Σχεδιαστές » L » Δερμα « Ομάδες

Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur για γυναίκες και άνδρες

Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur για γυναίκες και άνδρες

Το έχω: 1 Το θέλω: 3

Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur για γυναίκες και άνδρες Εικόνες Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur για γυναίκες και άνδρες Εικόνες

Traversee du Bosphore από L`Artisan Parfumeur είναι ένα Δερμα άρωμα για γυναίκες και άνδρες. Traversee du Bosphore κυκλοφόρησε το έτος 2010. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Bertrand Duchaufour. Οι νότες κορυφής είναι κόκκινο μήλο, ρόδι και νότες μπαχαρικών; οι μεσαίες νότες είναι σαφράν, δέρμα, ροζ τουλίπα, ίριδα και ταμπάκο; οι νότες της βάσης είναι τριαντάφυλλο, λευκόμελο, ζάχαρη, φιστίκι Αιγίνης, Μόσχος και νουγκατίνα.

κόκκινο μήλο ρόδι νότες μπαχαρικών

σαφράν δέρμα ροζ τουλίπα ίριδα ταμπάκο

τριαντάφυλλο λευκόμελο ζάχαρη φιστίκι Αιγίνης Μόσχος νουγκατίνα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Traversee du Bosphore by L`Artisan Parfumeur.

Traversee du Bosphore Σχόλια Αρωμάτων

babaefro
babaefro

Καταπληκτικό άρωμα! Άλλη μια "τυφλή" αγορά που με άφησε απόλυτα ικανοποιημένη. Ήθελα να το δοκιμάσω από καιρό αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρω σε κανένα κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Σήμερα το παρέλαβα και είμαι πραγματικά ενθουσιασμένη. Από τη στιγμή που το δοκίμασα μυρίζω συνεχώς τον καρπό μου και μου αρέσει όλο και πιο πολύ.
Το Traversee du Bosphore είναι ένα πολύ γλυκό δερματώδες άρωμα και ελαφρώς φρουτώδες. Στην αρχή βγάζει μια μεταλλική πουδρένια νότα, η οποία εξαφανίζεται μετά από 10 λεπτά περίπου. Από εκεί και ύστερα είναι ένα γλυκό δερματώδες άρωμα καθ όλη τη διάρκεια του. Η ένταση του είναι μικρή (μένει κοντά στο δέρμα) και δυστυχώς δεν διαρκεί πολύ. Ίσως η διάρκεια του να παρατείνεται με μερικούς ψεκασμούς στα ρούχα. Ωστόσο σε κάθε περίπτωση, το Traversée du Bosphore είναι ένα από τα πιο ελκυστικά δερματώδη αρώματα, γλυκό και gourmand, ευκολοφόρετο και απόλυτα unisex. Απλά υπέροχο!

Βαθμολογία: 9/10

Jul
2016
akats
akats

Για να μου αρέσει ένα γλυκό άρωμα όπως αυτο, πρέπει να είναι εξαιρετικό και αυτο είναι! Η γλυκια του αίσθηση δεν είναι ούτε γκουρμέ (κι ας θυμίζει λουκούμια τριαντάφυλλου), ούτε βαριά, ούτε "λιγωτική". Είναι μια αόρατη αύρα που σε τυλίγει απαλά με θέρμη, έχοντας απο την αρχή ισορροπήσει με τα μπαχαρικά, τα φρουτα, το ταμπάκο και το δέρμα που ειναι σαν να κάνουν ισόβαρη τραμπάλα με τις ζαχαρώδεις ουσίες. Τίποτε δεν παίρνει το πάνω χέρι. Το άρωμα δεν είναι τελικά γλυκό φρουτώδες, δεν είναι βαρύ οριένταλ, δεν είναι πικάντικο ή απολυτα δερματώδες. Θα σκεφτόταν κάποιος ..."Τότε τί είναι? Εχει χαρακτήρα?" Απαντώ ότι είναι απλά μοναδικό και αυτο τα λέει όλα. Συνθέσεις με τέτοια λεπτή ισορροπία και απαλή σύνθεση σε όλα τους τα μέρη, δεν χρειάζονται δικαιολογίες περί χαρακτήρος.
Αντε να το πώ απαλο ανατολιτικο....

Sep
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Traversee du Bosphore by L`Artisan Parfumeur. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Traversee du Bosphore by L`Artisan Parfumeur αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Δερμα
Guerlain Cuir Beluga Tom Ford Tuscan Leather Valentino Vendetta Uomo Esteban Cuir Houbigant Duc de Vervins Adidas Adidas Dare Humiecki & Graef Askew Knize Knize Ten Krigler Lovely Patchouli Lord`s Jester Zephyr Michel Germain Sexual Sugar Daddy Puredistance M