Σχεδιαστές » F-H » Αρωματικο « Ομάδες

Ferrari Extreme Ferrari για άνδρες

Ferrari Extreme Ferrari για άνδρες

Ferrari Extreme Ferrari για άνδρες Εικόνες

Ferrari Extreme από Ferrari είναι ένα Αρωματικο άρωμα για άνδρες. Ferrari Extreme κυκλοφόρησε το έτος 2006. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Alberto Morillas. Οι νότες κορυφής είναι Περγαμόντο και Κάρδαμο; οι μεσαίες νότες είναι μοσχοκάρυδο, Κέδρος και Γεράνι; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος και βρύα δριός.

Περγαμόντο Κάρδαμο

μοσχοκάρυδο Κέδρος Γεράνι

Μόσχος βρύα δριός

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Ferrari Extreme by Ferrari.

Ferrari Extreme Σχόλια Αρωμάτων

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Για να πω την αλήθεια ποτέ δεν μ'ενδιέφεραν ιδιαίτερα η Ferrari ή τα αρώματά της αφού τις περισσότερες φορές αγοράζω και οδηγώ Lamborghini. Οφείλω όμως να παραδεχτώ ότι η Ferrari είναι κατά κάποιον τρόπο μοναδική σε σύγκριση με τους υπόλοιπους κατασκευαστές αυτοκινήτων. Αν θα έπρεπε να κάνουμε μία λίστα με τις λέξεις που συνδέονται περισσότερο με τ'όνομά της, τότε νομίζω ότι λέξεις όπως "πάθος", "επιδόσεις" και "κύρος" δεν θα έλειπαν ποτέ απ'αυτήν. Για να μην πω και για τον εξωφρενικά υψηλό τραπεζικό λογαριασμό που πρέπει να διαθέτεις για να έχεις το προνόμιο να κάθεσαι στην θέση τού οδηγού σε κάποιο απ'τα μοντέλα της. Συμφωνούμε μέχρι εδώ; Ωραία...
Τότε μήπως θα μπορούσε σάς παρακαλώ κάποιος να μού πει για ποιον λόγο αυτό το ανόσιο παρασκεύασμα ποδοπατάει όλα όσα ανέφερα πιο πάνω και ασελγεί ανερυθρίαστα πάνω στον μύθο τής Ferrari, μυρίζοντας σαν το πάτωμα ενός super market όπου κατέρρευσε το ράφι με τα αρώματα των τριών ευρώ; Αλλά για να είμαι δίκαιος οφείλω να αναγνωρίσω ότι χρειάζεται πραγματικά μεγάλη προσπάθεια για να φτιάξει κανείς ένα τόσο απρόσωπο και αμελητέας υπόστασης άρωμα, που για να κάνει τα πράγματα ακόμη χειρότερα, μυρίζει τόσο φτηνά όσο κι ένα αποσμητικό "με 3€ 1+1 δώρο" όπως π.χ. το Axe. Τουλάχιστον όμως το Axe δεν προσποιείται κάτι που δεν είναι κι ούτε σέρνει κάποιον μύθο ή τίποτα παγκόσμια πρωταθλήματα πίσω του.
Δυσκολεύομαι πραγματικά να πιστέψω ότι η μύτη πίσω απ'αυτό το "απαύγασμα υψηλής αρωματοποιίας" είναι η ίδια που δημιούργησε ή συν-δημιούργησε αρώματα σταθμούς όπως τα Byzance, Sybaris και Salvador Dali. Εκτός κι αν τα παιδιά στο Maranello έψαχναν απλώς έναν γρήγορο τρόπο για να βάλουν το χέρι τους στις τσέπες όλων εκείνων που δεν είναι τόσο εξωφρενικά πλούσιοι όσο εγώ κι επομένως δεν θα μπορέσουν ποτέ ν'αποκτήσουν μια Ferrari. Οπότε θα πρέπει να αρκεστούν στην παρηγοριά τού να φοράνε αρώματα Ferrari και να ονειρεύονται ότι ανήκουν στο club των εκλεκτών κι ότι διαθέτουν όλα όσα χρειάζεται κάποιος για ν'αποκτήσει και κυρίως για να χειριστεί μια πραγματική Ferrari. Ένας απ'τους κυριότερους λόγους που δεν θέλω να παρακολουθήσω κάποιον αγώνα τής Formula 1 είναι ότι φοβάμαι μην βρεθώ κατά λάθος στο κέντρο τής κερκίδας των φανατικών τής Ferrari όπου όλοι θα έχουν λουστεί με τα αρώματά της.
Πολύ φοβάμαι όμως ότι στην πραγματικότητα ο Mr. Morillas πιθανότατα τσίμπησε μια αληθινή Ferrari ενώ εμείς μείναμε με το ανέκδοτο που τού επέτρεψε να την πληρώσει. Ελπίζω να την χαρεί γιατί εγώ δεν το χάρηκα καθόλου...

Υ.Γ.: Σε περίπτωση που μετά απ'αυτή την κριτική κάποιες από εσάς άρχισαν να με βρίσκουν πολύ ενδιαφέροντα και ν'αναρωτιούνται αν είμαι ελεύθερος (όχι βέβαια ότι συχνάζουν τέτοιου είδους κυρίες εδώ, αλλά λέμε τώρα), θα σας εξομολογηθώ ότι το ύψος τού τραπεζικού μου λογαριασμού δεν θα επαρκούσε για ν'αγοράσω ούτε καν ένα απ'τα πατάκια μιας Lamborghini για χαλάκι εξώπορτας...

Sep
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Ferrari Ferrari Extreme fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Ferrari Ferrari Extreme, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Ferrari Extreme by Ferrari. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Ferrari Extreme by Ferrari αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Αρωματικο
s.Oliver Love Man 2008 Sonia Rykiel Rykiel Homme Etienne Aigner XXX Large Aigner Michael Jordan Michael Jordan Gap The Visionary Calvin Klein Eternity Summer for Men 2009 Fred Hayman Hollywood for Men Fred Hayman Touch With Love for Men JoAnne Bassett Napoleon Benetton Benetton Blu Man Melvita Wild Lavender MOR Jasmine Tea