Σχεδιαστές » F-H » Λουλουδενιο « Ομάδες

Quelques Fleurs l`Original Houbigant για γυναίκες

Quelques Fleurs l`Original Houbigant για γυναίκες

Quelques Fleurs l`Original Houbigant για γυναίκες Εικόνες Quelques Fleurs l`Original Houbigant για γυναίκες Εικόνες

Quelques Fleurs l`Original από Houbigant είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Quelques Fleurs l`Original κυκλοφόρησε το έτος 1913. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Robert Bienaime. Οι νότες κορυφής είναι άνθη πορτοκαλιάς, νότες πρασίνου, εστραγκόν, Περγαμόντο, λεμόνι και Εσπεριδοειδή; οι μεσαίες νότες είναι Γαρύφαλλο, τουμπερόζα, ορχιδέα, πασχαλιά, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, ηλιοτρόπιο, Υλάνγκ Υλάνγκ, κρίνο της κοιλάδας, τριαντάφυλλο, Βιολέτα και ίριδα; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, σπόρος Τόνκα, Κεχριμπάρι, Μόσχος, μοσχογαλή, βρύα δριός, μέλι και Βανίλια.

άνθη πορτοκαλιάς νότες πρασίνου εστραγκόν Περγαμόντο λεμόνι Εσπεριδοειδή

Γαρύφαλλο τουμπερόζα ορχιδέα πασχαλιά ρίζωμα ίρις γιασεμί ηλιοτρόπιο Υλάνγκ Υλάνγκ κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο Βιολέτα ίριδα

σανδαλόξυλο σπόρος Τόνκα Κεχριμπάρι Μόσχος μοσχογαλή βρύα δριός μέλι Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Quelques Fleurs l`Original by Houbigant.

Quelques Fleurs l`Original Σχόλια Αρωμάτων

pleasure
pleasure

Ειναι το άρωμα που διάλεξε για την ημέρα του γάμου της η πριγκίπισσα Diana!!!

Feb
2015
peggypop
peggypop

<Κλασικό γυναικείο άρωμα.
Floral, ζεστό και αισθησιακό.
Αρμονία στην έκφραση , ενότητα και συνοχή των συστατικών.
Διαχρονικότητα.

Oct
2014

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Houbigant Quelques Fleurs l`Original fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Houbigant Quelques Fleurs l`Original, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Quelques Fleurs l`Original by Houbigant. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Quelques Fleurs l`Original by Houbigant αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Hilde Soliani Conaffetto Norma Kamali Jazmin Ebba Los Angeles Miss Marisa Fleur Bath and Body Works Cherry Blossom Nina Ricci L`Air du Temps Cristal d`Or Carla Fracci Carla Fracci Melvita Floral Water Camomille Kenzo Kenzo Avon Tahitian Holiday The Different Company Jasmin de Nuit M∙A∙C Turquatic Loewe Esencia Femme