Σχεδιαστές » F-H » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Chamade Guerlain για γυναίκες

Chamade Guerlain για γυναίκες

Το έχω: 5 Το είχα : 1 Το θέλω: 4

Chamade Guerlain για γυναίκες Εικόνες Chamade Guerlain για γυναίκες Εικόνες Chamade Guerlain για γυναίκες Εικόνες Chamade Guerlain για γυναίκες Εικόνες Chamade Guerlain για γυναίκες Εικόνες

Chamade από Guerlain είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Chamade κυκλοφόρησε το έτος 1969. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jean-Paul Guerlain. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, γιασεμί, υάκυνθος, Περγαμόντο και τριαντάφυλλο; οι μεσαίες νότες είναι πασχαλιά, γάλβανο, γιασεμί, γαρίφαλο, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι βάλσαμο Τολού, βάλσαμο από το Περού, σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, Βενζόη , Βανίλια και Βέτιβερ.

Αλδεϋδες γιασεμί υάκυνθος Περγαμόντο τριαντάφυλλο

πασχαλιά γάλβανο γιασεμί γαρίφαλο κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

βάλσαμο Τολού βάλσαμο από το  Περού σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Βενζόη Βανίλια Βέτιβερ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Chamade by Guerlain.

Chamade Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

To Chamade δημιουργήθηκε από τον Jean Paul Guerlain το 1969, και ήταν εμπνευσμένο από μυθιστόρημα της Φρανσουάζ Σαγκάν «La Chamade". Στην εποχή του Ναπολέοντα, «chamade» ήταν ένα πολύ γρήγορο χτυπημα του τυμπάνου/ drumbeat που καλεί για υποχωρήση. Αυτό το άρωμα έχει ως στόχο να μιμηθεί το βαρύ κτύπο της καρδιάς ενός ανθρώπου στην αγάπη και το άρωμά του βασίζεται σε υάκινθο, βαρύ και πράσινο, και φραγκοστάφυλου που μπορεί να γίνει αισθητό μέσα από την ελαιώδη πλούτο του υάκινθου.
Το τριαντάφυλλο Τουρκίας είναι πάρα πολύ έντονο στην καρδιά του αρώματος καθώς και το γιασεμί ,και η πασχαλιά πάνω σε μια βάση από γάλβανο, ρητίνη τολu kai tonka, βετιβερ και σανδαλόξυλο.
Το σχήμα του μπουκαλιού είναι μια ανάποδη καρδιά με ένα διάτρητο βέλος(όπως μια καρδιά που έχει χτυπήσει ο έρωτας).
Το άρωμα είναι ένας ύμνος στην αγάπη και την θηλυκότητα.
Εχει ένα υπέροχο συνδυασμό τριαντάφυλλου-γάλβανου-υάκυνθου που βρίσκεται σε μια βαριά και πλούσια βάση αρώματος.Απλά υπέροχο.

Dec
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Guerlain Chamade fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Guerlain Chamade, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Chamade by Guerlain. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Chamade by Guerlain αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Paloma Picasso Tentations Guy Laroche J'ai Osé English Leather English Leather Givenchy Eau de Givenchy Revillon Turbulences Givenchy Organza Indecence Molinard Habanita Lancome Magie Noire Cacharel Cacharel Pour Homme Cacharel LouLou Leonard Balahe Enrico Coveri Enrico Coveri Pour Homme Jil Sander Background Escada Escada Acte 2 Donna Karan Donna Karan Arrogance Arrogance Uomo Fendi Asja Fendi Vive Maria Forbidden Fragrance Mis(s) Behave Jacomo Jacomo de Jacomo Molinard Molinard de Molinard