Σχεδιαστές » C » Ανατολιτικο « Ομάδες

Vanisia Creed για γυναίκες

Vanisia Creed για γυναίκες

Vanisia Creed για γυναίκες Εικόνες Vanisia Creed για γυναίκες Εικόνες

Vanisia από Creed είναι ένα Ανατολιτικο άρωμα για γυναίκες. Vanisia κυκλοφόρησε το έτος 1987. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Olivier Creed Sixth Generation. Η νότα κορυφής είναι Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί και τριαντάφυλλο Βουλγαρίας; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, Βανιλια και Ζωϊκό Άμπερ.

Περγαμόντο

γιασεμί τριαντάφυλλο Βουλγαρίας

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Βανιλια Ζωϊκό Άμπερ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Vanisia by Creed.

Vanisia Σχόλια Αρωμάτων

zoikgreece
zoikgreece

Ποιο είναι το άρωμα της ζεστασιάς που μας κάνει να κοκκινίζουμε ντροπαλά απο ευχαρίστηση ; Ποιο είναι το άρωμα της γλυκειάς προσμονής που βιώνει το σώμα μας ριγώντας; Ποιο είναι το άρωμα του ονείρου, που ξέρεις ότι είναι άπιαστο, αλλά δεν σε νοιάζει, είσαι τόσο ευτυχισμένη σ' αυτό, που το ζεις μ΄όλες σου τις αισθήσεις σαν να είναι η πραγματική σου στιγμή; Ποιο είναι το άρωμα των αναμνήσεων που εξειδανίκευσες στις ατέρμονες περιπλανήσεις του νου στις αυταπάτες σου; Ποιό άρωμα έχει τη δύναμη να σε δονεί και να σε ταξιδεύει νοερά στους πιο μαγευτικούς τόπους, εκεί που μεθάς από τις ευωδιές και βυθίζεσαι, χάνεσαι σ' αυτές; Ποιό άρωμα είναι τόσο θεσπέσια, σαγηνευτικά ζεστό από το βελούδινο κεχριμπάρι, τόσο μυστηριώδες και εξωτικό από το σανδαλόξυλο , τόσο ντροπαλά γλυκό από τη βανίλια , τόσο ευγενικό από την αύρα του πιο σεμνού ρόδου και γιασεμιού, τόσο ήπια επιθετικό από το πιο άτολμο περγαμόντο, που μετουσιώνεται στα πιο γλυκά βαθιά σου συναισθήματα ; Που σε κάνει να κλαις από ευτυχία;

Feb
2017

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Creed Vanisia fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Creed Vanisia, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Vanisia by Creed. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Vanisia by Creed αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Ανατολιτικο
Celine Celine Oriental Summer Avon Imari Seduction Houbigant Chantilly E. Coudray Ambre et Vanille Penhaligon`s Artemisia Lorenzo Villoresi Dilmun Sonoma Scent Studio Ambre Noir Avon Little White Dress Avon Today Tomorrow Always Heart Ayala Moriel Song of Songs Dolce&Gabbana The One Gentleman LR LR Classics Singapore