Σχεδιαστές » F-H » Λουλουδενιο « Ομάδες

Reve Indien Fragonard για γυναίκες

Reve Indien Fragonard για γυναίκες

Reve Indien Fragonard για γυναίκες Εικόνες

Reve Indien από Fragonard είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Οι νότες κορυφής είναι Περγαμόντο και Αμάλφι λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, γιασεμί και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, Κεχριμπάρι και Βανιλια.

Περγαμόντο Αμάλφι λεμόνι

ίριδα γιασεμί τριαντάφυλλο

πατσουλί Κεχριμπάρι Βανιλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Reve Indien by Fragonard.

Reve Indien Σχόλια Αρωμάτων

zoikgreece
zoikgreece

Ένα έντονο γλυκό άνοιγμα κίτρου , μια αύρα πούδρας που ακολουθεί και μια μεγάλη στάση σ' ένα έντονο πατσουλί μέχρι να καταλαγιάσει σε μια κεχριμπαρένια βανίλια. Σ΄αρπάζει δυνατά και σε αιχμαλωτίζει. Δεν είναι διακριτικό, δεν περνάει απαρατήρητο, φωνάζει και απαιτεί. Δεν το προσπερνάς, δεν σε αφήνει αδιάφορο, κάτι σε τραβάει κοντά του. Δεν είναι λουλουδένιο. Δεν μεθάς από αρώματα ανθισμένων κήπων. Είναι έντονο, οριεντάλ, βαρύ. Δεν σε τυλίγουν αέρινα πέπλα εξωτισμού. Βρίσκεσαι στις απόκοσμες κλειστές σκοτεινές αίθουσες κάποιου ανατολίτικου παλατιού που έχουν ποτίσει απ' τα βαριά αρώματα του παρελθόντος. Το ερωτεύεσαι ή το μισείς. Τα θέλει όλα ή τίποτα.

Feb
2017

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Fragonard Reve Indien fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Fragonard Reve Indien, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Reve Indien by Fragonard. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Reve Indien by Fragonard αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Fragile Escada Tender Light L`Occitane en Provence Cherry Blossom Abercrombie & Fitch Classic By Kilian Beyond Love Estée Lauder Pleasures Baie Rose Peony Splash Neotantric Drops of Me Max Azria Within Ormonde Jayne Tiare Monotheme Fine Fragrances Venezia Pure Neroli Nicolai Parfumeur Createur Vanille Tonka Il Profvmo Soliflor Line Rose Secrete