Σχεδιαστές » N-Q » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Kiss Me Tender Nicolai Parfumeur Createur για γυναίκες

Kiss Me Tender Nicolai Parfumeur Createur για γυναίκες

Το έχω: 1 Το θέλω: 1

αμύγδαλο

Kiss Me Tender από Nicolai Parfumeur Createur είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Kiss Me Tender κυκλοφόρησε το έτος 2010. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Patricia de Nicolai. Οι νότες κορυφής είναι άνθη πορτοκαλιάς, αστεροειδής γλυκάνισος και Πικραμύγδαλο; οι μεσαίες νότες είναι καρυκεύματα, Κανέλα, γαρίφαλο, Υλάνγκ Υλάνγκ και ηλιοτρόπιο; οι νότες της βάσης είναι Βανίλια, Μόσχος και οποπονάξ.

άνθη πορτοκαλιάς αστεροειδής γλυκάνισος Πικραμύγδαλο

καρυκεύματα Κανέλα γαρίφαλο Υλάνγκ Υλάνγκ ηλιοτρόπιο

Βανίλια Μόσχος οποπονάξ

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Kiss Me Tender by Nicolai Parfumeur Createur.

Kiss Me Tender Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Eνα θαυμάσιο άρωμα από την Πατρίσια Νικολάι.
Γλυκάνισος -θαυμάσια συνδυασμένος με αμύγδαλο , ηλιοτρόπιο/βανίλια, μόσχο και ένα λεπτό μόνο άρωμα μπαχαρικών που μόλις διακρίνεται.
Μια σύνθεση γλυκιά , βαλσαμική με ρητίνες -οπόποναξ- και απαλούς τόνους ανθών και με εξωτικό υλάγκ υλάγκ.
Ο συνδυασμός γλυκάνισου-μόσχου-βανίλιας και γλυκιάς ηλιοτροπίνης μου θυμίζει το La Petite Robe noir και το αγαπημένο μου Douce Amere (γλυκάνισος/αψιθιά -βανίλια -απαλά μπαχαρικά και εξωτικά άνθη)...
Ένας συνδυασμός από νότες αγαπημένες που σου αφήνουν την γλυκιά οριενταλ αίσθηση στην επιδερμίδα να σε τυλίγει με το ονειρικό πέπλο της και να σε μαγεύει σαν να ζεις σε ένα Ανατολίτικο παραμύθι .

*Nα συμπληρώσω πως όσες είναι φανατικές οπαδοί του Hypnotic Poison και ψάχνουν κάτι σε παρόμοια διάσταση αλλά στη niche κατηγορία αρωμάτων μπορούν κάλλιστα να έχουν υπ' οψην τους αυτό εδώ.

Aug
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Nicolai Parfumeur Createur Kiss Me Tender fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Nicolai Parfumeur Createur Kiss Me Tender, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Kiss Me Tender by Nicolai Parfumeur Createur. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Kiss Me Tender by Nicolai Parfumeur Createur αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Karl Lagerfeld Sun Moon Stars Jacomo Paradox Green Bath and Body Works Moonlight Path Les Nereides Fleur Poudree de Musc Tauer Perfumes 01 Le Maroc Pour Elle Romea D`Ameor The Secret Heroines of the Tsar Paul Sebastian Design Benefit Something about Sofia Jessica Simpson Fancy Love Givenchy Harvest 2009 Ange ou Demon Fleur d`Oranger Ulric de Varens Varens & Moi L'Amour Coleen Rooney Butterflies