Σχεδιαστές » N-Q » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες

La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες

Το έχω: 3 Το θέλω: 2

μέλι
La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες Εικόνες La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες Εικόνες La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες Εικόνες La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες Εικόνες La Nuit Paco Rabanne για γυναίκες Εικόνες

La Nuit από Paco Rabanne είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. La Nuit κυκλοφόρησε το έτος 1985. La Nuit έχει δημιουργηθεί από Pierre Wargnye και Rosendo Mateu. Οι νότες κορυφής είναι Βασιλικός, Περγαμόντο, Αμάλφι λεμόνι, μανταρίνι και Αρτεμισία; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, τριαντάφυλλο, ροδάκινο , πιπέρι και λευκόμελο; οι νότες της βάσης είναι δρυς βρύα , νότες ξύλων, πατσουλί, δέρμα, Κέδρος της Βιρτζίνιας και μοσχογαλιά.

Βασιλικός Περγαμόντο Αμάλφι λεμόνι μανταρίνι Αρτεμισία

γιασεμί τριαντάφυλλο ροδάκινο πιπέρι λευκόμελο

δρυς βρύα νότες ξύλων πατσουλί δέρμα Κέδρος της Βιρτζίνιας μοσχογαλιά

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about La Nuit by Paco Rabanne.

La Nuit Σχόλια Αρωμάτων

akats
akats

Sex bomb...sex bomb! Μην διανοηθείτε να το φορέσετε πρωί και να πάτε στο γραφείο γιατί θα σας κοιτάνε όλοι περίεργα. Μυρίζει ακόμη και άν είστε σε άλλο χώρο μακριά. Είναι φοβερό άρωμα και ανεκτίμητο για όσες γυναίκες θέλουν κάτι δυνατά θηλυκό, ελαφρώς ανατολιτικο, αλλα να συνδυάζει και τα συπρέ στοιχεία. Η μυρωδιά του είναι μελωμένη, ζωώδης, με έντονα στοιχεία δέρματος, πατσουλί, και βρύων. Τα ξυνα φρούτα στις πρώτες νότες διαρκουν πολυ λίγο. Το μανταρίνι μόνο επιμένει κάπως...Ο βασιλικός επίσης υποστηρίζει όμορφα τις υπόλοιπες σημειώσεις, κάνοντας το άρωμα ελαφρά πικάντικο. Σχεδόν ταυτόχρονα, έρχεται η καρδιά του αρώματος. Το μέλι με την αθώα του γλυκύτητα, και το απαλό ροδάκινο σε ξεγελουν κάνοντας σε να νομίζεις ότι ξεκινά χαλαρά μόλις το πρωτοψεκάσεις, ότι είναι απαλό, ότι είναι σχεδόν μυρωδιά δέρματος....αλλά σε λίγα δευτερόλεπτα, όλες οι δυναμικές νότες ξεδιπλώνονται η μία μετά την άλλη. Δεν γίνεται όμως ποτέ το άρωμα αυτο αποπνιχτικά βαρύ κι άς έχει μεγάλη ένταση. Αυτή είναι η μοναδικότητα του! Τα λουλουδια εδώ είναι κομπάρσοι κατα τη γνώμη μου. Οι πρωταγωνιστές είναι όλα τα υπόλοιπα. Η διάρκεια του και η αύρα με την οποία σε τυλίγει είναι φοβερές. Η κριτική αυτη αφορά το edp.

Feb
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Paco Rabanne La Nuit fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Paco Rabanne La Nuit, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει La Nuit by Paco Rabanne. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για La Nuit by Paco Rabanne αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Συπρε Λουλουδενιο
Yohji Yamamoto Yohji Essential Clarins Sunshine Fragrance Yves Rocher Comme une Evidence A New Day Dawns Tom Ford White Patchouli Pierre Balmain Ivoire de Balmain Clinique Aromatics Elixir Sheer Velvet Philtre Sensuel Hermes Parfum d`Hermes Otto Kern Noa Noa Corine de Farme Ibiza Night Penhaligon`s Jubilee Bouquet Maison Francis Kurkdjian Elle 25 The Organic Pharmacy Organic Glam Oriental Blossom