Σχεδιαστές » F-H » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Apres l'Ondee Guerlain για γυναίκες

Apres l'Ondee Guerlain για γυναίκες

Το έχω: 4 Το θέλω: 2 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

απαλό πικάντικο
Apres l'Ondee Guerlain για γυναίκες Εικόνες Apres l'Ondee Guerlain για γυναίκες Εικόνες

Apres l'Ondee από Guerlain είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Apres l'Ondee κυκλοφόρησε το έτος 1906. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jacques Guerlain. Οι νότες κορυφής είναι φύλλα φραγκοσταφυλλιάς, νερόλι, Γλυκάνισο, Περγαμόντο και λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι μιμόζα, Γαρύφαλλο, σανδαλόξυλο, Βιολέτα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, Βέτιβερ, Υλάνγκ Υλάνγκ και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι ίριδα, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βενζόη , Βανίλια, ηλιοτρόπιο και στίραξ.

φύλλα φραγκοσταφυλλιάς νερόλι Γλυκάνισο Περγαμόντο λεμόνι

μιμόζα Γαρύφαλλο σανδαλόξυλο Βιολέτα ρίζωμα ίρις γιασεμί Βέτιβερ Υλάνγκ Υλάνγκ τριαντάφυλλο

ίριδα Κεχριμπάρι Μόσχος Βενζόη Βανίλια ηλιοτρόπιο στίραξ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Apres l'Ondee by Guerlain.

Apres l'Ondee Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Ένα "ευθραυστο" άρωμα...
Η ευαισθησία στο αποκορύφωμά της.
Ενα απαλό λουλουδένιο μπουκέτο από Ιριδα και Βιολέτα.
Κλασσικό, λεπτό και θηλυκό.
Αν δεν θέλετε να φοράτε δυνατά αρώματα και σας ελκύουν οι απαλές ,πουδρένιες φυσικές και γήινες μυρωδιές ,τοτε αν θέλετε μπορείτε να φορέσετε αυτό ακριβως το άρωμα.
Έχει επίσης την αίσθηση της υγρασίας και της πρασινάδας και των ανθών σε ένα κήπο μετά από την βροχή.
Η απαλότητα με φυσικό και ρομαντικό τρόπο.Τον τρόπο του Apres L'Ondie...

Dec
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Guerlain Apres l'Ondee fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Guerlain Apres l'Ondee, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Apres l'Ondee by Guerlain. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Apres l'Ondee by Guerlain αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Elizabeth Arden Red Door Montblanc Femme Individuelle Givenchy Organza Indian Jasmin Givenchy Hot Couture Collection No.1 Christina Aguilera Christina Aguilera Carolina Herrera CH Bath and Body Works Black Amethyst Caron Nuit de Noel Fragonard Eclat Kate Moss Vintage Playboy Play It Spicy John Mac Steed Lady Mac Steed Rose