Σχεδιαστές » D E » Λουλουδενιο « Ομάδες

Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες

Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες

Το έχω: 9 Το είχα : 3 Το θέλω: 8 Το άρωμα υπογραφής μου: 3

τουμπερόζα
Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες Εικόνες Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες Εικόνες Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες Εικόνες Private Collection Tuberose Gardenia Estée Lauder για γυναίκες Εικόνες

Private Collection Tuberose Gardenia από Estée Lauder είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Private Collection Tuberose Gardenia κυκλοφόρησε το έτος 2007. Οι νότες κορυφής είναι Ροδόξυλο Βραζιλίας, πασχαλιά και νερόλι; οι μεσαίες νότες είναι κρίνος, τουμπερόζα, άνθη πορτοκαλιάς, γαρδένια και γιασεμί; οι νότες της βάσης είναι Γαρύφαλλο και Βανίλια Μπέρμπον.

Ροδόξυλο Βραζιλίας πασχαλιά νερόλι

κρίνος τουμπερόζα άνθη πορτοκαλιάς γαρδένια γιασεμί

Γαρύφαλλο Βανίλια Μπέρμπον

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Private Collection Tuberose Gardenia by Estée Lauder.

Private Collection Tuberose Gardenia Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Θυμάμαι όταν το πρωταγόρασα εδώ στην Ελλάδα το είχα κάνει ειδική παραγγελία με το κατάστημα που το προμηθεύτηκα...είχε πρωτοκυκλοφορήσει και τηλεφώνησα στο κατάστημα μόλις το είδα να κάνει την εμφάνιση του στην αγορά. Έτσι το παρήγγειλα και το έφεραν.
Προσωπικά εκτός από έντονα λουλουδάτο (τα λευκά άνθη είναι απερίγραπτα αληθινά στη σύνθεση) αισθάνομαι έντονα και το πικάντικο (spicy) γαρίφαλο που του δίνει μία άλλη αίσθηση κι απογειώνει κυριολεκτικά το άρωμα...
Την πρώτη φορά που το φόρεσα όλα τα βλέμματα είχαν στραφεί επάνω μου χωρίς υπερβολή.
Κρατάει πολύ και το συνιστώ σε όλους που προτιμούν τα πολύ έντονα φλοράλ.
Λέγεται πως το άρωμα άνηκε στην προσωπική συλλογή της Estee Lauder και κυκλοφόρησε στην αγορά μετά τον θάνατο της.

elena vosnaki
elena vosnaki

Το ωραιότερο κι αυθεντικότερο ως προς την μίμηση (μιας και η γαρδένια δεν αποστάζεται ικανοποιητικά) άρωμα γαρδένιας που κυκλοφορεί στην αγορά σήμερα και μάλιστα σε mainstream εταιρεία.
Η τουμπερόζα είναι πολύ χαμηλότερη σε ένταση μέσα στην σύνθεση, επομένως το σύνολο δεν εμφανίζει την χαρακτηριστική οσμή μεταξύ τσιχλόφουσκας και καμφοράς, και απομένει μια υπέροχη πράσινη γαρδένια που ανθίζει ακατάπαυστα πάνω στον λαιμό και το σώμα της τυχερής που το φοράει.
Κάποιος εραστής της Grace Kelly, μετέπειτα πριγκίπησσας του Μονακό, είχε αναφέρει ότι "το δέρμα της ευωδίαζε γαρδένια". Αν υπήρχε το άρωμα αυτό εκείνη την εποχή, θα μπορούσε να ήταν υπεύθυνο γι'αυτήν την νοσταλγική, κολακευτική θύμηση.

NanaAromaniac
NanaAromaniac

Τί να πει κανεις για αυτο το αρωμα! το πρωτομυρισα ενα Πασχα σε καφετερια οπου το φορουσε μια κυρια και ειχε καταλαβει κυριολεκτικα ολο το χωρο με τη μεθυστικη ευωδια του. Τη ρωτησα φυσικα ποιο ειναι. Μου ειπε και προσθεσε οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομη στην Ελλαδα...απογοητευση. Λιγο καιρο μετα προεκυψε επαγγελματικο ταξιδι Ιταλια για το συζυγο. Εννοειται οτι επιστρεφοντας, ενα 50αρι μπουκαλακι με το πρεσιους μου υπηρχε στις αποσκευες του! ;) Το φορεσα μετα μανιας! Σχολια κολακευτικοτατα, το λατρεψα και η ιδια. Εσπασε μια μερα μεσα στην τσαντα μου....Ευτυχως ομως μεσα στους επομενους μηνες κυκλοφορησε και στην ντοπια αγορα και το ξαναπρομηθευτηκα με κλειστα τα ματια. Διαρκεια τεραστια (ακομη μυριζουν τα ρουχα αφου πλυθουν), διακυμανση τεραστια και ανοιξη!!! ανοιξιατικο αρωμα γαρδενιας, το πιο επιτυχημενο κατα τη γνωμη μου και πολυ κοντα στη φυσικη μυρωδια ενος καταλευκου βελουδινου ανθους γαρδενιας. Σιγουρα το αρωμα της υπογραφης μου! LOVE IT!

Mimi.Gardenia
Mimi.Gardenia

Tρανταχτό άρωμα γαρδένιας ,πολύ απολαυστικό και θυληκό.
Τόνοι από γαρδένια υπερέχουν σε ένα δυναμικό παιχνίδι με το tuberose, αλλά που στο τέλος δένει σαν ένα αδιάλλακτο κράμα αρωμάτων μαζί με το πικάντικο γαρίφαλο.
ΔΙΑΡΚΕΊ πάνω από 24ωρο.

Aug
2014

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Private Collection Tuberose Gardenia by Estée Lauder. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Private Collection Tuberose Gardenia by Estée Lauder αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Kenzo Kenzo Amour Chanel Allure Jennifer Lopez Glow Chanel Coco Noir Guerlain Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia Chanel Chanel No 19 Poudre Donna Karan Cashmere Mist Estée Lauder Beyond Paradise Versace Crystal Noir Tom Ford Velvet Orchid Kenzo Summer by Kenzo Thierry Mugler Alien Yves Saint Laurent Cinema Cacharel Noa Lancome Hypnose Clarins Par Amour Tesori d`Oriente Royal Oud Dello Yemen Christian Dior Hypnotic Poison Bvlgari BLV Dolce&Gabbana D&G Feminine