Σχεδιαστές » D E » Αρωματικο Ξυλωδη « Ομάδες

D&G Masculine Dolce&Gabbana για άνδρες

D&G Masculine Dolce&Gabbana για άνδρες

Το έχω: 2 Το είχα : 2

D&G Masculine Dolce&Gabbana για άνδρες Εικόνες

D&G Masculine από Dolce&Gabbana είναι ένα Αρωματικο Ξυλωδη άρωμα για άνδρες. D&G Masculine κυκλοφόρησε το έτος 1999. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Max Gavarry. Οι νότες κορυφής είναι Πετιτ γκρέιν και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι άνθη πορτοκαλιάς, φασκόμηλο, μέντα, Βασιλικός, γιασεμί και κύμινο; οι νότες της βάσης είναι ξύλο τικ, Φύλλο Συκιάς, Μόσχος, Βέτιβερ και Κέδρος.

Πετιτ γκρέιν Περγαμόντο

άνθη πορτοκαλιάς φασκόμηλο μέντα Βασιλικός γιασεμί κύμινο

ξύλο τικ Φύλλο Συκιάς Μόσχος Βέτιβερ Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about D&G Masculine by Dolce&Gabbana.

D&G Masculine Σχόλια Αρωμάτων

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το συμπαθώ καθόλου το D&G Masculine. Μόνο και μόνο από πείσμα, αφού μ'έκανε να δείχνω ανόητος και μ'έβαλε στην θέση μου ντροπιάζοντάς με για τα καλά. Γιατί; Γιατί όταν είδα το ζευγάρι D&G Masculine και Feminine στα ράφια το 1999 σκέφτηκα κάτι σαν κι αυτό.

"Ελάτε τώρα ρε παιδιά...Τόσο πολύ έχετε στερέψει από ιδέες; Είναι αυτός τρόπος να υποδεχθείτε την νέα χιλιετία; Μα οικογενειακά αρώματα τώρα; Άντε, βγάλτε κι ένα παιδικό να τελειώνουμε!"

Και γελούσα με κάτι που νόμιζα πως ήταν αστείο, μέχρι που έφτασαν στα χέρια μου δυο δείγματα...
Και τότε τα γέλια μού κόπηκαν μαχαίρι! Σταμάτησα τις εξυπνάδες κι απόμεινα σαν βλάκας να βλέπω το D&G Masculine να γελάει τελευταίο.
Βλέπετε μόλις το δοκίμασα, ήταν σαν ένα αόρατο χέρι να είχε σκίσει την ταπετσαρία που απεικόνιζε ένα μουντό χειμερινό τοπίο, επιτρέποντας έτσι στο περίλαμπρο πανόραμα τής Μεσογείου που βρισκόταν πίσω της να αποκαλυφθεί σε όλο του το μεγαλείο. Με τα αρχέγονά της κύματα να νανουρίζουν τρυφερά κάθε θλίψη και μ'ένα ποτήρι παγωμένη σπιτική λεμονάδα να περιμένει πάνω σ'ένα παλιό σιδερένιο τραπεζάκι κάτω από ένα αρχαίο πεύκο, καταμεσής ενός κήπου γεμάτου βότανα.
Το D&G Masculine είναι το χαρούμενο αστέρι των ανδρικών αρωμάτων. Είναι η πιο αισιόδοξη ενσάρκωση τής χαράς και η πιο παραγωγική γεννήτρια χαζών χαμόγελων που κατασκευάστηκε ποτέ σ'αυτόν τον κόσμο.
Αν και μάλλον θ'ακουστεί κάπως αντιφατικό, ειπωμένο από κάποιον που αυτοαποκαλείται Le_Coeur_Gothique, το D&G Masculine είναι μια πολύ λαχταριστή και ζουμερή φέτα λιακάδας κι ένα απ'τα πιο ζεστά αρωματικά χαμόγελα που έχω αντικρύσει ποτέ.
Τι να πω; Υποθέτω ότι ακόμη και οι γοτθικές καρδιές χρειάζονται μια ζουμερή φέτα λιακάδας που και που, όπως επίσης χρειάζονται κι ένα γερό σκούπισμα και ξαράχνιασμα όποτε η συσσώρευση μελαγχολίας αρχίζει και τους δυσκολεύει πλέον τον ίδιο τους τον χτύπο.
Και ειδικά στο σκούπισμα και το ξαράχνιασμα το D&G Masculine βάζει κάτω και την πιο καλή νοικοκυρά...

Oct
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Masculine fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Dolce&Gabbana D&G Masculine, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει D&G Masculine by Dolce&Gabbana. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για D&G Masculine by Dolce&Gabbana αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Estée Lauder Pleasures Intense for Men Donna Karan DKNY Be Delicious Art Men Acqua di Portofino Acqua di Portofino Michael Jordan Jordan S.T. Dupont Essence Pure Pour Homme Aveda Chakra 1 Motivation Frapin Terre de Sarment Esprit Groovy Life by Esprit Summer Edition Man Carolina Herrera 212 Men On Ice 2009 Pacifica Avalon Juniper Lalique Scorpios Limited Edition 2010 Kenzo Kenzo Homme  Boisee