Σχεδιαστές » L » Αρωματικο Ξυλωδη « Ομάδες

Encre Noire Lalique για άνδρες

Encre Noire Lalique για άνδρες

Το έχω: 6 Το είχα : 1 Το θέλω: 3 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

Encre Noire Lalique για άνδρες Εικόνες Encre Noire Lalique για άνδρες Εικόνες Encre Noire Lalique για άνδρες Εικόνες

Encre Noire από Lalique είναι ένα Αρωματικο Ξυλωδη άρωμα για άνδρες. Encre Noire κυκλοφόρησε το έτος 2006. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Nathalie Lorson. Η νότα κορυφής είναι Κυπαρίσσι; η μεσαία νότα είναι Βέτιβερ; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος και ξύλο κασμίρι.

Κυπαρίσσι

Βέτιβερ

Μόσχος ξύλο κασμίρι

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Encre Noire by Lalique.

Encre Noire Σχόλια Αρωμάτων

Dorian Belmont
Dorian Belmont

Πρόκειται για συγκλονιστικό άρωμα.
Μπορεί να βασίζεται στην γνώριμη νότα
του βέτιβερ, αλλά το συνολικό αποτέλεσμα
εκτός απο -αναμενόμενα- γήινο,
είναι ασύλληπτα τολμηρό.

Δέν είναι ένα άρωμα που προορίζεται για
να αρέσει σε ευρύ κοινό. Είναι ένα σκοτεινό,
μυστηριώδες και γοτθικό δημιούργημα, κάτι που
θα ταίριαζε σε κάποιον φανταστικό χαρακτήρα
όπως ο αριστοκράτης βρυκόλακας Armand της Anne Rice.
Είναι το Blair Witch Project μέσα σε μπουκάλι.
Υποχθόνιο, αντικοινωνικό και υπέροχο.

Πολύ ανώτερο ποιοτικά απο την τιμή του,
με έκανε να έχω μεγάλη περιέργεια για το
αν και τα υπόλοιπα ανδρικά αρώματα του οίκου
ειναι σε αυτό το επίπεδο.
Φανταστικό απο κάθε άποψη για εμένα.

Dec
2015
Dragoste
Dragoste

Αρσενική, περίεργη, θυμίζει κυπαρίσσι..οι γνώμες των γυναικών διίστανται ή δεν τους άρεσε καθόλου ή ηθελαν να την μυρίζουν συνέχεια ίσως για να την καταλάβουν. Για άνδρες 35+

Jul
2015
capitolio23
capitolio23

ΞΥΛΩΔΕΣ ΜΙΞΗ ΜΕ ΒΕΤΙΒΕΡ.ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΛΙΓΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΖΕΙΣ ΦΙΣΙΚΑ ΜΥΣΤΙΡΙΟΔΗΣ ΚΑΙ ΑΚΡΕΤΑ ΓΗ
ΙΝΟ.

Mar
2014
MoMa.z
MoMa.z

>>1st review<<

Όταν δοκίμασα την Encre Noire το πρώτο πράγμα που ήρθε στο μυαλό μου ήταν..

Mούχλα..

Όσες φορές την συνάντησα ήταν πάντα μυστήρια, μονόχνωτη και αντικοινωνική. Πάντα κρυβόταν στα πιο σκοτεινά μέρη. Της έλεγα: "πάμε μια βόλτα έξω να πάρεις αέρα, έχεις μουχλιάσει" και αυτή μου απάνταγε με ένα κοφτό αποστειρωμένο όχι.
Όχι από γένους θηλυκού? Ουυυυ... να φάνε και οι κότες :p

Μετά από καιρό την δοκίμασα ξανά και άρχισα να την καταλαβαίνω ή μήπως να την παρακαταλαβαίνω? Πέρα από to καμπανάτο κυπαρίσσι, την σφιχτή χειραψία του βέτιβερ και τον πιστό Μόσχο, μυρίζω επίσης παγωμένα καρότα και ζεστή μέντα.

Πολύ γήινη κολώνια (άμα είσαι Αρειανός, ξεχασέ το. Μιλάμε για αλλεργικό σοκ) που εκπέμπει μυστήριο που θέλεις να εξερευνίσεις. Μην φοβάσαι όμως γιατί δεν χρειάζεσαι χάρτη (εξάλου οι νότες είναι λίγες) για να ανακαλύψεις το μυστήριο της διαδρομής.

Προφίλ: Κλασσάτη, αρρενωπή, επίσημη μυρωδιά.
Διάρκεια τραγουδιού: τουλάχιστον 8 ώρες
Εποχή: χαχα.. τώρα πια όλες οι εποχές κάνουν παρέα. Φόρα την όποτε θέλεις αλλά να ξέρεις συμπαθεί το κρύο.
Βαθμολογία : 4/5

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Lalique Encre Noire fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Lalique Encre Noire, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Encre Noire by Lalique. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Encre Noire by Lalique αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Chanel Antaeus Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Hermes Elixir des Merveilles Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Jean Paul Gaultier Le Male Paco Rabanne 1 Million DSQUARED² He Wood Rocky Mountain Wood Ralph Lauren Polo Chanel Bleu de Chanel Tom Ford Tom Ford for Men Extreme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Musk Chanel Egoiste Platinum Loewe Loewe 7 Anonimo Gucci Gucci Pour Homme II Montblanc Legend Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Hugo Boss Boss Orange for Men Gucci Gucci pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum