Σχεδιαστές » F-H » Φουγκερ Ανατολης « Ομάδες

Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες

Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες

Το έχω: 14 Το είχα : 10 Το θέλω: 9 Το άρωμα υπογραφής μου: 3

caramel
Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες Elixir des Merveilles Hermes για γυναίκες Εικόνες

Elixir des Merveilles από Hermes είναι ένα Φουγκερ Ανατολης άρωμα για γυναίκες. Elixir des Merveilles κυκλοφόρησε το έτος 2006. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jean-Claude Ellena. Το άρωμα περιέχει βάλσαμο από το Περού, ζάχαρη βανίλιας, Κεχριμπάρι, σανδαλόξυλο, σπόρος Τόνκα, πατσουλί, ρετσίνη Σιάμ, Καραμέλα, βελανίδι, θυμίαμα, φλοιό πορτοκαλιού και Κέδρος.

βάλσαμο από το  Περού ζάχαρη βανίλιας Κεχριμπάρι σανδαλόξυλο σπόρος Τόνκα πατσουλί ρετσίνη Σιάμ Καραμέλα βελανίδι θυμίαμα φλοιό πορτοκαλιού Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Elixir des Merveilles by Hermes.

Elixir des Merveilles Σχόλια Αρωμάτων

Μιλένα
Μιλένα

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου γλυκό.Αντίθετα είναι "πικρό". Είναι μια μίξη φλούδας πορτοκαλιού, ξύλων και μπαχαρικών.Μου θυμίζει μια κρύα Χριστουγεννιάτικη νύχτα σε ένα δάσος! Ή έναν παλιό πίνακα που αναπαριστά ένα χειμωνιάτικο τοπίο με μια καλύβα με το τζάκι αναμμένο..

Jan
2017
ninavini
ninavini

Ένα από τα πιο σικάτα αρώματα της αγοράς...στην αρχή δεν σου προκαλεί τίποτα, μετά από λίγο όμως αντιλαμβάνεσαι ότι είναι εξαιρετικό, ιδιαίτερο άρωμα , με εξαιρετική διάρκεια...Παρά τη σύνθεσή του με καραμέλα και βανίλια,που δεν μ΄αρέσουν καθόλου, δεν βγάζει τη γλύκα του σιροπιού (ΕΥΤΥΧΩΣ)...επίσης το θεωρώ άρωμα ασφαλείας, δεν πέφτεις έξω με την επιλογή του, ακόμη κι αν το αγοράσεις τυφλά.

Jan
2017
marmat
marmat

Μα τι θεσπέσιο άρωμα! Ανεπιτήδευτα σικατο, ο ορισμός της κομψότητας και της φρεσκάδας, μαζί με ζέστες νότες τονκα, βανίλια και καραμέλα, και το κερασάκι στην τούρτα, το αναζωογονητικο πορτοκάλι. Πραγματικά μοναδικό, για μένα πιο "γεμάτο" από το eau Des merveilles, και σίγουρα στη λίστα μου για τα Χριστούγεννα!

Sep
2016
Boheme_Maras
Boheme_Maras

Σε κάθε πάτημα αυτού του αρώματος μία βροχή από κρυστάλλινες σταγόνες που ξεδιπλώνουν ένα ένα πολύτιμα συστατικά.
Χρυσές νότες από πορτοκάλι που γαργαλουν την μύτη παντρεμένες με βρύα και λίγες καπνισμένες ρητίνες .
Πολύτιμο άρωμα και απο τα ομορφότερα που έχω μυρίσει.

Jul
2016
paradis
paradis

Γλυκό ξυλώδες και οριεντάλ αλλά ταυτόχρονα δίνει αίσθηση φρεσκάδας. Έντονη η παρουσία πορτοκαλιού που παραδόξως ταιριάζει απόλυτα με τις ερωτικές νότες ανατολής. Άρωμα που εντυπωσιάζει και με μεγάλη διάρκεια.

Aug
2015

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Hermes Elixir des Merveilles fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Hermes Elixir des Merveilles, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Elixir des Merveilles by Hermes. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Elixir des Merveilles by Hermes αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Hermes Eau des Merveilles Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Chanel Coco Noir Thierry Mugler Angel Clinique Aromatics Elixir Cacharel Noa Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Chanel Allure eau de parfum Givenchy Organza Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Narciso Rodriguez Narciso Moschino Cheap & Chic Burberry London Dolce&Gabbana D&G Nina Ricci L'Air du Temps Christian Dior Midnight Poison Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison