Σχεδιαστές » D E » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Tabu Dana για γυναίκες

Tabu Dana για γυναίκες

Το έχω: 1 Το θέλω: 1

Tabu Dana για γυναίκες Βίντεο
Tabu Dana για γυναίκες Εικόνες Tabu Dana για γυναίκες Εικόνες Tabu Dana για γυναίκες Εικόνες Tabu Dana για γυναίκες Εικόνες

Tabu από Dana είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Tabu κυκλοφόρησε το έτος 1932. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jean Carles. Οι νότες κορυφής είναι πορτοκάλι , καρυκεύματα, νερόλι, Περγαμόντο και κόλιανδρος; οι μεσαίες νότες είναι γαρίφαλο, γιασεμί, Υλάνγκ Υλάνγκ, τριαντάφυλλο και νάρκισσος; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, Βενζόη , μοσχογαλή, βρύα δριός, Βέτιβερ και Κέδρος.

πορτοκάλι καρυκεύματα νερόλι Περγαμόντο κόλιανδρος

γαρίφαλο γιασεμί Υλάνγκ Υλάνγκ τριαντάφυλλο νάρκισσος

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος Βενζόη μοσχογαλή βρύα δριός Βέτιβερ Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Tabu by Dana.

Tabu Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Tabu
Ενα άρωμα Ταμπού κυριολεκτικά.
Μαγικό φίλτρο? Αντικομφορμικό?Πρωτοποριακό?Τι?
Μια σύνθεση τολμηρή, δυναμική ,μια πρωτοπορος που καθόρισε μια ολόκληρη γενιά γυναικών που τολμησαν να δηλώσουν την υπαρξή τους βγαίνοντας απο τα στενά όρια της οικογενειακής θαλπωρής να διεκδικήσουν την θέση τους στον ανδροκτατούμενο κοινωνικό στάτους της δεκαετίας του '30,του '40 και να αλλάξουν τους ρόλους σε μια κοινωνία που η θέση της γυναίκας υστερούσε πολλών δικαιωμάτων και αξιώσεων.
Δεν νομίζω πως υπάρχει κάπoιο άλλο άρωμα που μπορεί επάξια να αντιπροσωπεύει εκείνη την εποχή περισσότερο από αυτό !
Tabu...

*Kυκλοφορεί και σήμερα σε μορφή eau de cologne spray και φυσικά και σε βινταζ μορφή αν μπορείτε να βρείτε κάποια παλιά έκδοση από τις πολλές που έχουν κυκλοφορήσει από προηγούμενες δεκαετίες.

Feb
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Dana Tabu fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Dana Tabu, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Tabu by Dana. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Tabu by Dana αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Lancome Magie (La Collection Fragrances) Calvin Klein Truth Lush Vera Wang Princess Pierre Balmain Eau d'Amazonie de Balmain Saint Amour Si Pure Summer Romea D`Ameor The Great Empresses of Japan Coty Truly Lace Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Gloria Vanderbilt Fatale Roxana Illuminated Perfume Lyra Fifi Chachnil Fifi Chachnil La Prairie Life Threads Ruby