Σχεδιαστές » I-K » Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο « Ομάδες

Not A Perfume Juliette Has A Gun για γυναίκες

Not A Perfume Juliette Has A Gun για γυναίκες

Not A Perfume Juliette Has A Gun για γυναίκες Εικόνες

Not A Perfume από Juliette Has A Gun είναι ένα Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Not A Perfume κυκλοφόρησε το έτος 2010. Το άρωμα περιέχει Αμπροξάν.

Αμπροξάν

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Not A Perfume by Juliette Has A Gun.

Not A Perfume Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*

Το θέμα είναι ότι το ambroxan υποτίθεται πως μυρίζει σαν συνθετικό άμπερ ...
To άρωμα δεν μυρίζει καθόλου συνθετικό (όπως ο Andy Tauer λέει το ambroxan χρησιμοποιείται και σαν αρωματικό μόριο σε σκόνες πλυσίματος και μαλακτικών ρούχων και ίσως να δίνει μια κάποια συνθετική χροιά ) τουλάχιστον όχι έντονο σε μένα , και δεν αφήνει αυτή την καπνίλα (smokiness) που αφήνει το ξυλώδες άμπερο αλλά ούτε και μου θυμίζει απορυπαντικό ή τίποτα συνθετικό.
Ο Ρομανο Ρίτσι έχει πει πως αυτό το άρωμα μπορεί και να χρησιμοποιηθεί και σαν επιπρόσθετο (layering) μαζί με συνδυασμούς αρωμάτων σαν βάση δηλαδή και να απλωθεί μαζί με άλλο άρωμα .
Τα νέα αρωματικά μόρια όπως το ambroxan και το Iso E Super έχουν αδυναμία στην ένταση , δεν έχουν έντονη οσμή αλλά μπορούν να φιξάρουν την ένταση και την διάρκεια αν χρησιμοποιηθούν σε συνδυασμό μαζί με άλλα αρώματα.
Το άρωμα μου θυμίζει αρώματα musk αλλά ΄σε πολύ μαλακή μορφή και όχι στην μορφή του ζωώδους musk αλλα περισσότερο κοντά στο Essence Musc by Narciso Rodriguez....ένα παράδειγμα μόνο αρώματος που μου το θυμίζει έντονα.

Mar
2013
Morticia
Morticia

Αυτό που μυρίζω κυρίως στο άρωμα αυτό είναι κιτρώδεις νότες και όχι κάτι γλυκό-θαλασσινό-ανιμάλικ, που υποτίθεται μυρίζει το ambroxan (συνθετική ένωση που χρησιμοποιείται αντί του άμπερου). Υπάρχει επίσης, μετά το dry down, μια υποψία μόσχου (ίσως αυτό τελικά να είναι το ambroxan). Πολύ ανάλαφρο άρωμα, το προτείνω σε όσους αρέσουν τα ελαφριά αρώματα. Πάνω μου δεν έχει καλή διάρκεια, ούτε καλή διακύμανση. Προσωπικά δεν θα το αγόραζα, λόγω τιμής. Αν ήθελα κάτι τόσο ανάλαφρο θα αγόραζα ένα body mist.

Mar
2013
*sophi*

ΤΟ άρωμα είναι απαλό μόσχου.Δεν μυρίζει χημικά ή κάτι έντονο...είναι υποαλλεργικό (το γράφει επάνω) , φυσικό και ήπιο ξυλώδες...είναι καλό για καθημερινή χρηση και θα το συνιστούσα για όλες τις ηλικίες.
Ευκολοφόρετο , σαν να είναι μια δεύτερη επιδερμίδα.
Δεν έχει πολύ μεγάλη διαρκεια και νομίζω πως το όνομά του(ΟΧΙ ΑΡΩΜΑ) το οφείλει στο γεγονός ότι είναι απαλό και ασυμβίβαστα υπέροχο...σαν να μην φοράς άρωμα!

Oct
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Juliette Has A Gun Not A Perfume fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Juliette Has A Gun Not A Perfume, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Not A Perfume by Juliette Has A Gun. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Not A Perfume by Juliette Has A Gun αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Monotheme Fine Fragrances Venezia Te Blanco & Riso Bond No 9 West Side Roberto Verino Verino Pour Homme Isabella Rossellini Storia Yves Saint Laurent Elle Agatha Ruiz de la Prada El Beso Max Mara Le Parfum Diptyque Tam Dao Neil Morris Gotham Salvador Dali ITISLOVE Omnia Profumi Granato Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Milly-la-Foret