Σχεδιαστές » N-Q » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

L’Extase Nina Ricci για γυναίκες

L’Extase Nina Ricci για γυναίκες

Το έχω: 7 Το θέλω: 5

caramel
L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες L’Extase Nina Ricci για γυναίκες Εικόνες

L’Extase από Nina Ricci είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Αυτό είναι ένα νέο άρωμα. L’Extase κυκλοφόρησε το έτος 2015. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Francis Kurkdjian. Οι νότες κορυφής είναι ροζ πιπέρι, ροδάκινο και αχλάδι; οι μεσαίες νότες είναι τριαντάφυλλο, Λευκά άνθη, γιασεμί και βατόμουρο; οι νότες της βάσης είναι Βενζόη από Σιάμ, Κέδρος της Βιρτζίνιας, Μόσχος, Κεχριμπάρι, Καραμέλα, πατσουλί και Βανίλια.

ροζ πιπέρι ροδάκινο αχλάδι

τριαντάφυλλο Λευκά  άνθη γιασεμί βατόμουρο

Βενζόη από Σιάμ Κέδρος της Βιρτζίνιας Μόσχος Κεχριμπάρι Καραμέλα πατσουλί Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about L’Extase by Nina Ricci.

L’Extase Σχόλια Αρωμάτων

mariamarouli91

Παρακαλώ Νικολέτα μου, χαίρομαι πάρα πολύ που σου αρέσει,καλοφόρετο να σου είναι! Εάν εσένα σου αρέσει και σου κάθεται καλά στο δέρμα,μη θεωρείς την εποχή περιοριστικό παράγοντα. Εάν δε το παρακάνεις με τους ψεκασμούς δε νομίζω να σου προκαλέσει δυσαρέσκεια. Και τα καλοκαιρινά βράδια γιατί όχι, θα μπορούσε ωραιότατα να φορεθεί. Κι εγώ γενικά δε σταματάω να φοράω τα γλυκά μου αρώματα το καλοκαίρι,απλά δε τα φοράω π.χ ένα καλοκαιρινό μεσημέρι με 40 βαθμούς. Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις, 9 στις 10 γυναίκες θεωρούν το La vie est belle χειμερινό άρωμα γιατί είναι εξαιρετικά γλυκό. Εγώ λοιπόν το απολαμβάνω από την άνοιξη και μετά! Επομένως η εποχή δε πρέπει ν αποτελεί περιορισμό, έχει να κάνει με το πως μας κάθεται ένα άρωμα και τα γούστα μας φυσικά! Σχετικά με τη διάρκεια, μήπως να δοκίμαζες να πάρεις και την κρέμα σώματος όπως ανέφερε παρακάτω η missvanity;;Τέλος, μπορείς κάλλιστα να ψεκάζεις λιγάκι και τα ρούχα σου,η μυρωδιά στα υφάσματα είναι Ο-ΝΕΙ-ΡΙ-ΚΗ (καραμέλα) και θα κρατήσει μέρες!

Jun
nikoletak87
nikoletak87

Το αγόρασα μετά από πολλή σκέψη και έρευνα στο σάιτ! :) αφού μου το πρότεινε η MARIAMAROULI91 (ευχαριστώ Μαρία μου!)
Πάνω μου ανιχνεύω αρχικά το ροδάκινο, μετά τα άνθη και ύστερα την καραμέλα! Όσο περνάει η ώρα στρώνει καλύτερα και δένει πολύ όμορφα με το δέρμα μου χαμηλώνοντας την έντασή του. Μετέπειτα, εντοπίζω το κεχριμπάρι σε αξιοσημείωτο βαθμό αλλά οι βασικές του νότες παραμένουν (μικρή/ μεσαία ένταση).
Κατά βάση είναι ένα ΓΛΥΚΟ άρωμα αλλά -κατ΄εμέ- ξεχωρίζει ΠΟΛΥ από τα υπόλοιπα γλυκά αρώματα της αγοράς. Θεωρώ πως είναι πραγματικά σέξι (κεχριμπάρι) !! Παρά το γεγονός ότι ίσως να εκληφθεί λίγο "βαρύ" για το καλοκαίρι, εγώ το φοράω και την μέρα ψεκάζοντας απλά μία φορά στο σώμα μου.

Γενικότερα, συμφωνώ με τα κορίτσια :) --->

1. Είναι ΚΟΜΨΟ και ταυτόχρονα σέξι.
2. Δεν θα μου άρεζε σε πολύ νέες κοπέλες (κάτω των 25).
3. Θεωρώ πως το πρότυπο της γυναίκας που ενσαρκώνει η Κάστα στη διαφήμιση του αρώματος αντιπροσωπεύει πλήρως το άρωμα!
4. Θα το φορούσα όλες τις εποχές!
5. Στα αρνητικά, στο σώμα μου δεν έχει μεγάλη διάρκεια!

:) :) :) <3

Jun
mariamarouli91

Συμφωνώ πως δεν είναι κ τόσο κοριτσίστικο όσο προβάλλεται. Είναι ένα πολύ γλυκό και θηλυκό άρωμα. Καλοκαίρι δε θα το φορούσα. Το θεωρώ καταλληλότερο για το βράδυ(χειμώνα και την ημέρα). Σε μένα κυρίαρχη νότα είναι το τριαντάφυλλο και το κεχριμπάρι,μετά ακολουθεί η βενζόη και στο στέγνωμα και στο τελείωμα του αρώματος μένει όλη η γλυκύτητα της καραμέλας. Ένα γλυκό, πλούσιο και αισθησιακό άρωμα.

Feb
cinnabar
cinnabar

Αν και το συμπεριλαμβανουν στα γλυκα ,κοριτσιστικα αρωματα ,θεωρω οτι το l'extase ειναι μεν γλυκο αλλα κομψο και φρουτωδες,επισης περισσοτερο "γυναικειο".Νιωθω οτι σε εμενα μυριζει εντονα η καραμελα ,το γιασεμι και το βατομουρο.

Feb
MissVanity
MissVanity

Το αγόρασα μαζί με την κρέμα σώματος για πιο έντονο αποτέλεσμα. Είναι εξαιρετικά γλυκό, έχει μεγάλη διάρκεια και ένταση. Δε θυμίζει σε τίποτα τα αρώματα που είχα μέχρι στιγμής. Όσο περνούσε η ώρα τόσο καλύτερο γινόταν. Συμφωνώ ότι στο πρώτο ψέκασμα αφήνει μια μυρωδιά σαν τσιχλόφουσκα, αλλά όταν το συνηθίζεις δεν το χορταίνεις. Το μπουκάλι πανέμορφο, το ίδιο και η συσκευασία της κρέμας σώματος.
Το μόνο που με ξένισε σε αυτό το άρωμα είναι το concept και η καμπάνια. Είναι ένα πολύ γλυκό άρωμα, όμως παρουσιάζεται σαν σεξοβόμβα. Δηλαδή αν αυτό είναι ιδιαιτέρως σεξουαλικό άρωμα, τότε το Velvet Orchid του Tom Ford τι είναι;

Nov
2015
roulaki
roulaki

Μου το δειγμάτισαν σήμερα και τα πρώτα λεπτά μύριζε πολύ έντονα τσιχλόφουσκα και ήρθε η απογοήτευση. Όμως μετά από μερικά λεπτά άλλαξε η μυρωδιά του, είναι γλυκό, απαλό, ελαφρώς πουδρένιο. Μυρίζει έντονα η καραμέλα, αλλά κυρίως ανιχνεύω το κεχριμπάρι με το τριαντάφυλλο. Ένα άρωμα για όλες τις ηλικίες εκτός ίσως τις έφηβες και για όλες τις εποχές.

Sep
2015

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Nina Ricci L’Extase fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Nina Ricci L’Extase, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει L’Extase by Nina Ricci. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για L’Extase by Nina Ricci αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Lancome La Nuit Tresor Marc Jacobs Decadence Yves Saint Laurent Black Opium Jean Paul Gaultier Classique Tom Ford Velvet Orchid Yves Saint Laurent Manifesto Christian Dior Hypnotic Poison Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Viktor&Rolf Bonbon Chanel Allure Sensuelle Givenchy Ange ou Demon Chanel Allure eau de parfum Burberry London Chanel Coco Mademoiselle Cartier La Panthere Estée Lauder Modern Muse Le Rouge Christian Dior Dune Bvlgari Jasmin Noir