Σχεδιαστές » N-Q » Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο « Ομάδες

Infusion d'Iris Prada για γυναίκες

Infusion d'Iris Prada για γυναίκες

Το έχω: 23 Το είχα : 6 Το θέλω: 14

Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες Infusion d'Iris Prada για γυναίκες Εικόνες

Infusion d'Iris από Prada είναι ένα Μοσχος Ξυλώδη Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Infusion d'Iris κυκλοφόρησε το έτος 2007. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Daniela (Roche) Andrier. Οι νότες κορυφής είναι άνθος πορτοκαλιού Αφρικής, πορτοκάλι , Μανταριν ορανζ και νερόλι; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, Μαστίχα και γάλβανο; οι νότες της βάσης είναι Βέτιβερ, Κέδρος της Βιρτζίνιας, θυμίαμα και Βενζόη. Αυτό είναι το νικητήριο άρωμα της κατηγορίας FiFi Award Fragrance Of The Year Women`s Nouveau Niche 2008.

άνθος πορτοκαλιού Αφρικής πορτοκάλι Μανταριν ορανζ νερόλι

ίριδα Μαστίχα γάλβανο

Βέτιβερ Κέδρος της Βιρτζίνιας θυμίαμα Βενζόη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Infusion d'Iris by Prada.

Infusion d'Iris Σχόλια Αρωμάτων

despoinakyria
despoinakyria

Είναι καταπληκτικό. Το φοράω εδώ και τέσσερα χρόνια και το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι εγώ το έχω συνηθίσει και δεν το μυρίζω πάνω μου, ενώ όλοι οι άλλοι μου λένε ότι είναι υπέροχο

Nov
2015
barquito
barquito

Νομιζω οτι ειναι ενα πραγματικό κοσμημα ...
Αριστοκρατικό, διακριτικό αλλα χωρις να περνα απαρατήρητο !
Πουδρε οσο δεν παιρνει αλλα με την ουδετερη, ισως ελαφρως λουλουδενια - οξινη (στην αρχη !) αποψη...
ΠΟΥΔΡΑ ΠΟΥΔΡΑ ΠΟΥΔΡΑ ΠΟΥΔΡΑ -επιτελους- !!!

Nov
*sophi*
*sophi*

Ειναι ξυλωδες πουδρέ άρωμα με κύρια σημειωση ίριδας με αρκετά μεγάλη διάρκεια και άνετο να φορεθεί όλες τις εποχες του χρονου...είναι από τα αρωματα "μπαλαντερ" που είναι χρήσιμα για κάθε περίσταση και δεν ενοχλούν κανένα καθώς δεν είναι "τρανταχτό"ή "φανταχτερό"
Τα ξύλα(κέδρος- βετβερ) είναι μαλακά και η προσθήκη ελαφρού θυμιαμάτος ίσα που να "γαργαλάει" τα ρουθούνια του δίνει αυτή την ελαφρια χροιά καπνού...μια απίθανη αυρα αρώματος που μπορεί να διαρκεσει από το πρωί έως το βράδυ.

Mar
OTILLEA
OTILLEA

Πολύ ελαφρύ και δροσερό θα το χαρακτήριζα κυρίως όξινο χωρίς να γίνεται ενοχλητικό..Ότι πρέπει για καλοκαίρι..

Mar
greek_goddes
greek_goddes

Υπέροχο άρωμα πούδρας και καθαριότητας! Μου θυμίζει κάτι από τα παιδικά μου χρόνια και αυτή η αίσθηση με χαλαρώνει! Η διακύμανση του είναι χαμηλή, αν και είναι eau de parfum, γεγονός που τα καθιστά κατάλληλο για το ζεστό ελληνικό καλοκαίρι.

Jan
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Prada Infusion d'Iris fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Prada Infusion d'Iris, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Infusion d'Iris by Prada. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Infusion d'Iris by Prada αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Donna Karan Cashmere Mist Chloe Love Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Hermes Eau des Merveilles Chanel Coco Eau de Parfum Tom Ford Velvet Orchid Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Versace Crystal Noir Chanel Chanel No 19 Poudre Chanel Coco Noir Guerlain Shalimar Chanel Chanel N°5 Thierry Mugler Angel Lalique Encre Noire Pour Elle Clinique Aromatics Elixir Kenzo Kenzo Amour Givenchy Ange ou Demon