Σχεδιαστές » D E » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες

Το έχω: 28 Το είχα : 33 Το θέλω: 6

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Βίντεο
D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες

D&G Light Blue από Dolce&Gabbana είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. D&G Light Blue κυκλοφόρησε το έτος 2001. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Olivier Cresp. Οι νότες κορυφής είναι Μήλο, Κέδρος, Λουλούδι Μπελ και λεμόνι Σικελίας; οι μεσαίες νότες είναι λευκό τριαντάφυλλο, Μπαμπού και γιασεμί; οι νότες της βάσης είναι Κεχριμπάρι, Μόσχος και Κέδρος.

Μήλο Κέδρος Λουλούδι Μπελ λεμόνι Σικελίας

λευκό τριαντάφυλλο Μπαμπού γιασεμί

Κεχριμπάρι Μόσχος Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about D&G Light Blue by Dolce&Gabbana.

D&G Light Blue Σχόλια Αρωμάτων

mariamarouli91
mariamarouli91

Ένα άρωμα ελαφρύ και αποκλειστικά καλοκαιρινό κατά τη γνώμη μου. Σε μένα προβάλλεται πολύ το λεμόνι και δεν είναι τόσο φρέσκο, αλλά ξινό. Σε συνδυασμό με τις νότες του κέδρου γίνεται κάπως αψύ για γυναικείο άρωμα. Κάπως σαν αντρική κολόνια να το πω, κάπως σαν καθαριστικό; Το παν με αυτό το άρωμα είναι πως θα κάτσει στο κάθε δέρμα. Σε μένα πιστεύω δεν πηγαίνει και τόσο. Ίσως να του δώσω κι άλλη ευκαιρία όταν καλοκαιριάσει για τα καλά. Μπορεί στην πολύ ζέστη να φαίνεται πιο αναζωογονητικό.

2016
FAY
FAY

Ένα άρωμα καλοκαιρινό,πολυφορεμένο,μέσης διάρκειας.
Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα από την μια γιατί το μύριζες παντού και από την άλλη είχε έντονο το λεμόνι.

Mar
2016
pleasure
pleasure

Είναι πράγματι ένα αμφιλεγόμενο άρωμα, αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό οφείλεται αφενός μεν στις προσωπικές προτιμήσεις της κάθε γυναίκας (αν δεν σας αρέσουν τα αρώματα εσπεριδοειδών σίγουρα δεν θα το συμπαθήσετε δεδομένου οτι το λεμόνι είναι κυρίαρχη νότα), όσο και στο γεγονός οτι ο συνδυασμός λεμονιού και έντονου κέδρου το κάνουν αρκετά αψύ για γυναικείο άρωμα. Πάντως είναι από τα αρώματα που η μυρωδιά τους διαφοροποιείται αρκετά σε κάθε δέρμα. Σε ορισμένα δέρματα είναι πιο φρουτώδες, με το μήλο να είναι αρκετά ευδιάκριτο, ενώ σε άλλα παραμένει περισσότερο όξινο. Προσωπικά, δεν θα το έλεγα λουλουδένιο και πιστεύω οτι θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και unisex. Πάντως είναι μια έκρηξη δροσιάς μέσα στο θερμό ελληνικό καλοκαίρι!

Aug
mary ko
mary ko

Όπως όλα τα aquatic αρώματα, μου μυρίζει σαν αποσμητικό τουαλέτας,συν το ότι έχει φορεθεί πάρα πολύ.

Apr
fragrancelover
fragrancelover

υπεροχη δροσερη μυρωδια που αφηνει αισθηση φρεσκαδας καθως περνα η ωρα ιδανικο για Καλοκαιρι δυστυχως χωρις σχεδον καθολου διαρκεια στο δικο μου δερμα... μακαρι να εβγαινε σε edp..

Feb
marina 30
marina 30

πολυ καλη επιλογη για καλοκαιρακι αρωμα με καλη διαρκεια φρεσκο και δροσερο

Oct
Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Και ποιος δεν το έχει φορέσει? Είναι η ιδανική επιλογή για καλοκαίρι. Δροσερό, φρέσκο και μπορεί να φορεθεί όλες τις ώρες. Εσπεριδοειδή και musk. Η πιο safe επιλογή για καλοκαίρι που πηγαίνει σε όλους.

Sep
silver
silver

Προσωπικά, δεν μου αρέσουν αρώματα που η πρώτη νότα που μυρίζω είναι εσπεριδοειδή και αυτό δεν αποτελεί εξαίρεση. Κάτι που μ ενοχλεί, ακόμα κ να μου αρέσει ένα άρωμα, είναι να το μυρίζω παντού, όπως συνέβαινε για ένα διάστημα με το light blue. Πάντως σε μία φίλη μου, μύριζε θεϊκά. Δεν είχα καν καταλάβει τι φορούσε.

Mar
Astakopoulou
Astakopoulou

το θεωρώ την καλύτερη επιλογή για καλοκαίρι. Θυμίζει θερινό σινεμαδάκι με γιασεμί και μοσχοβολιές.

Jan
akats
akats

Για τη διάρκεια του έχω να πώ ότι πράγματι είναι απίστευτη για ένα άρωμα εσπεριδοειδών. Αν πώ και για τη διακύμανση.... Μυρίζει απο μακριά και σκορπά σε όλο το χώρο. Ομως εμένα δεν με γοήτευσε ποτέ, γιατί το έβρισκα τραχύ και διαπεραστικό και γενικά όλη τη σύνθεση κάπως "ψυχρή" και χωρίς εναλλαγές. Για το ζεστό Καλοκαίρι της Ελλάδας, δεν είναι κακή επιλογή άν φορεθεί και με φειδώ. Ομως, σε οποιαδήποτε άλλη εποχή, με απωθεί αφάνταστα.

2013
aksiniya29
aksiniya29

Το συγκεκριμένο άρωμα το φορούσαν δύο φίλες μου, στη μία πήγαινε καταπληκτικά και στην άλλη μύριζε πολύ ενοχλητικά. Εμένα επίσης δεν μου πηγαίανει γι'αυτό και δεν μου αρέσει. Αλλά έχει πολύ καλή διάρκεια και μένει αναλοίωτο όλη νύχτα.

2013
ats.
ats.

μπορει να θεωρειται ανετα ενα απο τα κλασσικα αρωματα της εποχης του.
ποια γυναικα δεν εχει αγορασει εστω και μια φορα το light blue;
λεμονι σε συνδυασμο με λευκο τριανταφυλλο σε μια βαση απο musk.
ειναι το αρωμα που κουβαλαω παντα μαζι μου στα ταξιδια μου,γιατι ειναι πολυ φιλικο σε ολους και ξερω οτι δεν θα με κουρασει ποτε.
επισης το εχω συνδεσει με την περιοδο της εγκυμοσυνης μου αφου δεν μπορουσα να φορεσω σχεδον τιποτα αλλο.
πραγματικα αγαπημενο.

Dec
2012
dark_rose
dark_rose

λεμονι σικελιας, μοσχος, τριανταφυλλα, μηλα...ενα αξεπεραστα ομορφο, λουλουδενιο αρωμα. απο τα γνωστοτερα του οικου. μ'αρεσει πολυ αν και δεν μου πηγαινει ;(

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Light Blue fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Light Blue, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει D&G Light Blue by Dolce&Gabbana. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για D&G Light Blue by Dolce&Gabbana αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Christian Dior Pure Poison Moschino Cheap & Chic Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Miracle Lancome Hypnose Givenchy Organza Estée Lauder Sensuous Nude Kenzo Kenzo Amour Burberry London Dolce&Gabbana Sicily Thierry Mugler Angel Moschino Cheap & Chic I Love Love Donna Karan Cashmere Mist Issey Miyake L'eau d'Issey Hermes Elixir des Merveilles Bvlgari Jasmin Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Nina Ricci Nina Burberry Burberry Brit Gucci Gucci Rush