
mmaria

ειναι οντως πολυυυυ βαρυ.ισως σε αλλη εποχη να ηταν της μοδας,τωρα μονο χειμωνα και σε ειδικες περιστασεις θα το ΄΄αντεχα΄΄

Sep
*sophi*

Να σκεφθεί κανείς ότι το άρωμα αυτό κυκλοφορεί σε ω ντε τουαλέτ!
Δαμάσκηνο,θυμίαμα (ναι ,ξέρω ότι μερικοί δε το αντέχουν),αποξηραμένα φρούτα και μπαχάρια.
Μερικές από τις κύριες σημειώσεις του!
Το μοιραίο άρωμα μιας άλλης εποχής!Κλασσικό, φινετσάτο , γνήσιο οριένταλ άρωμα και χαρακτηριστικό της ομάδας των ανατολίτικων μαζι με το όπιουμ, το σαμσάρα, το Λούλου .
Η χρονιά άλλωστε που παρουσιάστηκε είναι κοινή με τα προαναφερόμενα κλασσικά της δεκαετίας του Ογδόντα.
Τι άλλο μπορώ να προσθέσω? Αν σας αρέσουν τα κλασσικά οριεντάλ και θέλετε να συλλέξετε μερικά χαρακτηριστικά αρώματα ,φυσικά και πρεπει αυτο να συγκαταλέγεται ανάμεσά τους!!!

Aug
dark_rose
dark_rose

ποπο, πολυ βαρυ αρωμα, δεν το μπορω.. το φορουσε η μαμα μου παλια και δεν αντεχα να ειμαι διπλα της. με ζαλιζει και με πνιγει και με μπουκωνει, με 2 λογια με αρρωσταινει. δεν λεω οτι μυριζει ασχημα, απλα εγω δεν το αντεχω τοσο βαρυ που ειναι. ισως αν εβγαινε καποια πιο ελαφρια εκδοση να ηταν καλυτερα τα πραγματα.

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Poison fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Poison, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Poison by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Poison by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Cacharel LouLou Chloe Chloe Narcisse Prada Prada (Amber) Christian Dior Miss Dior Nina Ricci L'Air du Temps Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Givenchy Organza Chanel Chanel N°5 Cacharel Eden Estée Lauder Private Collection Chanel Egoiste Platinum Hermes Elixir des Merveilles Lanvin Arpege Christian Dior Dune Christian Dior Dolce Vita Bvlgari Jasmin Noir Emanuel Ungaro Diva John Galliano John Galliano Clinique Aromatics Elixir Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne)