Σχεδιαστές » F-H » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Givenchy III Givenchy για γυναίκες

Givenchy III Givenchy για γυναίκες

Το έχω: 3 Το είχα : 3 Το θέλω: 2

Givenchy III Givenchy για γυναίκες Εικόνες Givenchy III Givenchy για γυναίκες Εικόνες Givenchy III Givenchy για γυναίκες Εικόνες Givenchy III Givenchy για γυναίκες Εικόνες

Givenchy III από Givenchy είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Givenchy III κυκλοφόρησε το έτος 1970. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, γαρδένια, Μανταριν ορανζ, γάλβανο, ροδάκινο και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι Γαρύφαλλο, νάρκισσος, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, υάκυνθος, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Καρύδα, βρύα δριός, Βέτιβερ και Μύρο.

Αλδεϋδες γαρδένια Μανταριν ορανζ γάλβανο ροδάκινο Περγαμόντο

Γαρύφαλλο νάρκισσος ρίζωμα ίρις γιασεμί υάκυνθος κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Καρύδα βρύα δριός Βέτιβερ Μύρο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Givenchy III by Givenchy.

Givenchy III Σχόλια Αρωμάτων

pennny
pennny

μολις βρηκα ένα μπουκάλι μισογεμάτο.............το απόλυτο vintage.......πολυ βαρύ για τα γούστα μου..λατρεύω όμως τη ποιότητα του και την ιστορία του γιαυτο κοσμεί το boudoir μου.

May
2016
akats
akats

Θυμάμαι στα μέσα της δεκαετίας του 70 που το πρωτομύρισα σε μια φίλη της μητέρας μου (είχε ένα μικρό μπουκαλάκι μάλλον καθαρό άρωμα με χρώμα λαδοκίτρινο) Ααα! πικρό σκέφτηκα. Παράξενο, αλλα πολύ ωραίο. Σήμερα που φοράω πάλι μια σχετικά παλιά έκδοση του σε edt, και με μύτη πλέον εξασκημένη στο γάλβανο, τα βρύα και τις αλδεύδες, μου φαίνεται κάθε άλλο παρά πικρό.
Είναι ένα συπρέ πολύπλευρο καθώς συνδυάζει φρεσκάδα, πράσινες νότες και εσπεριδοειδή, πλούσιο "σώμα" λουλουδιών με γλυκό και ελαφρύ πουδρέ άρωμα και βάση γεμάτη απο γήινες νότες και μύρο που του δίνουν μια γλυκόστυφη χροιά. Η εισαγωγή του είναι απαλά αλδευδική, με πολύ ελαφριά ξινη υφή μουντής απόχρωσης κρεμώδους σχεδόν....(ροδάκινο και μανταρίνι) και το γάλβανο πικρίζει ευχάριστα στη μύτη συνοδευόμενο απο ελάχιστη γαρδένια που προσπαθώ να ανιχνεύσω πάντα! Στη συνέχεια γίνεται πιο γήινο καθώς βγαίνει η μυρωδιά της ρίζας όρις, ο υάκινθος, το γαρύφαλο και τα βρύα δυναμώνουν, αλλά η μυρωδιά διατηρεί την καθάρια της αύρα, και την ευχάριστη γλυκόξινη νότα που την κάνει χαρούμενη και τονωτική. Το ξεθυμασμα είναι θερμό, γήινο και θολά ονειρικό καθώς πλανάται ατέλειωτες ώρες στο δέρμα και εκεί που νομίζεις ότι χάθηκε, ξεπηδά η αύρα του πάλι σαν μια ηλιαχτίδα φωτός. Χαρουμενη και τρυφερή. Από τα ομορφότερα κλασικά συπρέ αρώματα που καμμία γυναίκα δεν νοείται να χάσει άν της αρέσει το είδος αυτό.
Συγγενεύει με το Υ του Yves Saint Laurent και μου το θυμίζει αρκετά.

Mar
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Givenchy Givenchy III fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Givenchy Givenchy III, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Givenchy III by Givenchy. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Givenchy III by Givenchy αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Sisley Eau du Soir La Prairie Life Threads Platinum Courreges Empreinte Brut Parfums Prestige Babe Paco Rabanne La Nuit Christian Dior Diorella Lancome Magie Noire Gres QuiProQuo Yves Rocher Venice Dolce&Gabbana The One Rochas Macassar Dolce&Gabbana D&G Masculine Donna Karan Donna Karan Guy Laroche Clandestine Enrico Coveri Enrico Coveri Pour Homme Gres Homme de Gres Davidoff Davidoff Leonard Leonard Pour Homme Vive Maria Forbidden Fragrance Mis(s) Behave Jacomo Jacomo de Jacomo