Σχεδιαστές » L » Φρουτενιο Γκουρμε Λουλουδενιο « Ομάδες

La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες

La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες

Το έχω: 38 Το είχα : 13 Το θέλω: 12 Το άρωμα υπογραφής μου: 3

La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Βίντεο La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Βίντεο
La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Εικόνες La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Εικόνες La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Εικόνες La Vie Est Belle Lancome για γυναίκες Εικόνες

La Vie Est Belle από Lancome είναι ένα Φρουτενιο Γκουρμε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. La Vie Est Belle κυκλοφόρησε το έτος 2012. La Vie Est Belle έχει δημιουργηθεί από Olivier Polge, Dominique Ropion και Anne Flipo. Οι νότες κορυφής είναι Φραγκοστάφυλλο και αχλάδι; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, γιασεμί και άνθη πορτοκαλιάς; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, σπόρος Τόνκα, Βανίλια και πραλίνα.

Φραγκοστάφυλλο αχλάδι

ίριδα γιασεμί άνθη πορτοκαλιάς

πατσουλί σπόρος Τόνκα Βανίλια πραλίνα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about La Vie Est Belle by Lancome.

La Vie Est Belle Σχόλια Αρωμάτων

sicily
sicily

Ωραίο άρωμα, γλυκό και έντονο, αλλα πολυφορεμένο. Πιο πολύ ιδανικό για χειμώνα και βράδυ.

Aug
Love sunshine
Love sunshine

Ένα άρωμα πολύ γλυκό με το πατσουλι να κυριαρχεί, σχεδόν αποπνικτικο για μενα.Οι λάτρεις των γλυκών αρωμάτων σίγουρα το λατρεύουν και είναι σίγουρα πολλές όπως αποδικνυεται και από το γεγονός ότι φοριέται από πολλές γυναίκες.

Apr
FAY
FAY

Αρκετά γλυκο για τα γούστα μου,γενικότερα συνηθισμένος συνδιασμός και πολυφορεμένο.
Θα έλεγα πως είναι ένα κοριτσίστικο άρωμα και όχι γυναικείο.

Mar
mariamarouli91

cinnabar, χαίρομαι πολύ που σε επηρέασα θετικά για το άρωμα! Θεωρώ πως είναι ιδιαίτερο γιατί δεν κάθεται καλά σε όλες.Όταν το είχα πρωτοδοκιμάσει θυμάμαι, το δοκίμασε και μία φίλη που έτυχε να ήταν μαζί μου. Σε αυτή μύριζε σαν καμένη ζάχαρη. Δυστυχώς δεν πάει σε όλες. Αν όμως είσαι τυχερή και σου πηγαίνει,πιστεύω λαμβάνεις άπειρα θετικά σχόλια και μπορείς να το φοράς κάθε εποχή και ώρα αν ψεκαστείς με φειδώ.Προσωπικά, το φοράω και χειμώνα και καλοκαίρι και μέρα και νύχτα. Και δυστυχώς τώρα μου χει τελειώσει...

Plutonian Venus
Plutonian Venus

Το μυρισα πρωτη φορα δειγμα σε καταστημα που ψεκαστηκα,για καποιο λογο μου αρεσε στο δερμα μου αν και δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο!Η διαρκεια του ειναι αρκετα καλη!Απο κει και περα το συναντουσα παντου,οντως τερμα πολυφορεμενο και κοινοτυπο και θα συμφωνησω με την κυρια πιο πανω οτι προκαλει πονοκεφαλο στους γυρω!Αν και στην αρχη μπηκα στον πειρασμο να το αγορασω,στην πορεια κατεληξα οτι δεν θα το αγοραζα ποτε...Αρωμα χωρις ταυτοτητα κατα τη γνωμη μου.

cinnabar
cinnabar

To la vie est belle δεν το ειχα δοκιμασει ποτε πανω στο δερμα μου παρα μονο σε χαρτακι.Πριν απο λιγες μερες σε γνωστο καταστημα δεν ξερω πως αλλα ετσι ξαφνικα ειπα να το ψεκασω στο χερι μου -εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης η mariamarouli91 που το εκθειαζει και νομιζω πως με επηρεασε...Υπεροχο!!!Απορω με τον εαυτο μου!Μου εκατσε τελεια,τα κοπλιμεντα επεφταν βροχη!Και τελικα κατεληξα για αλλη μια φορα οτι μονο οταν ενα αρωμα ερθει σε επαφη με το δερμα καταλαβαινεις αν σου ταιριαζει η' οχι.Και επισης να μην βαζω σε μαυρη λιστα καποιο επειδη ειναι πολυφορεμενο γιατι δυστυχως το παθαινω κι αυτο.Εiναi εντονο,πολυ πολυ γλυκο και θηλυκο!

gioulikal
gioulikal

ειναι σχεδον ιδιο με το wish της chopard πολυ εντονο και γλυκο κραταει πολλες ωρες

rosseta
rosseta

Γλυκο. Εντονο. Ενα απο τα πολλα και συνηθισμενο.

mariamarouli91

Είναι ένα από τα αγαπημένα μου αρώματα! Μέσα σ' ένα καλοκαίρι το αγόρασα 2 φορές!! Ιδανικό για άνοιξη ή καλοκαίρι, για όλες τις ώρες της μέρας. Το καλοκαίρι το φοράω και για βράδυ. Πολύ χαριτωμένο,νεανικό και γλυκό άρωμα με μεγάλη διάρκεια σ' εμένα τουλάχιστον,ακόμα και πάνω στα ρούχα. 'Οταν το ψεκάζεις είναι πιό πολύ φλόραλ, ενώ μετά από λίγη ώρα απελευθερώνεται όλη η βανίλια!Όσα αρώματα και να έχω,πάντα φροντίζω να έχω ένα μικρό έστω μπουκαλάκι στη συλλογή μου.Must have για όσες έχετε αδυναμία στα γλυκά αρώματα βανίλιας!

greek_goddes

Όμορφο άρωμα που δεν περνάει απαρατήρητο, και όντως θυμίζει τα γνωστά μας Miss Dior και Flowerbomb, αλλά τα δύο τελευταία έχουν πιο έντονο musk. Λίγο γλυκό για τα γούστα μου, αλλά αν μου το έκανα δώρο ευχαρίστως να το φορούσα.

mary ko
mary ko

Ωραίο, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, μια κόπια των γλυκών αρωμάτων που λανσαρονται πολύ τελευταία.

Apr
Evivalouka
Evivalouka

Signature άρωμα για μένα!!! Το αγάπαω τόσο πολυ. Πιστεύω οτι ειναι το καλύτερο άρωμα του λάνσαρε η εταιρία Lancome. Η διάρκει φοβερή η μυρωδία σε ταξιδεύει. Σε εμένα κραταει πανω απο 10 ώρες και μπορω να διακρίνω την μυρωδιά της πραλίνας που με μαγεύει. Απο τα αγαπημένα!!!! <3

Feb
bellachristina
bellachristina

Τo βρισκω βαρετό και συνηθισμένο
Πιασάρικο γιατί είναι γλυκό και νεανικό δεν αντιλέω
αλλά σε μένα δεν αρέσει.

Anna p
Anna p

Το πιο ωραίο αρωμα που έβγαλε η Lancôme!

lia arg.
lia arg.

Δεν έχω λόγια.Ευωδία.Το αγαπημενο της μαμάς μου!

Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Το αγόρασα πρόσφατα. Η αλήθεια είναι πως είναι κομματάκι έντονο αλλά έχει τρομερή διάρκεια! Μυρίζει σαν μαλλί της γριάς αλλά είναι αρκετά ευχάριστο. Θα το συνιστούσα για κοπέλες άνω των 25 και φυσικά για φθινόπωρο ή χειμώνα.

vivika29
vivika29

Αίσχος!!!!!Προκαλεί πονοκέφαλο και ζάλη...Κυρίως σε αυτούς που είναι γύρω-τριγύρω από την κυρία που το φοράει!!!!

babaefro
babaefro

Στο δικό μου δέρμα αυτό το άρωμα δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αρώματα του τύπου Si και Flowerbomb, τα οποία υπεραγαπώ. Το La Vie Est Belle είναι αποπνικτικά γλυκό και μου δημιουργεί μια "κολλώδη" αίσθηση, σα να έχει λιώσει καμμένο μαλλί της γριάς επάνω μου..... μπλιαχ...

Βαθμολογία: 0/10

Aug
angeligal
angeligal

Το δοκίμασα στο Hondos. Απογοήτευση...μυρίζει σαν εργαστήριο ζαχαροπλαστείου. Απωθητικό για τα γούστα μου

Jul
anastasia12321

το la vie est belle το λατρεψα απο την πρωτη στιγμη...και το βρηκα και σε ενα αρωματοπωλειο με αρωματα τυπου μολις μου τελειωσε...τωρα το φοραω με το κιλο...

anastasia12321

κοριτσια καλως σας βρηκα...ειμαι τοσο φανατικη με τα αρωματα...που ολα τα τα ειχα παλι κι'αλλα θα ηθελα...

I.Love.You
I.Love.You

ειναι πολυ γλυκο και πααρα πολυ εντονο, νεανικο και με μεγαλη διαρκεια. ξεχωριζει πολυ η βανιλια. μοιαζει λιγο με το manifesto της yves saint laurent.

levanta
levanta

Νομίζω οτι βαρέθηκα να το μυρίζω....

ειδικα απο ηλικιακό γκρουπ 18- 30.

δεν ξέρω, ισως αν δεν υπήρχαν τοσα γλύκα αρωματα, ισως και να το συμπαθουσα.

πιστευω οτι καποια αρωματα, πρεπει να ξερεις να τα φορας και οχι να σε φορανε.....

Dec
RedHead
RedHead

Καλοφτιαγμένο μεν αλλά για όποιον στη μυρωδιά της βανίλιας παθαίνει πονοκεφαλο,ανακατεύεται και γενικά δε χωνεύει τα γλυκά αρώματα,μακρυά!!!!!

Oct
panagia
panagia

Γλυκό, απόλυτα θηλυκό και με μεγάλη διάρκεια! Σε συνδυασμό μάλιστα και με το ξηρό λάδι της σειράς είναι θεσπέσιο! Αποκλειστικά όμως για λάτρεις της βανίλιας και των έντονων και γλυκών αρωμάτων.

Oct
ageliki
ageliki

Γλυκό,παιχνιδιάρικο και πολύ δημοφιλές!!

Jul
Melina
Melina

Γλυκο γκουρμε αρωμα.
Ακριβως οτι έχει αναφερθει ,θυμιζει πολλά άλλα αρωματα .
Δεν ειναι το μοναδικο του ειδους αυτου, οταν το ψεκασα μυριζα σαν όλες τις αλλες και δεν είναι αυτό που ζηταω από ενα αρωμα.
Πολύ ωραίο μεν , αλλά...

Jun
ats.
ats.

ενα απο τα τελευταια μου αποκτηματα.
το φοραω σχεδον καθημερινα το τελευταιο διαστημα μιας και ο καιρος ειναι ιδανικος για ζεστα αρωματα,κι ομολογω πως ειχα πολυ καιρο να ακουσω τοσα πολλα κοπλιμεντα για το αρωμα μου.
σιγουρα δεν ειναι μια πρωτοτυπη δημιουργια καθως μου θυμιζει αλλα αρωματα, εκτος απο το flowerbomb το κατατασσω στην ιδια κατηγορια με το angel,to lolita lempicka κ.α. γλυκα αρωματα.
παρολ'αυτα ειναι θυληκο,ευκολοφορετο και μου φτιαχνει την διαθεση.
η πραλινα και η βανιλια ειναι οι νοτες που κυριαρχουν.
το πατσουλι κανει το αρωμα εντονο χωρις ομως να κουραζει.
επισης η julia roberts ειναι πραγματικα υπεροχη στην διαφημιση.

white petals
white petals

μου αρεσει πολυ...μια ευκολη και σιγουρη επιλογη που δεν το μετανιονεις ...ευκολοφορετο και σου φτιαχνει την διαθεση...

dark_rose
dark_rose

υπεροχο, νεανικο αρωμα..αρκετα εντονο και γλυκο..απ'οτι ειδα στα sephora ειναι το 2ο δημοφιλεστερο αρωμα με 1ο της lady gaga!!

greek_goddes

Πολύ ωραίο άρωμα, παιχνιδιάρικο και νεανικό. Γενικά το βρήκα πιο φρουτώδες από την Miss Dior Cherie. Το πρότεινα σε μία φίλη μου που αγαπάει το Flowerbomb και το λάτρεψε!

valia
valia

To δοκίμασα πρόσφατα στο Hondos center.Είναι αρκετά έντονο! Σου φτιάχνει το κέφι. Μου θύμισε το Miss Dior cheri.

Σύνδεση με προσφορές αγορών

Lancome La vie est belle Eau de Parfum Rollerball
Lancome La vie est belle Eau de Parfum Rollerball
Gift Set 2oz
41.49 USD
Lancome Mini Gift Set IV. - Tresor in Love Miracle Hypnose Tresor La Vie Est Belle Eau De Parfum 4 x 0,2 oz Eau De Parfum 0,25 oz
43.30 USD
74.20 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 3.4 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau De Parfum for women 3.4 oz
74.99 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
79.03 USD
Lancome La Vie Est Belle Intense Eau De Parfum for women 2.5 oz
Lancome La Vie Est Belle Intense Eau De Parfum for women 2.5 oz
83.50 USD
Lancome La Vie Est Belle L'Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Lancome La Vie Est Belle L'Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1oz
84.50 USD
Lancome La Vie Est Belle Coffret L'Eau De Parfum Spray 30ml 1oz Body Lotion 50ml 1.7oz 2pcs
84.97 USD
87.00 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
89.99 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz L'eau De Parfum Intense Spray for Women
96.40 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 6.7 oz 29.12 fl. oz
Sephora.com, Inc.
Lancome La Vie Est Belle Rollerball 0.34 oz Eau de Parfum Rollerball
Lancome La Vie Est Belle Rollerball 0.34 oz Eau de Parfum Rollerball

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Lancome La Vie Est Belle fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Lancome La Vie Est Belle, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει La Vie Est Belle by Lancome. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για La Vie Est Belle by Lancome αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Christian Dior Hypnotic Poison Lancome Hypnose Lolita Lempicka Lolita Lempicka Gucci Gucci Rush Lancome Tresor Midnight Rose Christian Dior Hypnotic Poison Eau Sensuelle Chanel Coco Mademoiselle Yves Saint Laurent Manifesto Estée Lauder Sensuous Chloe Love Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Dior Addict Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Escada Escada Magnetism Thierry Mugler Angel Cacharel Amor Amor Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Kenzo Kenzo Amour Prada Prada Candy Versace Crystal Noir