Σχεδιαστές » F-H » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Ysatis Givenchy για γυναίκες

Το έχω: 2 Το είχα : 5 Το θέλω: 3

κίτρινο φλόραλ
Ysatis Givenchy για γυναίκες Βίντεο
Ysatis Givenchy για γυναίκες Εικόνες Ysatis Givenchy για γυναίκες Εικόνες Ysatis Givenchy για γυναίκες Εικόνες Ysatis Givenchy για γυναίκες Εικόνες Ysatis Givenchy για γυναίκες Εικόνες

Ysatis από Givenchy είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Ysatis κυκλοφόρησε το έτος 1984. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Dominique Ropion. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, άνθη πορτοκαλιάς, Καρύδα, Εσπεριδοειδή, Μανταριν ορανζ, γάλβανο, Υλάνγκ Υλάνγκ, Περγαμόντο και Ροδόξυλο Βραζιλίας; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, τριαντάφυλλο, ίριδα, ρούμι, τουμπερόζα, Γαρύφαλλο και νάρκισσος; οι νότες της βάσης είναι μέλι, σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Δάφνη, Μόσχος, μοσχογαλή, Βανίλια, γαρίφαλο, βρύα δριός και Βέτιβερ.

Αλδεϋδες άνθη πορτοκαλιάς Καρύδα Εσπεριδοειδή Μανταριν ορανζ γάλβανο Υλάνγκ Υλάνγκ Περγαμόντο Ροδόξυλο Βραζιλίας

γιασεμί τριαντάφυλλο ίριδα ρούμι τουμπερόζα Γαρύφαλλο νάρκισσος

μέλι σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Δάφνη Μόσχος μοσχογαλή Βανίλια γαρίφαλο βρύα δριός Βέτιβερ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Ysatis by Givenchy.

Ysatis Σχόλια Αρωμάτων

marakimarilitsa
marakimarilitsa

Το δοκίμασα πρόσφατα και μου φάνηκε εντελώς διαφορετικό.

Jun
2013
talamantra
talamantra

Αρωμα με προσωπικοτητα ξεχωριζει ,με μεγαλη διαρκεια και μεγαλη διακυμανση Διακριτικο δεν το λες Οριοβατει μεταξυ αριστοκρατικου και προκλητικου
Αρωμα για την γυναικα ειναι''ψαγμενη'' και οχι ''δηθεν'' Εχω αρκετα χρονια να το φορεσω ( απο τοτε που ημουν φοιτητρια ) πριν δυο μηνες το αγορασα για δωρο (ειναι ενα απο το πιο αγαπημενα μιας φιλης μου )Οταν το δοκιμασα στην αρχη μου φανηκε διαφορετικο ομως οταν περασε λιγη ωρα εγινε ιδιο με το αρχικο που θυμομουν. Αρωμα με αρχη μεση και τελος Μαζι του σιγουρα δεν ''πληττεις'' ( ουτε οι γυρω σου ) Κυριαρχη νοτα (για μενα )το Ylang-Ylang ( οχι ομως καθαροαιμο εχει μια αυρα απο το γαρυφαλο ) μετα τα ανθη πορτοκαλιας το περγαμοντο το μελι και το ρουμι στο δε ''αερα'' η βανιλια και ο μοσχος Απο τα αρωματα που εαν το δοκιμασεις (και σ' αρεσει) δυσκολα θα μπορεσεις να του απιστησεις

Dec
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Givenchy Ysatis fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Givenchy Ysatis, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Ysatis by Givenchy. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Ysatis by Givenchy αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Estée Lauder Knowing Yves Saint Laurent Kouros Laura Ashley Laura Ashley No. 1 Cartier La Panthere Paloma Picasso Paloma Picasso Gres Cabotine Cacharel Eden Avon Timeless Jessica Simpson Fancy Nights Chanel Cristalle Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant La Perla La Perla Chanel Coco Eau de Parfum Lancome Magie Noire Givenchy Dahlia Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Bvlgari Bvlgari Pour Femme Christian Dior Dolce Vita Compagnia Delle Indie Olibano del Siam Carven Madame de Carven