Σχεδιαστές » C » Λουλουδενιο « Ομάδες

Pure Poison Christian Dior για γυναίκες

Pure Poison Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 27 Το είχα : 23 Το θέλω: 8 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες Pure Poison Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

Pure Poison από Christian Dior είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Pure Poison κυκλοφόρησε το έτος 2004. Pure Poison έχει δημιουργηθεί από Carlos Benaim, Dominique Ropion και Olivier Polge. Οι νότες κορυφής είναι πορτοκάλι , μανταρίνι Σικελίας, Περγαμόντο και γιασεμί; οι μεσαίες νότες είναι άνθη πορτοκαλιάς και γαρδένια; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κέδρος και Λευκό Κεχριμπάρι.

πορτοκάλι μανταρίνι Σικελίας Περγαμόντο γιασεμί

άνθη πορτοκαλιάς γαρδένια

σανδαλόξυλο Κέδρος Λευκό  Κεχριμπάρι

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Pure Poison by Christian Dior.

Pure Poison Σχόλια Αρωμάτων

Antwnia.k.
Antwnia.k.

Το συγκεκριμένο άρωμα μου το είχε κάνει η αδερφή μου δώρο. Μόλις το έριξα στα χέρια μου πήγα να τα πλυνω αμέσως. Ή μυρωδιά του μου θύμισε καθαριστικό, μέχρι στιγμής είναι από τα χειρότερα αρώματα που έχω δοκιμάσει. Σκέτη αποτυχία!

Apr
elena vosnaki
elena vosnaki

Κάποιες γυναίκες φορούν push up bra. Κάποιες κάνουν τα μαλλιά τους "λάχανο" α λα Μπαρντό. Και κάποιες φορούν Pure Poison κι όποιον πάρει ο Χάρος. Με την πιο πιο πιο καλή έννοια που θα μπορούσε να υπάρξει στο παιχνίδι της σαγήνης. Ένα άρωμα γιασεμιού και πορτοκαλανθού θηλυκός σίφουνας που μαγεύει, συγκλονίζει, τραβάει τα βλέμματα και τις μύτες και σκορπά ερωτηματικά.
Δεν είναι τυχαίο που είναι τεράστια επιτυχία!

Μιλένα
Μιλένα

Πολύ όμορφο άρωμα!Στο δικό μου δερμα πιάνω κυρίως τη νότα της γαρδένιας.Δεν το θεωρώ ένα νεανικό αλλά ένα ώριμο άρωμα.

betty_boop
betty_boop

αυτό είναι το floral της γραμμής των poison
το κόκκινο poison είναι γλυκό ανατολίτικο
το κλασικό poison είναι εντελώς ανατολίτικο
το πράσινο poison πράσινο λουλουδάτο
τo μπλε poison ήταν woody gothic ανατολίτικο

To πιο λουλουδάτο είναι σε αυτο το άσπρο μπουκάλι και συνδυάζεται με νότες εσπεριδοειδών στο άνοιγμα. Η βάση είναι με σανταλόξυλο.

Oct
rosseta
rosseta

ενα αρωμα με πλουσιο γιασεμι.. κυριαρχη νοτα ειναι και η γαρδενια.. σε μενα οι νοτες κορυφης και οι μεσσαιες νοτες κρατανε αρκετα. ενα αρωμα βραδυνο, αρχοντικο και με εντονο χαρακτηρα DIOR.. οπως προειπαν ενδεικνυται και για νυφικο αρωμα αδιαμφισβητητα..

Oct
tresor88
tresor88

Υπέροχο άρωμα , ζεστό floral με γλυκιά βάση και αξεπέραστο άρωμα νερόλι!

MissVanity
MissVanity

Πολύ ωραίο άρωμα, το φορούσα όλες τις ώρες, αν και το βράδυ προτιμούσα το Pure Poison Elixir. Τα λευκά λουλούδια είναι τα αγαπημένα μου!

Jamelia
Jamelia

Είναι παρόμοιο με το intimately των Beckham που έχω.
Πανέμορφο λουλουδένιο. Προτιμώ τα αρώματα που είναι δροσερά καλοκαιρινά.

Jul
Melina
Melina

αγνο δηλητήριο? φυσικά και όχι!
Πολύ θηλυκό με άρωμα λευκών λουλουδιών όπως σχολιάζουν παρα πολυ σωστά τα 4/5 των σχολίων.
Τα 5/6 με το δικό μου.

Mar
silver
silver

Ενώ μου αρέσει η μυρωδιά από το μπουκάλι, στο δικό μου δέρμα θυμίζει καθαριστικό τζαμιών :-(

Mar
ats.
ats.

το αρωμα που φορουσα την ημερα του γαμου μου.
απλα τελειο για εκεινη την ημερα οπως σχολιαζει και η sophi.
μυριζω πιο εντονα το ανθος πορτοκαλιας παρα την γαρδενια και το γιασεμι.
επισης στο δερμα μου μενει πιο πολυ σαν πουδρε και ξυλωδες παρα σαν λουλουδατο.
αυτο που το ξεχωριζει για μενα ειναι οτι ειναι θυληκο αλλα ταυτοχρονα καθαρο αρωμα που με κανει να αισθανομαι φρεσκια ολη μερα.

2013
akats
akats

Εξαιρετικό άρωμα. Απαλό, θηλυκο αλλα και δυναμικό μαζί. Αφήνει μια αέρινη αυρα γύρω του, χωρις να είναι καθόλου έντονο ή πνιγηρό. Μου αρεσει που το γιασεμί και η γαρδένια δεν ξεχωριζουν έντονα, αλλα ενώνονται αρμονικά με τα φρουτα. Εχει απίστευτη διάρκεια και γίνεται αισθητο ακόμη και μετά απο πολλες ώρες. Θα το φορουσα απο το πρωί στο γραφείο μέχρι σε βραδυνές εξόδους. Αυτη τη στιμή το μυρίζω έντονα στο μπράτσο μου (απο δείγμα) και η ώρα είναι 12.30. Ψεκάστηκα στις 5 το απόγευμα!

*sophi*
*sophi*

Λευκά πέταλα λουλουδιών πάνω σε μια ζεστή βάση.
Δεν υπάρχει κάτι μεμπτό σε αυτό το άρωμα.
Είναι απλά σχεδιασμένο, χωρίς τίποτα πομπώδες επάνω του.
Μπορεί να φορεθεί όλες τις ώρες και απ΄όλες τις ηλικίες.Αγνό , λουλουδένιο και καθάριο.
Το λευκό κυριαρχεί σε όλη του την σύνθεση.
Τέλειο για την ημέρα του γάμου σας !Το συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

Aug
dark_rose
dark_rose

αγνο δηλητηριο??? αυτο το αρωμα δεν ειναι δηλητηριο. ειναι ενα κομψο και ακρως θυληκο αρωμα! ευχαριστο σχετικα και λουλουδενιο. δεν θεωρω δηλητηριο ενα λουλουδενιο βραδινο αρωμα, αλλα ενα πολυ εντονα βαλσαμωδης αρωμα μπορει να θεωρηθει και δηλητηριο απο μερικους!!

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Pure Poison fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Pure Poison, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Pure Poison by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Pure Poison by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Moschino Cheap & Chic Christian Dior Dior Addict Lancome Miracle Thierry Mugler Angel Givenchy Organza Tom Ford Black Orchid Christian Dior Dolce Vita Dolce&Gabbana Sicily Estée Lauder Sensuous Yves Saint Laurent Cinema Narciso Rodriguez Narciso Chanel Chanel N°5 Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir Versace Crystal Noir Lancome Hypnose Chanel Coco Noir Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Dolce&Gabbana D&G Light Blue Chanel Coco Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her