Σχεδιαστές » D E » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Private Collection Jasmin White Moss Estée Lauder για γυναίκες

Private Collection Jasmin White Moss Estée Lauder για γυναίκες

Το έχω: 2 Το θέλω: 1

Private Collection Jasmin White Moss Estée Lauder για γυναίκες Εικόνες

Private Collection Jasmin White Moss από Estée Lauder είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Private Collection Jasmin White Moss κυκλοφόρησε το έτος 2009. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jean-Marc Chaillan. Οι νότες κορυφής είναι κασσία, γάλβανο και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, Υλάνγκ Υλάνγκ, Βιολέτα, άνθος πορτοκαλιού Αφρικής και ρίζα ίρις; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, Βέτιβερ και βρύα δριός.

κασσία γάλβανο Περγαμόντο

γιασεμί Υλάνγκ Υλάνγκ Βιολέτα άνθος πορτοκαλιού Αφρικής ρίζα ίρις

πατσουλί Βέτιβερ βρύα δριός

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Private Collection Jasmin White Moss by Estée Lauder.

Private Collection Jasmin White Moss Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Eίναι από τα καλύτερα μοντέρνα συπρέ που έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια!
Ανέλπιστα καλή σύνθεση που αναδύει την λάμψη μιας άλλης εποχής αλλά με τρόπο φυσικό και μοντέρνο...
Το γιασεμί μέσα στην σύνθεση δεν είναι "indolic" (όρος που χρησιμοποιείται στην αρωματοποιία για να δηλώσει την έντονη,μονότονη και μεταλλική χροιά του γιασεμιού στα αρώματα), αλλά είναι φρέσκο και δροσερό...
Το άρωμα υποστηρίζεται με εσπεριδοειδή και γάλβανο που του δίνουν την ποιότητα του λουλουδένιου συπρέ παλαιών δεκαετιών.
Επίσης ,η βιολέτα και το άνθος πορτοκαλιού που φαίνονται μέσα στην σύνθεση ,όχι σαν βοηθητικά στοιχεία αλλά συμπληρώνουν στην φρεσκάδα και την δροσιά της λουλουδένιας καρδιάς του , το κάνουν να ξεχωρίζει!
Η βάση του αρώματος... white moss..λευκά βρύα ,πολύ καλός όρος να περιγράψει την απαλότητα και την δροσερή φινέτσα των βρύων που είναι εξευγενισμένα με φυσικό τρόπο έτσι ώστε να προσφέρουν μια απαλή χροιά και όχι τόσο έντονη όπως στα κλασσικά συπρε αρώματα!
Του βάζω 10!

Sep
2012

Private Collection Jasmin White Moss by Estée Lauder 5.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Estée Lauder Private Collection Jasmin White Moss fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Estée Lauder Private Collection Jasmin White Moss, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Private Collection Jasmin White Moss by Estée Lauder. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Private Collection Jasmin White Moss by Estée Lauder αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Συπρε Λουλουδενιο
Serge Lutens Daim Blond Givenchy Amarige D'Amour Guerlain Rose Barbare Yves Rocher En Avril Un Soir Prince Matchabelli Cachet Estée Lauder Aliage David & Victoria Beckham Signature for Her The Different Company Sublime Balkiss Roberta di Camerino L`Uomo R Laura Ashley L'Eau Dana California Nina Ricci Ricci Ricci Dancing Ribbon