Σχεδιαστές » I-K » Ανατολιτικο « Ομάδες

Midnight Oud Juliette Has A Gun για γυναίκες

Midnight Oud Juliette Has A Gun για γυναίκες

ουντ
Midnight Oud Juliette Has A Gun για γυναίκες Εικόνες Midnight Oud Juliette Has A Gun για γυναίκες Εικόνες Midnight Oud Juliette Has A Gun για γυναίκες Εικόνες

Midnight Oud από Juliette Has A Gun είναι ένα Ανατολιτικο άρωμα για γυναίκες. Midnight Oud κυκλοφόρησε το έτος 2009. Οι νότες κορυφής είναι σαφράν, πάπυρος, Περγαμόντο και τριαντάφυλλο Δαμασκού; οι μεσαίες νότες είναι τριαντάφυλλο Μαρόκου, Γεράνι, Ουντ και Καστορέουμ; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι και Μόσχος.

σαφράν πάπυρος Περγαμόντο τριαντάφυλλο Δαμασκού

τριαντάφυλλο Μαρόκου Γεράνι Ουντ Καστορέουμ

πατσουλί σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Μόσχος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Midnight Oud by Juliette Has A Gun.

Midnight Oud Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Το oud είναι ένα άρωμα πολύ ξεχωριστό και ιδιαίτερο, μυστηριώδες ....το τριαντάφυλλο εκεί δεν είναι όπως το ξέρουμε ,αλλά ούτε αψύ , ούτε και γλυκό...είναι σκοτεινό με την αισθηση του μολυβιού (το γνωστό μολύβι που γράφουμε)...το oud δίνει την βαρύτητα στο άρωμα και αποδίδει την δύναμη του σε όλο το μεγαλείο ...πυκνότητα, εμφανή δριμύτητα και ένταση.
Το όνομα midnight oud (oud του μεσονυχτίου) ταιριάζει γάντι στο άρωμα.Σκοτεινό, δριμύ και με μελανιές- σκοτεινές αποχρώσεις στην οσμή του.
Το άρωμα είναι unisex και μπορεί να φορεθεί εξ' ίσου και από άντρες και από γυναίκες γιατί έχει την ιδιότητα να κολακεύει και να δίνει την ένταση στο γυναικείο δέρμα (κάπως σαν ένα χαρακτηριστικό ντίβας- το αντίθετο του ρομαντικού ) αλλά και να δίνει μια εξαιρετική κομψότητα στο ανδρικό δέρμα (κάτι αντίστοιχο του μοντέρνου ιππότη).
**Την πρώτη φορά που παράγγειλα δείγματα ολης της σειρας πριν 2 χρόνια και έφτασαν με το ταχυδρομείο , το συγκεκριμένο δείγμα είχε σπάσει ...η μυρωδιά ήταν εμφανής μεσα στο φάκελο το οποίο και κράτησα μέχρι σήμερα ...περιττό να πω ότι μυρίζει αμυδρά εως σήμερα !!!!
Φυσικά και το αναζήτησα ξανά γιατί ήθελα πολύ να το δοκιμάσω...
Βέβαια σαν λάτρης των αρωμάτων με τριαντάφυλλο το έχω μόνο σε δείγμα αλλά επειδή δεν μπορώ να ανεκτώ αρώματα δυνατά σε oud (αδυναμία μου )δεν αγοράσα το άρωμα...
***Το άρωμα το έχω συστήσει άπειρες φορές όταν με ρωτούν για ένα άρωμα τριαντάφυλλου για άνδρες...το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Mar
2013
Morticia
Morticia

Είναι το πρώτο άρωμα με ούτι που δοκίμασα και μου αρέσει πολύ.
Είναι εντελώς διαφορετικό από ότι είχα δοκιμάσει στο παρελθόν.
Μου αρέσει πολύ η ρητινώδης-ξυλώδης αίσθηση του ούτι, μου θυμίζει βόλτες στο δάσος.
Ανοίγει δυνατά με ούτι και σταδιακά ελαφρώς γλυκαίνει λόγω του τριαντάφυλλου και των άλλων ανθών.
Η μυρωδιά του μου θυμίζει λουκούμι τριαντάφυλλου, έχει αψάδα αλλά δεν είναι πολύ γλυκιά.
Οι νότες είναι πολύ καλά αναμιγμένες και πέραν του ούτι και του ρόδου δεν μπορώ να τις ξεχωρίσω, εκτός μάλλον από το γεράνι, που είναι χαρακτηριστικό.
Άρωμα μυστηριώδες, φινετσάτο, αποπλανητικό, μαγικό.
Κατάλληλο να φορεθεί βράδυ, απευθύνεται σε γυναίκες που δεν θέλουν να περνούν απαρατήρητες.
Πιστεύω ότι κι ένας άντρας θα μπορούσε κάλλιστα να το υποστηρίξει.

Mar
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Juliette Has A Gun Midnight Oud fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Juliette Has A Gun Midnight Oud, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Midnight Oud by Juliette Has A Gun. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Midnight Oud by Juliette Has A Gun αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Ανατολιτικο
Moschino Moschino Todd Oldham Todd Oldham Missoni Missoni Parfumerie Generale PG04 Musc Maori Jacques Fath Fath de Fath Rochas Lumiere Original Jardin de France Ambree Andy Warhol Marilyn Bleu Ramon Molvizar Oriental Goldskin Tesori d`Oriente Ambra Indiana Mona di Orio Ambre Burberry Burberry Brit New Year Edition Pour Femme