Σχεδιαστές » D E » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες

Το έχω: 28 Το είχα : 34 Το θέλω: 6

D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Βίντεο D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Βίντεο
D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες D&G Light Blue Dolce&Gabbana για γυναίκες Εικόνες

D&G Light Blue από Dolce&Gabbana είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. D&G Light Blue κυκλοφόρησε το έτος 2001. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Olivier Cresp. Οι νότες κορυφής είναι Μήλο, Κέδρος, Λουλούδι Μπελ και λεμόνι Σικελίας; οι μεσαίες νότες είναι λευκό τριαντάφυλλο, Μπαμπού και γιασεμί; οι νότες της βάσης είναι Κεχριμπάρι, Μόσχος και Κέδρος.

Μήλο Κέδρος Λουλούδι Μπελ λεμόνι Σικελίας

λευκό τριαντάφυλλο Μπαμπού γιασεμί

Κεχριμπάρι Μόσχος Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about D&G Light Blue by Dolce&Gabbana.

D&G Light Blue Σχόλια Αρωμάτων

Linalp!
Linalp!

Δροσερο αγαπημενο!!!!εχει μεν το λεμονακι του αλλα αμεσως ξερεις οτι δεν προκειται για'μυρτω'αλλα για εκλεπτυσμενο ακριβο αρωμα.αυτη τη στιγμη διπλα στα βαρια χειμωνιάτικα αρωματα μου υπαρχει κ το διδυμο της φρεσκαδας->light blue και cool water!

Dec
Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Ναι καλά...Απλώς ένα κολπάκι για όλους αυτούς που δεν είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα ανυπέρβλητα αρώματα των '80s και των αρχών των '90s σε όλη τους την δόξα και το μεγαλείο, τού πρώτου D&G συμπεριλαμβανομένου.
Το ότι είναι ένα απ'τα ελάχιστα αρώματα που κατάφερα να αντιγράψω μέχρι τελείας, και μάλιστα με ακόμη μεγαλύτερη διάρκεια και ένταση, δεν το καθιστά και την επιτομή τής πολυπλοκότητας και τής περιπλοκότητας. Και για μένα αυτές οι δύο λέξεις μπορεί μεν να είναι συναφείς, αλλά δεν είναι συνώνυμες. Έχοντας μόνο μια χούφτα νότες και πουλώντας σαν τρελλό, το Light Blue είναι η τέλεια ενσάρκωση όλων όσων απεχθάνομαι όταν μιλάμε για αρώματα.

Ξέρετε κάτι όμως; Και τι μ'αυτό; Το λατρεύω το σκασμένο! Δεν μπορώ να εξηγήσω ούτε το πώς ούτε το γιατί, αλλά το λατρεύω!

Είναι ένα ευτυχισμένο συννεφάκι γεμάτο ανεμελιά που ίπταται χαμογελαστό πάνω απ'την εικόνα κάποιων πολυπόθητων καλοκαιρινών διακοπών, όπου κάποια μετατρέπεται αργά και ηδονικά σε μπρούτζινο άγαλμα κάτω απ'τον ήλιο τής Μεσογείου.
Είναι μια ανάλαφρη διάθεση για φλερτ που χορεύει παιχνιδιάρικα πάνω στα φτερά των γλάρων οι οποίοι ακολουθούν ένα πλοίο που κατευθύνεται σε κάποιο νησί τού Αιγαίου.
Είναι τα λυτρωτικά συναισθήματα μιας γυναίκας που στέκεται στην άκρη ενός μικρού γκρεμού πάνω απ'τα κύματα, με τα μαλλιά της ν'ανεμίζουν στο θαλασσινό αεράκι, και συλλογιέται το αν θα έπρεπε να υποκύψει στην παρόρμηση και να βουτήξει στα γαλανά νερά που την καλούν, να ξεπλύνει από πάνω της κάθε δυσβάσταχτο φορτίο τής ανυπόφορης καθημερινότητας και να αναδυθεί με την μορφή μιας θεάς.

Στο κάτω-κάτω ποια χρειάζεται ένα εκατομμύριο νότες για να μεταφερθεί σ'ένα σύμπαν ευεξίας;
Ποια έχει ανάγκη τις πολυπλοκότητες και τις περιπλοκότητες όταν η ζεστή άμμος μιας παραλίας κι ένα μήλο μοιρασμένο στα δυο είναι όλα όσα χρειάζεται για να υφάνει το μυστήριο τού ερωτεύεσθαι;
Ποια χρειάζεται ακριβά και φανταχτερά υφάσματα όταν το χρώμα ενός γαλάζιου κουρελιασμένου παρεό την κάνει ένα με την θάλασσα και τον ουρανό που την γέννησαν;
Ποια έχει ανάγκη από σπάνιες κι εξωτικές νότες όταν μπορεί να μυρίζει σαν δροσερό λεμονάκι;

Η γοτθική μου καρδιά μπορεί μεν πάντοτε ν'αναζητά αρώματα που θυμίζουν θύελλες που λυσσομανούν έξω απ'τα αψιδωτά παράθυρα δωματίων που φωτίζονται από κεριά, αλλά δεν δείχνει να μαθαίνει απ'τα λάθη της. Κι εξακολουθεί να ξεγελιέται απ'την σκέψη ότι η ανεμελιά κάτω από καθαρούς λαμπρούς ουρανούς είναι μόνο για τους ξένοιαστους ανόητους. Είναι η δεύτερη φορά που οι Dolce & Gabbana μού δείχνουν ότι κάνω λάθος κι ότι ο ανόητος είμαι εγώ. Είναι καιρός να αναθεωρήσω...

Nov
mariamarouli91
mariamarouli91

Ένα άρωμα ελαφρύ και αποκλειστικά καλοκαιρινό κατά τη γνώμη μου. Σε μένα προβάλλεται πολύ το λεμόνι και δεν είναι τόσο φρέσκο, αλλά ξινό. Σε συνδυασμό με τις νότες του κέδρου γίνεται κάπως αψύ για γυναικείο άρωμα. Κάπως σαν αντρική κολόνια να το πω, κάπως σαν καθαριστικό; Το παν με αυτό το άρωμα είναι πως θα κάτσει στο κάθε δέρμα. Σε μένα πιστεύω δεν πηγαίνει και τόσο. Ίσως να του δώσω κι άλλη ευκαιρία όταν καλοκαιριάσει για τα καλά. Μπορεί στην πολύ ζέστη να φαίνεται πιο αναζωογονητικό.

FAY
FAY

Ένα άρωμα καλοκαιρινό,πολυφορεμένο,μέσης διάρκειας.
Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα από την μια γιατί το μύριζες παντού και από την άλλη είχε έντονο το λεμόνι.

Mar
pleasure
pleasure

Είναι πράγματι ένα αμφιλεγόμενο άρωμα, αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό οφείλεται αφενός μεν στις προσωπικές προτιμήσεις της κάθε γυναίκας (αν δεν σας αρέσουν τα αρώματα εσπεριδοειδών σίγουρα δεν θα το συμπαθήσετε δεδομένου οτι το λεμόνι είναι κυρίαρχη νότα), όσο και στο γεγονός οτι ο συνδυασμός λεμονιού και έντονου κέδρου το κάνουν αρκετά αψύ για γυναικείο άρωμα. Πάντως είναι από τα αρώματα που η μυρωδιά τους διαφοροποιείται αρκετά σε κάθε δέρμα. Σε ορισμένα δέρματα είναι πιο φρουτώδες, με το μήλο να είναι αρκετά ευδιάκριτο, ενώ σε άλλα παραμένει περισσότερο όξινο. Προσωπικά, δεν θα το έλεγα λουλουδένιο και πιστεύω οτι θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και unisex. Πάντως είναι μια έκρηξη δροσιάς μέσα στο θερμό ελληνικό καλοκαίρι!

Aug
mary ko
mary ko

Όπως όλα τα aquatic αρώματα, μου μυρίζει σαν αποσμητικό τουαλέτας,συν το ότι έχει φορεθεί πάρα πολύ.

Apr
fragrancelover
fragrancelover

υπεροχη δροσερη μυρωδια που αφηνει αισθηση φρεσκαδας καθως περνα η ωρα ιδανικο για Καλοκαιρι δυστυχως χωρις σχεδον καθολου διαρκεια στο δικο μου δερμα... μακαρι να εβγαινε σε edp..

Feb
marina 30
marina 30

πολυ καλη επιλογη για καλοκαιρακι αρωμα με καλη διαρκεια φρεσκο και δροσερο

Oct
Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Και ποιος δεν το έχει φορέσει? Είναι η ιδανική επιλογή για καλοκαίρι. Δροσερό, φρέσκο και μπορεί να φορεθεί όλες τις ώρες. Εσπεριδοειδή και musk. Η πιο safe επιλογή για καλοκαίρι που πηγαίνει σε όλους.

Sep
silver
silver

Προσωπικά, δεν μου αρέσουν αρώματα που η πρώτη νότα που μυρίζω είναι εσπεριδοειδή και αυτό δεν αποτελεί εξαίρεση. Κάτι που μ ενοχλεί, ακόμα κ να μου αρέσει ένα άρωμα, είναι να το μυρίζω παντού, όπως συνέβαινε για ένα διάστημα με το light blue. Πάντως σε μία φίλη μου, μύριζε θεϊκά. Δεν είχα καν καταλάβει τι φορούσε.

Mar
Astakopoulou
Astakopoulou

το θεωρώ την καλύτερη επιλογή για καλοκαίρι. Θυμίζει θερινό σινεμαδάκι με γιασεμί και μοσχοβολιές.

Jan
akats
akats

Για τη διάρκεια του έχω να πώ ότι πράγματι είναι απίστευτη για ένα άρωμα εσπεριδοειδών. Αν πώ και για τη διακύμανση.... Μυρίζει απο μακριά και σκορπά σε όλο το χώρο. Ομως εμένα δεν με γοήτευσε ποτέ, γιατί το έβρισκα τραχύ και διαπεραστικό και γενικά όλη τη σύνθεση κάπως "ψυχρή" και χωρίς εναλλαγές. Για το ζεστό Καλοκαίρι της Ελλάδας, δεν είναι κακή επιλογή άν φορεθεί και με φειδώ. Ομως, σε οποιαδήποτε άλλη εποχή, με απωθεί αφάνταστα.

2013
aksiniya29
aksiniya29

Το συγκεκριμένο άρωμα το φορούσαν δύο φίλες μου, στη μία πήγαινε καταπληκτικά και στην άλλη μύριζε πολύ ενοχλητικά. Εμένα επίσης δεν μου πηγαίανει γι'αυτό και δεν μου αρέσει. Αλλά έχει πολύ καλή διάρκεια και μένει αναλοίωτο όλη νύχτα.

2013
ats.
ats.

μπορει να θεωρειται ανετα ενα απο τα κλασσικα αρωματα της εποχης του.
ποια γυναικα δεν εχει αγορασει εστω και μια φορα το light blue;
λεμονι σε συνδυασμο με λευκο τριανταφυλλο σε μια βαση απο musk.
ειναι το αρωμα που κουβαλαω παντα μαζι μου στα ταξιδια μου,γιατι ειναι πολυ φιλικο σε ολους και ξερω οτι δεν θα με κουρασει ποτε.
επισης το εχω συνδεσει με την περιοδο της εγκυμοσυνης μου αφου δεν μπορουσα να φορεσω σχεδον τιποτα αλλο.
πραγματικα αγαπημενο.

Dec
2012
dark_rose
dark_rose

λεμονι σικελιας, μοσχος, τριανταφυλλα, μηλα...ενα αξεπεραστα ομορφο, λουλουδενιο αρωμα. απο τα γνωστοτερα του οικου. μ'αρεσει πολυ αν και δεν μου πηγαινει ;(

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Light Blue fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Light Blue, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει D&G Light Blue by Dolce&Gabbana. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για D&G Light Blue by Dolce&Gabbana αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Christian Dior Pure Poison Moschino Cheap & Chic Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Miracle Lancome Hypnose Dolce&Gabbana Sicily Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Givenchy Organza Estée Lauder Sensuous Nude Kenzo Kenzo Amour Donna Karan Cashmere Mist Gucci Gucci Rush Burberry London Nina Ricci Nina Thierry Mugler Angel Lancome Poeme Moschino Cheap & Chic I Love Love Bvlgari Jasmin Noir Issey Miyake L'eau d'Issey Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her