Σχεδιαστές » F-H » Λουλουδενιο « Ομάδες

Fidji Guy Laroche για γυναίκες

Fidji Guy Laroche για γυναίκες

Το έχω: 5 Το είχα : 9 Το θέλω: 2

Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες Fidji Guy Laroche για γυναίκες Εικόνες

Fidji από Guy Laroche είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Fidji κυκλοφόρησε το έτος 1966. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Josephine Catapano. Οι νότες κορυφής είναι ίριδα, γάλβανο, υάκυνθος, Περγαμόντο, λεμόνι και τουμπερόζα; οι μεσαίες νότες είναι Βιολέτα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, γαρίφαλο, Υλάνγκ Υλάνγκ, τριαντάφυλλο, νότες μπαχαρικών και Αλδεϋδες; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, βρύα δριός, Βέτιβερ και ρετσίνη.

ίριδα γάλβανο υάκυνθος Περγαμόντο λεμόνι τουμπερόζα

Βιολέτα ρίζωμα ίρις γιασεμί γαρίφαλο Υλάνγκ Υλάνγκ τριαντάφυλλο νότες μπαχαρικών Αλδεϋδες

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος βρύα δριός Βέτιβερ ρετσίνη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Fidji by Guy Laroche.

Fidji Σχόλια Αρωμάτων

Elenaks
Elenaks

Δυστυχώς. Eνα κομμάτι του καλοκαιριού, που δεν θα συμβεί ξανά. Το συγχρονο αρωμα είναι μια παλιά ανάμνηση απο το Φίτζι. Δεν μπορώ να σηκώσω το χέρι και να πατήσω το κουμπί "Δεν μου αρέσει".

Dec

Jul
2013
akats
akats

Θα μπορούσα να μην πω τίποτε άλλο γιατί η προηγουμενη κριτική με συνεπήρε... Εννοειται πως συμφωνώ στην ομορφιά του. Ομως, επειδή το φιτζι το ξέρω καλά και το θυμάμαι απο όταν πρωτοβγήκε, (έκλεβα σταγόνες απο το μπουκαλάκι της μαμάς μου), βλέπω ότι μου κλέψανε λίγη απο τη λατρεμένη μου πικριλα. Το γάλβανο μου, την ίριδα, τη βιολέτα. Ολα τα χαμήλωσαν, έτσι που το Φίτζι θυμιζει τον αλλοτινό παράδεισο, αλλα δεν είναι ο ίδιος. Εξακολουθεί ομως να έχει ενδιαφέρον και να είναι ποιοτικό. Δεν κακοποιηθηκε όπως άλλα.

Sep
2012
Bebe70
Bebe70

Fidji.......
Ή αλλιως, τι αρωμα εχει ο παραδεισος.
Δεν ξερω ποιος ακριβως αποφασισε για το ονομα του, αλλα οποιος κι αν ηταν, επεσε διανα!
Ενα αρωμα εξωτικο, παραδεισενιο, μεγαλειωδες.
Το φορας και νομιζεις οτι ακους το κυμα της τυρκουαζ θαλασσας, το μυρωμενο αερακι να βουιζει γλυκα και καπου πιο εκει, πουλια να κελαηδουν.
Ενα αρωμα φρουτωδες και λουλουδενιο μαζι, πικαντικο, ξινο και γλυκο οσο και οταν πρεπει. Ενα αρωμα θηλυκο και αξεχαστο σαν μια υποσχεση που δοθηκε κατω απο εναν ουρανο γεματο αστερια.
Fidji.......με συνεπαιρνεις!

Parfum 2oz
65.96 USD
Fidji Pure Perfume by Guy Laroche, 1 2 oz Pure Parfum for Women
Fidji Pure Perfume by Guy Laroche, 1 2 oz Pure Parfum for Women

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Guy Laroche Fidji fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Guy Laroche Fidji, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Fidji by Guy Laroche. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Fidji by Guy Laroche αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Nina Ricci L'Air du Temps Estée Lauder White Linen Lancome Magie Noire Leonard Balahe Rochas Byzance Givenchy Organza Indecence Sisley Eau du Soir Molinard Habanita Sisley Soir de Lune Lalique Encre Noire Pour Elle Guerlain Shalimar Chanel Chanel N°5 Gres Cabotine Clinique Aromatics Elixir Yves Saint Laurent Opium Schiaparelli Shocking Germaine Monteil Royal Secret Estée Lauder Lauder for Men Caron Parfum Sacre Moschino Moschino