Σχεδιαστές » F-H » Λουλουδενιο « Ομάδες

Fidji Guy Laroche για γυναίκες

Fidji Guy Laroche για γυναίκες

Το έχω: 9 Το είχα : 10 Το θέλω: 2

Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες

Fidji από Guy Laroche είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Fidji κυκλοφόρησε το έτος 1966. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Josephine Catapano. Οι νότες κορυφής είναι ίριδα, γάλβανο, υάκυνθος, Περγαμόντο, λεμόνι και τουμπερόζα; οι μεσαίες νότες είναι Βιολέτα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, γαρίφαλο, Υλάνγκ Υλάνγκ, τριαντάφυλλο, νότες μπαχαρικών και Αλδεϋδες; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, βρύα δριός, Βέτιβερ και ρετσίνη.

ίριδα γάλβανο υάκυνθος Περγαμόντο λεμόνι τουμπερόζα

Βιολέτα ρίζωμα ίρις γιασεμί γαρίφαλο Υλάνγκ Υλάνγκ τριαντάφυλλο νότες μπαχαρικών Αλδεϋδες

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος βρύα δριός Βέτιβερ ρετσίνη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Fidji by Guy Laroche.

Fidji Σχόλια Αρωμάτων

babaefro
babaefro

Πολύ έντονη και μονοδιάστατη μυρωδιά σαπουνιού, κατά την προσωπική μου άποψη. Ίσως είχα πολύ υψηλές προσδοκίες ή μπορεί το Fiji απλά να μην ταιριάζει με τη χημεία μου. Φανταζόμουν ένα άρωμα καθαριότητας αλλά κομψό και θηλυκό. Δυστυχώς, δοκιμάζοντας το μου άφησε αποκλειστικά και μόνο την αίσθηση πράσινου σαπουνιού. Τίποτα άλλο... απολύτως τίποτε άλλο!

Βαθμολογία: 3/10

2016
Elenaks
Elenaks

Δυστυχώς. Eνα κομμάτι του καλοκαιριού, που δεν θα συμβεί ξανά. Το συγχρονο αρωμα είναι μια παλιά ανάμνηση απο το Φίτζι. Δεν μπορώ να σηκώσω το χέρι και να πατήσω το κουμπί "Δεν μου αρέσει".

Dec

Jul
2013
akats
akats

Θα μπορούσα να μην πω τίποτε άλλο γιατί η προηγουμενη κριτική με συνεπήρε... Εννοειται πως συμφωνώ στην ομορφιά του. Ομως, επειδή το φιτζι το ξέρω καλά και το θυμάμαι απο όταν πρωτοβγήκε, (έκλεβα σταγόνες απο το μπουκαλάκι της μαμάς μου), βλέπω ότι μου κλέψανε λίγη απο τη λατρεμένη μου πικριλα. Το γάλβανο μου, την ίριδα, τη βιολέτα. Ολα τα χαμήλωσαν, έτσι που το Φίτζι θυμιζει τον αλλοτινό παράδεισο, αλλα δεν είναι ο ίδιος. Εξακολουθεί ομως να έχει ενδιαφέρον και να είναι ποιοτικό. Δεν κακοποιηθηκε όπως άλλα.

2012
Bebe70
Bebe70

Fidji.......
Ή αλλιως, τι αρωμα εχει ο παραδεισος.
Δεν ξερω ποιος ακριβως αποφασισε για το ονομα του, αλλα οποιος κι αν ηταν, επεσε διανα!
Ενα αρωμα εξωτικο, παραδεισενιο, μεγαλειωδες.
Το φορας και νομιζεις οτι ακους το κυμα της τυρκουαζ θαλασσας, το μυρωμενο αερακι να βουιζει γλυκα και καπου πιο εκει, πουλια να κελαηδουν.
Ενα αρωμα φρουτωδες και λουλουδενιο μαζι, πικαντικο, ξινο και γλυκο οσο και οταν πρεπει. Ενα αρωμα θηλυκο και αξεχαστο σαν μια υποσχεση που δοθηκε κατω απο εναν ουρανο γεματο αστερια.
Fidji.......με συνεπαιρνεις!

2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Guy Laroche Fidji fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Guy Laroche Fidji, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Fidji by Guy Laroche. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Fidji by Guy Laroche αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Nina Ricci L'Air du Temps Clinique Aromatics Elixir Kenzo Kenzo pour Homme Estée Lauder White Linen Cacharel Cacharel Pour Homme Yves Saint Laurent Opium Cartier Must de Cartier Rochas Byzance Givenchy Organza Indecence Leonard Balahe Molinard Habanita Lancome Magie Noire Lalique Encre Noire Pour Elle Guerlain Shalimar Chanel Chanel N°5 Aramis Aramis Lancome Miracle Cacharel LouLou Gres Cabotine Lancome Poeme