Σχεδιαστές » I-K » Φουγκερ Ανατολης « Ομάδες

Joop! Homme Joop! για άνδρες

Το έχω: 15 Το είχα : 6 Το θέλω: 4

κανέλα
Joop! Homme Joop! για άνδρες Βίντεο
Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες Joop! Homme Joop! για άνδρες Εικόνες

Joop! Homme από Joop! είναι ένα Φουγκερ Ανατολης άρωμα για άνδρες. Joop! Homme κυκλοφόρησε το έτος 1989. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Michel Almairac. Οι νότες κορυφής είναι άνθη πορτοκαλιάς, Μανταριν ορανζ, Περγαμόντο και Αμάλφι λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, ηλιοτρόπιο, κρίνο της κοιλάδας, Κάρδαμο και Κανέλα; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, σπόρος Τόνκα, πατσουλί και Βανίλια.

άνθη πορτοκαλιάς Μανταριν ορανζ Περγαμόντο Αμάλφι λεμόνι

γιασεμί ηλιοτρόπιο κρίνο της κοιλάδας Κάρδαμο Κανέλα

σανδαλόξυλο σπόρος Τόνκα πατσουλί Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Joop! Homme by Joop!.

Joop! Homme Σχόλια Αρωμάτων

elena vosnaki
elena vosnaki

Όταν ο King Kong γρονθοκοπάει τους θωρακικούς του σε ένδειξη κυριαρχίας στο φυσικό του περιβάλλον, ξέρεις ότι μπορείς να γίνεις αλοιφή ανά πάσα στιγμή. Όταν πλησιάζει το Joop!Homme, σαν θύελλα από μπάσα στην τσίτα, από τζιπ μεγάλου κυβισμού που πλησιάζει, ξέρεις ότι θα βρεις κακό μπελά. Αυτό εδώ το άρωμα είναι (ή μάλλον ήταν) ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ.

Δεν θά'πρεπε να εκπλήσει ότι συνετέθη από τον αρωματοποιό Michel Almairac στην δεκαετία της υπερβολής, την δεκαετία του '80. Αλλά πάντοτε καγχάζω σκεπτόμενη ότι προηγείται 3 ολόκληρα χρόνια του αρώματος που πρέπει να το φορέσεις κουνώντας απλώς μια εμποτισμένη σε αυτό μπατονέτα από το ύψος του ώμου. Εννοώ φυσικά το Angel...

Όπως κι εκείνος ο Godzilla της αρωματοποιίας, έτσι και το Joop!Homme είναι ένα γλυκό άρωμα. Κι είναι έντονο ροζ! Μια μεγαλοφυής αντίστιξη ένα άρωμα για άντρες να είναι εμβαπτισμένο στην χρωματική παλέτα της Barbie και των παιδικών σιροπιών για το βήχα, ενώ το γυναικείο αντίστοιχο (το Angel ντε!) έχει τα χρώματα της αγορίστικης γκαρνταρόμπας από τους Εδουαρδιανούς καιρούς και τούδε.

Βανίλια, κουμαρίνη (από τους καρπούς τόνκα) και ηλιοτρόπιο κάνουν το Joop!Homme να ομοιάζει με έναν ερωτύλο παρά επιθετικό King Kong. Και μόλις πας να πιστέψεις πως το αγαπημένο σου πρωτεύον θηλαστικό κάνει όλες τις κινήσεις που ακολουθούν τα πρωτεύοντα από τον καιρό του Νώε (κι είσαι στο τσακ να νιώσεις Charlotte Rampling), νάσου που λούζεται το πιθήκιον με Κόκα Κόλα! Και επιστέγασμα; Μια όμορφη, καθαρή νότα πορτοκαλανθού. Που πάει κάτω σαν τα φαρμάκια με μια καλή τζούρα από καπνό με άρωμα κεράσι.

Αν το επιθυμητό βογγητό από τα χείλη της παρτνέρ είναι "Κτήνος μου, εσύ, σούπερ στάρ!", τότε το Joop!Homme αποτελεί ιδανική επιλογή. Οι Newland Archer αυτού του κόσμου ίσως το βρουν κάπως χυμαδιό. Θεωρήστε εαυτούς προειδοποιηθέντες.

imaginos
imaginos

Μία κατηγορία μόνη της. Φθηνή αλλά κρατάει πολύ, αρρενωπή αλλά μπορεί να τη φορέσει και γυναίκα, νεανική αλλά και σε 80άρη πάει άνετα. Κάπως ανυπόφορη στην αρχή αλλά μετά γλυκαίνει και γίνεται πειρασμός. Μυστήρια τελικά κολόνια που αξίζει να την έχει και να τη φορά κανείς.

JamesKopte
JamesKopte

Κλασικό άρωμα πολύ έντονο και ωραίο. Βέβαια καλό θα ήταν να μείνει στο ράφι λόγο παλαιότητας.

Mar
StrayLord
StrayLord

Πρώτη μέρα που την έχω και έχω ήδη αρκετά κομπλιμέντα. Ξεκινάει λίγο ανυπόφορα, αλλά μετά από 30-40 λεπτά είναι απλά υπέροχη. Και αρκετά γλυκιά για τα γούστα μου.

2014
petrosdreamer
petrosdreamer

Ενας γνωστος μου το φοραει και κατα την γνωμη μου ειναι αρκατα γυναικιο και πολυ εντονο

Aug
manos_v
manos_v

Τρομερη διαρκεια κ διακυμανση, κραταει μερες.
Το απολυτο unisex... προσοχη στη ποσοτητα!

May
marily
marily

Για μενα το απολυτο αντρικο αρωμα......κραταει παρα πολλες ωρες,μενει κ η μυρωδια ειτε στο δερμα ειτε στο ρουχο παραμενει κ την επομενη μερα.....ειναι αρωμα unisex,μπορει να το βαλει μια γυναικα κ στον αντρα ειναι απλα κολαση!!!!!!

May
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Joop! Joop! Homme fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Joop! Joop! Homme, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Joop! Homme by Joop!. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Joop! Homme by Joop! αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Jean Paul Gaultier Le Male Versace Crystal Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Hermes Elixir des Merveilles Gucci Gucci Rush Thierry Mugler Angel Paco Rabanne 1 Million Chloe Love Nikos Sculpture pour Homme Montblanc Femme de Montblanc Diptyque Eau Duelle Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Jean Paul Gaultier Fragile Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Shulton Company Old Spice Original Yves Saint Laurent Paris Yves Saint Laurent Body Kouros Calvin Klein CK One Dolce&Gabbana D&G