Σχεδιαστές » F-H » Πρασινο Λουλουδενιο « Ομάδες

Liu Guerlain για γυναίκες

Liu Guerlain για γυναίκες

αλδεϋδικό
Liu Guerlain για γυναίκες Εικόνες Liu Guerlain για γυναίκες Εικόνες

Liu από Guerlain είναι ένα Πρασινο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Liu κυκλοφόρησε το έτος 1929. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jacques Guerlain. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, νερόλι και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι δεντρολίβανο, γιασεμί και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι ίριδα, Κεχριμπάρι, Βανίλια και νότες ξύλων.

Αλδεϋδες νερόλι Περγαμόντο

δεντρολίβανο γιασεμί τριαντάφυλλο

ίριδα Κεχριμπάρι Βανίλια νότες  ξύλων

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Liu by Guerlain.

Liu Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

¨Εντονο αλδεϋδικό σε κλασσική φόρμα με έντονες ξυλώδεις σημειώσεις.
Το άνοιγμα του πράσινο με νερολί και χυμώδη εσπεριδοειδή ,μοιάζει πάρα πολύ στο Σανέλ5 .Έχει επίσης έντονη την παρουσία του τριαντάφυλλου κάτι που το κάνει κάπως διαφορετικό.
Καθώς στεγνώνει ,ξυλώδεις αποχρώσεις κυβερνούν πάνω από τις υπόλοιπες σημειώσεις...έχει μια βαθιά και πυκνή σύνθεση βάσης .Είναι έντονο με μεγάλη διάρκεια.
Κλασσικό και κομψό άρωμα με διαχρονικότητα.
Η φετινή Χριστουγεννιάτικη ΄Έκδοση του σε φιάλη με αντλία για αέρινη αρωματική πουδρα σώματος με λάμψη είναι καταπληκτική!
Θα κυκλοφορήσει σε περιορισμένη έκδοση και σας την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Guerlain Liu fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Guerlain Liu, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Liu by Guerlain. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Liu by Guerlain αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Πρασινο Λουλουδενιο
L`Occitane en Provence Notre Flore Iris Valentino Valentino Christian Dior Dior Addict 2 Summer Breeze Chantecaille Wisteria Gap Gap Blue No.655 For Her Comme des Garcons Comme des Garcons Series 5 Sherbet: Peppermint Miya Shinma Feuillage vert Molinard Les Fleurs: Mimosa Jean Charles Brosseau Fleurs d`Ombre Violette - Menthe Demeter Fragrance Always Happy IKKS Ikks Woman Laura Biagiotti Fiori Bianchi