Σχεδιαστές » C » Αρωματικο Φουγκερ « Ομάδες

Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες

Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες

Το έχω: 4 Το θέλω: 1

Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες Βίντεο Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες Βίντεο Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες Βίντεο
Sauvage 2015 Christian Dior για άνδρες Εικόνες

Sauvage 2015 από Christian Dior είναι ένα Αρωματικο Φουγκερ άρωμα για άνδρες. Αυτό είναι ένα νέο άρωμα. Sauvage 2015 κυκλοφόρησε το έτος 2015. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Francois Demachy. Οι νότες κορυφής είναι πιπέρι και Περγαμόντο Καλαβρίας; οι μεσαίες νότες είναι Γεράνι, Λεβάντα, πιπέρι σιχουάν, Έλεμι, ροζ πιπέρι, Βέτιβερ και πατσουλί; οι νότες της βάσης είναι Κέδρος, λάβδανο και Αμπροξάν.

πιπέρι Περγαμόντο Καλαβρίας

Γεράνι Λεβάντα πιπέρι σιχουάν Έλεμι ροζ πιπέρι Βέτιβερ πατσουλί

Κέδρος λάβδανο Αμπροξάν

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Sauvage 2015 by Christian Dior.

Sauvage 2015 Σχόλια Αρωμάτων

nickr

Εμένα , καθώς έχω γράψει , δεν μου αρέσει, αλλά αρέσει πολύ στους νέους. Ο ανιψιός μου ξετρελάθηκε και του το έχω αγοράσει . Ακούει θετικά σχόλια.

Jan
2017
filipt1
filipt1

πολυ σωστα! σε 45` θυμιζει εντονα azzaro chrome

Dec
Άγγελος Χ.
Άγγελος Χ.

Ένα απο τα καλύτερα αρώματα του 2015!!!Φοβερή μυρωδιά και έντονη παρουσία....!!!!

Aug
Andreus
Andreus

Φρέσκο με λουλουδένιες νότες και μία ιδέα από πιπέρι. Χωρίς να είμαι ειδικός, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το θεωρήσω ως generic και δυσκολεύομαι να κάνω άμεση σύγκριση με το bleu de chanel. Φρέσκια λεβάντα, πιπέρι και κεχριμπάρι είναι οι νότες που αντιλαμβάνομαι περισσότερο.

Εξαιρετικό μπουκάλι και επίσης πολύ καλό το spayer. 1-2 sprays νομίζω αρκούν, ειδικά για συνθήκες κλειστού χώρου. Αποπνέει καθαριότητα και φρεσκάδα λεβάντας.

Jun
betty_boop

Τα αρώματα μπορεί να περιέχουν μέχρι και δεκάδες συστατικών.Οι νότες που αναφέρονται είναι αυτές με τα μεγαλύτερα ποσοστά στη σύνθεση του αρώματος.
Στο sauvage με ένα κοίταγμα που έκανα σε διαφορετικά σάιτ αρωμάτων NST, Basenotesnet δεν αναφέρονται όλες οι νότες με εδώ.

betty_boop,

Δεν ειναι αυτονοητο, απο σενα το μαθαινω.

elena vosnaki,

Ευχαριστω πολυ..

betty_boop

Constantinos Panayiotis είναι αυτονόητο οι νότες να μην είναι τρεις.
Οι νότες είναι πολύ περισσότερες απ ότι αναφέρονται. Είναι στη δικαιοδοσία της εκάστοτε εταιρίας οι νότες που αναφέρονται.

elena vosnaki
elena vosnaki

Το Sauvage 2015 προωθείται εντατικά. Πυρετικά θα έλεγα. Όπου βρεθείς κι όπου σταθείς υπάρχουν τέστερ και πωλήτριες πρόθυμες να σε ψεκάσουν. Όμως αν και τεχνικά είναι αρτιότατο (άψογο) το κόνσεπτ είναι τετριμμένο και μη συναρπαστικό. Σε αντίθεση με το αειθαλές Eau Sauvage που παραμένει επίκαιρο δεκαετίες μετά αμφιβάλλω αν αυτό θα μπορέσει να δημιουργήσει τον κατάλληλο τριγμό που θα το κάνει να ενσωματωθεί στο συλλογικό ασυνείδητο. Άλλωστε αυτά "τα αρώματα-βρυχώντα-αρσενικά-που-μόλις-ξυρίστηκαν" έχουν ενσαρκωθεί αμίμητα με κλασικές συνθέσεις τύπου Azzaro ή Drakkar Noir ή αρχική Paco Rabanne στο πράσινο μπουκάλι. Και δυστυχώς για το Sauvage 2015...τα θυμόμαστε όλοι.

@ConstandinosPanayotis,

ανανεώνουμε την εγκυκλοπαίδεια και βάση δεδομένων της Fragrantica με όλα τα τελευταία δεδομένα που παρέχουν οι εταιρείες και η δημοσιογραφική μας έρευνα. Μόλις περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμες υπάρχει ανανέωση.
Επίσης να προσδιορίσω ότι οι νότες δεν είναι ακριβώς "υλικά" με την έννοια των συστατικών, οπότε μπορεί τα συστατικά να είναι πολύ περισσότερα ή πολύ λιγότερα από τις νότες/σημειώσεις κ.ο.κ.

ConstadinosPanayiotis

Πριν απο λιγο καιρο ειχε τρια υλικα, ποτε εγιναν 12?

nickr

Και μένα δεν μου άρεσε καθόλου .Καμιά σχέση με το εξτρίμ ή παλιότερα με το κονσιτρέ!

Dorian Belmont
Dorian Belmont

Εντελώς συνθετικό και πομπώδες, ξεκινά υποσχόμενα λόγω του περγαμόντου αλλά στην συνέχεια εξελίσσεται σε βόμβα απο πατσουλί και ambroxan. Μετά απο ώρες
αφήνει μια μυρωδιά στο δέρμα παρόμοια με αυτή την χαρακτηριστική που υπάρχει στα καθαριστήρια ρούχων. Επίσης έχει απίστευτη διάρκεια και ένταση. Άνετα μπορεί κανείς να πάθει πονοκέφαλο αν το παρακάνει.

Ειναι φτιαγμένο για να αρέσει σε πολυ κόσμο (αρκετές/οι μου έχουν κάνει κοπλιμεντα), αλλά θα το χαρακτήριζα επιεικώς κάτω του μετρίου.

JamesKopte
JamesKopte

Ωραίο άρωμα αλλά σε χρόνο μηδέν έγινε σούπα.

Mar
nortsuburbs13
nortsuburbs13

Πολυ δυνατο και ευδιακριτο αρωμα,εχει μια μεταλλικη μυρωδια η οποια με ενοχλει,μου θυμιζει λιγο azzaro chrome και bleu de chanel,ισως να ειναι και ιδεα μου.Το φοραει ενας συνεργατης μου στο γραφειο και ολοι ρωτανε ποιο ειναι,δοκιμαστε το.

Dec
2015

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior Sauvage 2015 fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior Sauvage 2015, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Sauvage 2015 by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Sauvage 2015 by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Αρωματικο Φουγκερ
Dolce&Gabbana D&G Ferrari Ferrari Black Givenchy Insense Alviero Martini Geo Uomo Avon Wild Country Michael Kors Michael for Men Yves Saint Laurent Live Jazz Mustang Mustang Blue B Never Too Busy To Be Beautiful Dirty Hugo Boss Boss Number One s.Oliver QS by s.Oliver Male Toni Gard Toni Gard Man